Štěpán Borovec

„Chystáte se vyrazit na hory a rádi byste vyzkoušeli nějaké nové místo? Pokud rakouská střediska už znáte jak své boty, St. Moritz není podle vašeho gusta a Zermatt je pro Vás až příliš daleko, za zkoušku rozhodně stojí horské středisko Andermatt v srdci švýcarských Alp, které toho nabízí skutečně mnoho – a to jak v zimě, tak i v letních měsících.“

Štěpán Borovec, travel consultant

 

Stále si kladete otázku, které horské středisko během letošní zimy navštívit? Odpověď naleznete ve stínu třítisícové hory Gemsstock ve švýcarských Alpách, přímo v nitru oblíbené lyžařské oblasti Gotthard-Oberalp. Tento klenot mezi hotely se nachází ve vesničce Andermatt a nese název The Chedi Andermatt. Neopakovatelnou atmosféru navozuje nevšední mix tradičního alpského stylu a asijského designu, který je dílem renomovaného architekta Jean-Michela Gathyho. Slavný francouzský průvodce po světě luxusu, Gault & Millau, vyhlásil The Chedi Andermatt hotelem roku 2017.

Ubytovat se zde můžete v několika kategoriích pokojů a suitů, v nichž bezkonkurenčně kraluje Furka Suite s výměrou přes 330 m². Pro ty nejnáročnější je zde i možnost pronájmu vlastní rezidence, což je sice vzhledem ke švýcarským zákonům většinou nemožné, avšak The Chedi Andermatt pro tyto příležitosti disponuje speciálním povolením.

Načítám

V hotelu naleznete celkem 8 restaurací a barů, z nichž nejčastěji zavítáte do The Restaurant, která po celý den nabízí to nejlepší z evropské i asijské kuchyně. V The Wine and Cigar Library zase můžete okusit ty nejlepší doutníky z celého světa a přitom se začíst do své oblíbené knihy. Pro ty, kteří dokáží docenit prvotřídní víno, je zde vinný sklep s 6 000 láhvemi toho nejlepšího – například sbírkou Château Mouton Rothschild od roku 1945 až do letopočtu označeného číslovkou 2009. Podrobnější informace o ubytování a stravování v The Chedi Andermatt naleznete v tomto přehledu.

Nekonečná hora aktivit

I když je v The Chedi Andermatt tolik příležitostí k odpočinku a rozmazlování se, byla by škoda nevyužít alespoň části z nepřeberné škály aktivit, které hotel a jeho okolí nabízí. Přímo v areálu hotelu můžete využít 35 m dlouhý bazén nebo rozsáhlé spa a wellnes centrum The Health Club o rozloze 2400 m². Přes zimu má hotel i vlastní kluziště, v letních měsících zase golfové nadšence potěší nedaleký The Club House s osmnáctijamkovým hřištěm.

Načítám

V okolí najdete více než 120 km sjezdovek, kde si každý milovník bílých svahů najde to své. Pokud byste však zvažovali navštívit toto horské středisko spíše v letní sezóně, o zajímavé zážitky rozhodně nebudete ochuzeni – The Chedi Andermatt nabízí několik balíčků aktivit, které prostě musíte vyzkoušet.

Prvním z nich je Mountain Boot Camp, díky němuž dostanete své tělo i duši do formy. V rámci pětidenního programu na vás čeká specialisty pečlivě vybraný jídelníček, jóga, pilates nebo dlouhé poznávací procházky zdejší krajinou s neopakovatelnou scenérií. K dispozici vám samozřejmě bude i The Health Club, kde po náročném dni perfektně načerpáte energii.

Dále je na seznamu balíček Drive in Style. Na celý den vám bude zapůjčen historický vůz Morgan 4/4, za jehož volantem můžete objevit dechberoucí krásy okolí. Srdce každého milovníka řízení pak jistě zaplesá při pohledu na nekonečné asfaltové serpentiny v proslulých horských průsmycích San Bernardino nebo Furka, kde se natáčela slavná automobilová honička k filmu Goldfinger.

Načítám

Pro vyznavače adrenalinových zážitků je určen The Small Cable Car Rally. V tomto balíčku najdete celodenní projížďky v malých kabinových lanovkách, které místním již od nepaměti slouží jako důležitý dopravní prostředek. V rámci tohoto celodenního programu vám k přepravě poslouží sportovní vůz dle vašeho výběru. Zážitek si nakonec zpříjemněte obědem v horské restauraci a degustací vynikajících sýrů na místní farmě. 

Vesnička Andermatt je velmi dobře dostupná díky soukromému letišti v obci Buochs, které je od ní vzdálené méně než hodinu cesty autem. Ať už je léto, či zima, toto malebné středisko vám toho nabídne skutečně mnoho. Zavolejte Petru Udavskému na telefonní číslo 777 533 603 a ten vám v The Chedi Andermatt zařídí dovolenou na míru.

Štěpán Borovec, travel consultant

Štěpán Borovec

travel consultant

Štěpán Borovec