Žofia Dolníková

„Pro maximální zážitek si sedněte rovnou na místo kopilota. Budete tak mít nejlepší výhled a možnost vidět na vlastní oči, jak se takový hydroplán pilotuje. Váš pilot vám vysvětlí k čemu slouží jednotlivá tlačítka a pokud se vám během letu pořízené fotografie nebudou zdát, obletí s vámi Burj Al Arab ještě jednou, abyste ho mohli zachytit z co nejlepšího úhlu. Nezapomeňte však, že selfie sticky na palubu z bezpečnostních důvodů nepatří.“

Žofia Dolníková, travel designer

Během jedné hodiny se vám Dubaj ukáže v celé své kráse. V půlkilometrové výšce proletíte mezi nejvyššími stavbami, pak si vyfotíte selfie z pohodlné sedačky.

Připoutejte se, příště s námi v Dubaji letíte i vy.

Načítám

Před hotelem Jumeirah Beach jsem nasedla do přistavené buginy a za několik minut dorazila k řece. Přede mnou bylo dlouhé molo, o pár metrů dál pak hydroplán. Aby se na nic nezapomnělo, fotograf mě ještě před cestou vyfotil na památku.

Načítám

Nastoupila jsem do hydroplánu a po pár minutách, ani nevím jak, jsem se ocitla 500 metrů nad Dubají. Absolvovat můžete několik tras, já jsem si vybrala tu nad starým městem, kolem Business Bay s výhledem na nejvyšší věž světa. Prolétla jsem také nad plachetnicí Burj Al Arab, kolem rozestavěné mapy světa a nevynechala jsem ani umělé souostroví The Palm.

Načítám

Business Bay, to jsou mrakodrapy v čele s nejvyšší budovou světa – Burj Khalifou. Prohlédněte si obří stavby z ptačí perspektivy a za rok si let hydroplánem zopakujte. Říká se totiž, že Dubaj mění svou tvář každým dnem. Vždyť jeden takový mrakodrap se tu postaví za pouhý půlrok.

Načítám

Z letounu je krásný pohled na hotel Burj Al Arab a přilehlý Jumeirah Beach Hotel s vodním parkem Wild Wadi, který je rájem pro děti. A když pilota poprosíte, můžete si legendární plachetnici s vlastním heliportem prohlédnout ze všech stran.

Načítám

Nejlepší výhled budete mít jako kopilot. Sedněte si úplně dopředu, ale nezapomeňte na jednu věc – ničeho se nedotýkat! I když vás barevné knoflíky budou lákat sebevíc. Opřete se do své pohodlné sedačky a užívejte si 40 minut dlouhý let. Dubaj 360° vás prostě dostane.

Načítám

Pokud chcete vidět souostroví Palm Jumeirah, ptačí perspektiva je tou nejlepší možností. Z výšky uvidíte kmen Palmy, její listy s luxusními rezidenčními vilami a 11 km dlouhý vlnolam, uprostřed něhož našel svou královskou polohu hotel The Atlantis s největším akváriem a vodním parkem v Dubaji.

Načítám

Před přistáním si ještě udělejte selfie. Hydroplán je oproti vrtulníku rychlejší, navíc přistání na vodě je dokonalý zážitek, který stojí za to. Město z ptačí perspektivy, to je moje vzpomínka na Dubaj. Ráda ji připravím na míru i vám.

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Co vás také může zajímat

Petr Udavský