Jakub Ručka

"Obecně je známo, že pokusit se dobýt Rusko v zimě je špatný nápad. V historii to již vyzkoušel nejeden slavný vojevůdce. Vydejte se na toulky jeho bohatou minulostí a pořádně a zblízka se podívejte na vše, co utvářelo největší zemi světa, a to v naprostém luxusu. I v zimě. A nejlepším místem, kde takovýto výlet do historie podniknout, je zcela bez okolků Petrohrad, kde na vás čeká obrovské množství památek, v čele s jedním z nejstarších a největších muzeí světa – majestátní Ermitáží, jejíž Zimní palác byl po mnoho let sídlem ruské aristokracie."

Jakub Ručka, travel designer

 

Tři dny v Petrohradu

Jednou z možností, jak zažít Rusko jinak, je například výlet po stopách revoluce. Po příletu se ubytujete v Belmond Grand Hotel Europe, kde na vás již bude čekat průvodce a osvětlí vám, co přesně v následujících dnech podniknete a zažijete.

Druhý den po snídani se pak vydáte na toulky minulostí, během kterých si prohlédnete místa úzce spjatá s ruskou revolucí. Zavítáte do Literárního muzea, navštívíte křižník Aurora, který je jedním z jejích hlavních symbolů a nyní funguje jako plovoucí muzeum. Po obědě se můžete těšit na tematickou exkurzi „Atentát na Rasputina“, která proběhne v Jusupově paláci, residenci jednoho z nejstarších šlechtických rodů a zároveň místě, kde byl zavražděn nechvalně proslulý Grigorij Rasputin.

Načítám

Třetí a poslední den s programem je věnován návštěvě Ermitáže, během které se dozvíte o útoku na Zimní palác a následně zavítáte i do Muzea politické historie, které vás provede příběhem největších ruských revolucionářů, v čele s Leninem, Stalinem a Trockým.

Do Petrohradu můžete samozřejmě vyrazit i na delší dobu, než jsou pouhé tři dny. Petrohrad a okolí totiž nabízí velké množství vyžití a vězte, že za šest dní zvládnete okusit sotva pětinu toho, co město nabízí. Poobědvat na prastarém hradě? Navštívit letní sídlo Romanovců? Podívat se na slavné vejce Rothschild Fabergé? Projít si Mramorový palác?

Načítám

Výše zmíněné je však jen krátkou ukázkou, jak by mohla vypadat vaše cesta dějinami Matičky Rusi. Petrohrad nabízí pestrou paletu historicky významných pamětihodností, jejichž příběhy by vydaly na celé knihy. Je totiž důležitým kulturním centrem, jehož význam zcela přesahuje širé hranice Ruska. Nejen z toho důvodu zde naleznete velké množství památek zapsaných do seznamu světového dědictví UNESCO.

Při cestách Petrohradem však zmíněný itinerář slouží spíše jako inspirace, která vám má ukázat, jak by mohla vaše cesta vypadat. Pokud byste chtěli vynechat návštěvu muzea a místo toho zavítat na představení baletu, upravit transfer, změnit nabízený hotel, stačí jen říci a naši travel consultanti vám ušijí celou cestu na míru vašim představám. A naopak, pokud by se vám zachtělo zavítat do Ermitáže o samotě a vychutnat si soukromou prohlídku, stačí říct.

Načítám

A když už budete na místě, je důležité vědět, kam zajít na oběd či večeři. Petrohrad je skutečné velkoměsto a tudíž nabízí nepřeberné množství vynikajících gastronomických zážitků. Je libo zajít na pořádný steak, výtečnou italskou kuchyni či prostě zkusit od každého něco? Petrohrad vám vyjde vstříc. Pokud se rádi pídíte po autentických vjemech, určitě nevynechejte návštěvu Imperial Restaurantu, kde dostanete tradiční boršč i stroganoff. Italskou kuchyní vás oblaží v báječné Il Ritorno a v restauraci Rococo na vás čeká nabídka perfektních steaků, která vychází z tradic americké gastronomie. 

A jelikož s jídlem roste chuť a my víme, že Petrohrad nabízí svým návštěvníkům skutečně mnoho zábavy a aktivit, nejen přímo v centru ale i v blízkém okolí, dejte nám vědět a rádi vám sestavíme itinerář cesty přesně podle vašich představ.

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Co vás také může zajímat

Petr Udavský