Filip Pačes

"Jeden filmový kritik kdysi řekl, že pokud by si mohl něco přát, tak by se chtěl na svůj oblíbený film podívat úplně poprvé. Máte také svůj oblíbený film, který jste viděli už nesčetněkrát a jehož děj znáte nazpaměť? A co kdybych vám mohl připravit zážitek, který se přinejmenším přiblíží pocitu, jako byste daný snímek opravdu viděli poprvé? Vydejte se s námi do míst, kde se natáčely slavné filmové trháky a prožijte jejich proslulé scény na vlastní kůži."

Filip Pačes, travel designer

Na Pláži s DiCapriem

Dobrodružné drama Pláž se natáčelo na souostroví Phi Phi v zátoce Maya Bay. V hlavní roli se představil Oscarem oceněný Leonardo DiCaprio. Věřím, že si rozhodně pamatujete pasáž, kdy znavení Richard (Leonardo DiCaprio) s Etiennem a Francoise konečně vyjdou z džungle a zjistí, že nepravděpodobný příběh o tajném ostrově, ráji na zemi s nádhernou pláží, o kterém Richardovi vyprávěl pomatený Daffy, kterého potkal v hotelu na začátku filmu, je doopravdy skutečný.

Scéna, kdy trio hrdinů s úžasem v očích hledí na průzračně čistou lagunu obklopenou skalními masivy, je opravdu ikonická. Zajistím, aby se stejný úžas objevil i na vaší tváři. Z hlediska soukromí, pohodlí a luxusu bych vám doporučil ubytovat se na sever od souostroví v provincii Krabi. Další variantou je Phuket ležící západně, případně je také možné se ubytovat na 30 minut vzdáleném ostrově Phi Phi v resortu Zeavola nebo ve Phi Phi Island Village Beach Resortu a na ikonickou filmovou pláž vyrazit privátním člunem. Doporučuji vyplout velmi brzy ráno a na pláži si dát snídani. Odpolední plavbu zase můžete spojit například s potápěním či rybařením a výlet zakončit romantickou večeří v Maya Bay.

Načítám

Relax na Planetě opic

Slavnou scénu z Planety opic (1968), kdy se z moře vypíná symbol Ameriky, Socha Svobody, obklopená vrcholky strmých skal, můžete prožít i vy. Přesun sochy zařídit neumíme a místo opic narazíte spíše na horolezce, pro které je tato příkrá skála Point Dume velkým lákadlem, ale věřím, že zážitek bude neméně působivý. Chcete si užívat sluníčka a odpočívat na kalifornských plážích, navštívit město hazardu Las Vegas či si zblízka prohlédnout sanfranciský most, na kterém se mimo jiné odehrává i závěrečná scéna Zrození planety opic (2011), kdy rozzuření primáti bojují se složkami sanfranciské policie a armády? I to se dá do itineráře cesty zařadit. Možností je i přelet do Miami a návštěva Hollywoodu – Mekky filmového průmyslu.

Načítám

Z Kraje do Mordoru a zpět

Jakmile opustíte novozélandská města a vydáte se do přírody, okamžitě pochopíte, proč si filmaři vybrali jako lokaci pro zfilmování slavné ságy zrovna Nový Zéland. Naplánuji ideální trasu vaší privátní prohlídky země Pána prstenů, díky které navštívíte ta nejznámější místa Středozemě a dozvíte se mnoho zákulisních informací. Pro zaryté fanoušky je možné připravit i speciální itinerář zahrnující návštěvu natáčecích míst včetně oblečení do kostýmů. Budete mít tedy jedinečnou možnost zažít na vlastní kůži některou z filmových scén.

Vyzkoušejte si strasti, které zažili Frodo se Samem, když šplhali na Horu osudu (pohoří Mt. Ngauruhoe), navštivte Kraj – ikonickou hobití vesničku – nebo kaňon s řekou, kde Arwen seslala na Nazgûly obrovskou vodní vlnu, aby ochránila Froda s prstenem. U místa na konci poutě podél řeky Anduin jsou dostupné dokonce i přesné GPS souřadnice, vzhledem k tomu, že okolí celého lesa vypadá v podstatě totožně. V blízkosti se také nachází další známá lokace, kde se Smíšek a Pipin schovávali před skřety.

Záleží pouze na vás, zda budete chtít spatřit pouze lokace dostupné pěšími trasami nebo i ta nejopuštěnější místa, kdy bude k cestě potřeba soukromá helikoptéra.

Načítám

Na Fidži jako Tom Hanks

Většina z vás si jistě vzpomene na Toma Hankse ve filmu Trosečník, kterak se jako systémový inženýr zásilkové služby FedEx potýká s nástrahami života na ostrově po havárii letadla. Jediným přítelem na opuštěném ostrově mu byl volejbalový míč Wilson. Vy si však budete moci ostrov užít a prozkoumat jej po boku svých nejbližších. 

V samotném filmu jméno tohoto ostrova nikdy nezazní. Tom Hanks se v roli Chucka Nolanda naopak zmiňuje o tom, že ztroskotal na ostrově „zhruba 600 mil jižně od Cookových ostrovů“ – v této oblasti se však žádné tropické ostrovy nenacházejí. Nemějte strach, že byste svůj pobyt na ostrově strávili v jeskyni a trpěli při tom bolestmi zubů, podobně jako Tom Hanks. Doporučuji se ubytovat v některém z luxusních resortů na vedlejších ostrovech – například v resortu Tadrai Island na ostrově Mana nebo v některém z pestré škály resortů na ostrově Denarau (Wyndham Resort Denarau Island, Hilton, The Westin, Sheraton, Radisson Blu) – a návštěvu ostrova Monuriki pojmout jako výlet člunem za šnorchlováním a potápěním spojený s brunchem.

Načítám

Výčet lokací, kam zamířit, je stejně dlouhý jako seznam všech natočených filmů. Fantazii se meze nekladou. Sdělte mi pouze váš filmový vkus, oblíbené scény či lokace z daného filmu a představu o vaší vysněné filmové dovolené. Režii už nechte na mě.

Jakub Huja, travel consultant

Jakub Huja

travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Jakub Huja