Veronika Vaisová

„Pamatujete si na svou první cestu vlakem? To vzrušení, které jste cítili, když jste čekali na nástupišti. Netrpělivost, se kterou jste sledovali, jak vystupují ostatní cestující. Radost, se kterou jste si sedli do kupé rozjíždějícího se vlaku a konečně nadšení, se kterým jste sledovali ubíhající krajinu. Co kdybych vám řekla, že to vše můžete zažít znovu? Ať už zatoužíte objevovat rozmanitou Evropu nebo budete chtít prozkoumat krásy vzdálenějších destinací jako je Austrálie či Jižní Amerika, připravíme vše přesně podle vašich představ.“

Veronika Vaisová, travel designer

Royal Scotsman

Poznejte krásy drsného Skotska v luxusním pohodlí. Vydejte se za překrásnými scenériemi, národními parky, lahodnou whisky a historickými hrady. S Royal Scotsman objevíte to nejlepší, co tato země nabízí.

 

Royal Scotsman brázdí skotský venkov a cesta s ním vždy začíná a končí na nádraží Edinburgh Waverley, které je jen pár kroků od slavného hotelu The Balmoral. Ve vlaku na vás budou čekat elegantní prostory, ve kterých si budete připadat jako na skotském víkendovém sídle. Royal Scotsman nabízí sedm různých tras – nejkratší trvají dvě noci, nejdelší týden. Kromě bohaté historie a přírodních krás se můžete vydat po stopách skotské whisky a navštívit vyhlášené destilérky.

Během cesty také ochutnáte širokou škálu místních specialit, včetně divokého lososa a mušlí. Vlak ubytuje 40 cestujících, má dva restaurační vozy, jeden lounge vůz a samostatný vagon se spa. Jako jediný vlak v Evropě má také vůz s venkovní plošinou ideální pro pozorování okolních scenérií.

 

Načítám

Grand Hibernian

Irsko z vlaku si zamilujete. Po celou cestu budete mít jako na dlani zemi s bohatou minulostí, dechberoucí přírodou a živelnými městy. Grand Hibernian je jediný luxusní vlak, který na irských kolejích potkáte. Vaše cesta tak bude zaručeně jedinečná.

 

Domovská stanice Grand Hibernian se nachází v Dublinu. Všechny cesty tohoto skvostu irských železnic začínají i končí na nádraží Heuston, které je vzdálené pouhou půl hodinu jízdy z dublinského letiště. Jakmile nastoupíte do vlaku, ocitnete se v elegantním světě plném keltských a irských motivů, evokujícím víkendový dům na zdejším venkově.

S vlakem Grand Hibernian se můžete vydat na tři různé cesty, během kterých strávíte ve vlaku dvě až šest nocí. Z oken vlaku a při exkurzích objevíte irskou přírodu, historická sídla, města, zajímavé zážitky, ale i gastronomickou a kulturní identitu země u večeře při svíčkách v jedné ze dvou elegantních restaurací. Vlak ubytuje 40 lidí, disponuje dvěma restauračními a jedním vyhlídkovým vozem.

 

Načítám

Venice Simplon-Orient-Express

Začněte si romantickou aférku s jízdou vlakem. Vraťte se v čase a cestujte ve velkolepém stylu jako evropská aristokracie dvacátého století. Světoznámá ikona luxusní železniční dopravy vás vezme zpátky do dob, kdy samotný způsob cestování byl jedním velkým dobrodružstvím.  

 

Venice Simplon-Orient-Express je synonymem pro dobrodružství, romantiku a tajemství. Název vlaku i jeho elegantní interiéry jsou inspirovány městy, kterými původně projížděl. Jakmile do něj nastoupíte, ihned pocítíte vliv bohémské Paříže, exotického Istanbulu a romantických Benátek.

S Venice Simplon-Orient-Expressem se můžete vydat do největších evropských měst. Krátké, většinou dvou- nebo třídenní cesty, vás zavedou do Paříže, Vídně, Verony, Budapešti či Benátek. Zatímco přes den si můžete vychutnávat krásné scenérie ze svého kupé, večer si užijte v sofistikovaném prostředí restaurace a lounge ve společnosti ostatních cestujících. S drinkem v ruce a živou hudbou za zády se budete cítit jako v románu Agathy Christie. Vlak ubytuje 175 cestujících, má tři restaurační a jeden barový vůz.

 

Načítám

Andean Explorer

Peru je skvělá země pro vášnivé cestovatele. Čekají vás zde kulturní zážitky, rozmanitá krajina a přívětivé obyvatelstvo. Vydejte se na krátkou, ale intenzivní cestu po historickém centru starodávné civilizace Inků a objevte tajuplnou historii zdejších dávných kmenů z pohodlí luxusního Andean Explorer.

