Adriana Gregorová

"Přijdou vám pražské restaurace příliš fádní a jejich nabídku už znáte nazpaměť? Na Šumavě u Štěpána jste již ochutnali vše, co ochutnat šlo, a rádi byste konečně zkusili něco nového? Tak nasedněte na letadlo a zaleťte si do Salcburku do Hangar-7. Čeká vás výtečná večeře a velmi zajímavý doprovodný program."

Adriana Gregorová, travel designer

 

Hangar-7 je unikátní prostor, jehož majitelem je nadšený pilot a spoluzakladatel firmy Red Bull Dietrich Mateschitz. V útrobách Hangar-7, který se nachází přímo na letišti v Salcburku, naleznete kolekci závodních automobilů Formule 1 a ve světě zcela jedinečnou sbírku leteckých nadšenců vystupujících pod jménem Flying Bulls.

Ta čítá „nejlepší letadla v historii letectví“. Mezi nimi i takové rarity jako Lockheed P-38 Lightning, které poprvé spatřilo světlo světa v roce 1939, či americký bojový letoun Vought F4U Corsair od společnosti Chance. Jsou tu také unikátní vrtulníky, mezi kterými vyčnívají dvě BO 105, jediné civilní helikoptéry s licencí pro vzdušnou akrobacii.

Načítám

To však zdaleka není všechno, Hangar-7 funguje rovněž jako nádherná galerie nejen současného umění. Od 5. dubna do 1. května zde na vás čeká výstava sportovních fotografií nejprestižnější fotografické agentury na světě – Magnum Photos. Každá z jejích ikonických fotografií sportovců vypráví svůj vlastní příběh, ať už se jedná o portréty Michaela Schumachera, Arnolda Schwarzeneggera či Muhammada Aliho.

Od 4. května do 4. července se můžete těšit na další fotografickou výstavu, tentokrát z dílny Terra Mater Factual Studios a jejich magazínu o vědě a přírodě. Můžete se kochat díly  těch nejlepších fotografů světa, mezi které se řadí Anne Ackermann, Kasper Hedberg či Araquém Alcântara.

Načítám

Skutečným zlatým hřebem Hangar-7 je však restaurace Ikarus, která se pyšní zcela jedinečným konceptem. Každý měsíc zde totiž vaří jiný michelinský šéfkuchař. Ačkoli se menu pravidelně mění, jeho nesporná kvalita je stálá.

V dubnu se můžete těšit na Josého Avilleze, šéfkuchaře první lisabonské restaurace, která získala dvě michelinské hvězdy – Belcanto. Každé jeho menu je příběhem o několika chodech, který vzdává hold bohaté portugalské kuchyni a Avillezově lásce ke snoubení tradičních surovin a moderních postupů. Mezi jeho speciality patří například dušená parmice nachová v játrovém sosu se škeblemi Bulhão Pato, zprudka opečená hovězí svíčková s rozmarýnem, sezónní zeleninou a česnekovým pyré či hovězí oháňka s cizrnou, foie gras, telecími šlachami a cibulovým krémem.

Načítám

V květnu vás čeká výlet za tradiční britskou kuchyní v podání Isaaca McHalea, šéfkuchaře michelinské restaurace The Clove Club, která se nachází v londýnské hip čtvrti Shoreditch. Ten se soustředí na typickou skotskou a britskou kuchyni a jeho ucelená menu jsou proslulá tím, že patří mezi to nejlepší, čím se můžete pochlubit na Instagramu a dalších sociálních sítích. A přitom si výtečně pochutnáte. Mezi jeho nejoceňovanější jídla patří syrové hřebenatky s lanýži Perigord, lískovými ořechy a klementinkami či makrela s rebarborou a opečenými ovesnými vločkami. A je toho samozřejmě mnohem více. Ne nadarmo se The Clove Club umístil na 26. místě žebříčku nejlepších světových restaurací, navíc s oceněním skokan roku 2016.

Načítám

Aniž bychom chtěli jakkoliv znevažovat dva předchozí mistry oboru, naprostý kulinářský luxus vás čeká v červnu. To totiž Hangar-7 navštíví německý šéfkuchař Thomas Bühner, jeden z mála držitelů tří michelinských hvězd v celém Německu. Bühner již dávno přesáhl svůj obor a jeho kuchyně je skutečným uměleckým zážitkem ve všech směrech. Pokud jej nezastihnete v Ikaru, rozhodně se stavte v jeho La Vie v Osnabrücku. Mezi jeho speciality se řadí humří polévka s indickým kari a krémem z mořských ježků či filet z kanadského bizona, omáčkou foyot, cikorkou a smrži.

V případě, že vás nabídka aktivit Hangar-7 a jeho restaurace Ikarus zaujala, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám zařídíme rezervaci i dopravu soukromým letadlem až na místo.

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Co vás také může zajímat

Petr Udavský