 

První luxusní lůžkový vlak Jižní Ameriky brázdí jih Peru a projíždí přes historická města i majestátní hory. Andean Explorer vás vezme na nezapomenutelné peruánské dobrodružství po jedné z nejvýše položených železničních tras světa v Andách. Tento jihoamerický elegán navíc v noci staví a jede pouze přes den, takže se nemusíte bát, že by vám cestou něco uniklo.

Elegantní interiéry vlaku jsou inspirovány peruánskými ručně tkanými látkami, jemnými tóny příze z alpaky a šedými barvami andského pohoří. V Andean Explorer na vás čeká příjemná relaxační atmosféra a výhledy na překrásnou krajinu. Vlak ubytuje 48 cestujících, má dva restaurační vozy, jeden lounge vůz, samostatný vagon se spa a vůz s venkovní plošinou ideální pro pozorování okolních scenérií.

 

Načítám

Rovos Rail

Představte si zvířata pobíhající kolem vlaku, divokou step, překrásnou přírodu a rudé západy slunce. To je Afrika z vlaku. Rovos Rail vás vezme na cestu přes rozmanité africké vnitrozemí, při níž se vám na každém kilometru jízdy naskytnou pohledy, na které nezapomenete.

 

Vlaky Rovos Rail jsou známé jako pýcha Afriky. Většina cest se nachází v Jihoafrické republice, ale v nabídce se objevuje i Namibie či Angola. Čekat na vás budou sofistikované interiéry s dřevěným obložením a edwardiánskými prvky. Vlaky Rovos Rail skvěle kombinují zlatou éru vlakové dopravy a moderní technologie, díky čemuž si můžete i dnes užít extravagantní eleganci cestování z dob dávno minulých.

S Rovos Rail si můžete vybrat tří- až patnáctidenní dovolenou. Ti, kteří by si rádi cestování vlakem zpestřili, se mohou vypravit na cestu po golfových hřištích či výlety na safari. Vlak ubytuje 72 cestujících, disponuje dvěma restauračními a jedním vyhlídkovým vozem na konci vlaku, jehož součástí je terasa. Velkým plusem jsou klimatizované kabiny, nemusíte se tedy bát, že by vám horké africké slunce znepříjemnilo cestu.

 

Načítám

Eastern and Oriental Express

Objevte jihovýchodní Asii a její krásná panoramata. S Eastern and Oriental Express můžete spojit dobrodružství s relaxem a objevovat staré civilizace i kosmopolitní města. Na začátku cesty vás přivítá posádka v nádherných thajských uniformách a uvede vás do tohoto magického a exotického světa. Nechte se okouzlit.

 

Eastern and Oriental Express vás vezme na průzkum Thajska, Malajsie, Laosu a Singapuru. Projedete se po jedné z nejzajímavějších tras přes bujnou džungli, kolem starověkých chrámů a malebných vesniček.

Smyslné a inspirativní interiéry z třešňového dřeva a exotické motivy skvěle dotvářejí atmosféru cestování po asijských zemích. Elegantní vlak nabízí pohodlnou jízdu, výbornou kuchyni a skvělý servis. Snídaně jsou servírovány v kabinách, takže si můžete vychutnat výhledy v soukromí a pohodlí vlastní postele. Eastern and Oriental Express ubytuje 82 cestujících, má dva restaurační a jeden barový vůz a vagon s venkovní plošinou. Je to ideální místo pro večerní koktejl a posezení v příjemném vánku. 

Načítám

The Ghan

Vydejte se napříč Austrálií v nejdelším dopravním vlaku na světě. The Ghan měří 1 096 metrů a vezme vás na nezapomenutelnou cestu z jednoho konce země na druhý. Své jméno získal vlak podle afghánských kočovníků, o kterých se traduje, že kdysi tuto cestu projížděli na velbloudech. Nechte se svést dobrodružnou Austrálií a svezte se po krásách rudého kontinentu.

 

The Ghan pendluje od dubna do října mezi severním a jižním pobřežím Austrálie. Transkontinentální vlak jezdí mezi městy Adelaide a Darwin, do kterých se jednoduše dostanete letecky.

V moderních a designově minimalistických kabinách se vám bude výborně relaxovat a ve zbytku vlaku vyzdobeném edwardiánskými prvky na vás dýchne romanticky cestovatelská nálada. The Ghan jezdí v obou směrech, cesta zabere čtyři dny. Pro ty, kteří by rádi objevovali Austrálii déle, existuje možnost prodloužit si dovolenou a procestovat zbytek země i mimo koleje. Vlak ubytuje 348 cestujících, pro které je připraveno 22 vozů. Najdete zde také elegantní restaurační a vyhlídkové vozy.

 

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě.