Michaela Pipek

„Dubaj je město plné zážitků pro každého. Dopřejte si prodloužený víkend spojený s taneční party přímo v hotelu. Zaleťte si na pláž, která je zalitá sluncem po celý rok, zajděte si na nákupy a užijte si restaurace světoznámých jmen. Podívejte se na krmení ryb v obrovském akváriu a projeďte tobogánem mezi žraloky.“

Michaela Pipek, chief travel designer

 

Netradiční nákupy v pouštní oáze

Někdejší ospalý obchodní přístav se téměř rychlostí blesku neuvěřitelně proměnil ve fascinující ráj plný zábavy, vysokých mrakodrapů a špičkových obchodů. Tajemný šejk Muhammad, tvrdý obchodník, neznající slovo „ne“, se před lety rozhodl změnit Dubaj ve vyhledávané letovisko – oázu v poušti.

Jedním z důvodů, proč navštívit Dubaj je nakupování. To tu totiž opravdu nemá obdoby. Vaše cesta začíná v nákupním centru Souk Madinat, kde vás povozí po vodních stezkách lodní taxi od jednoho obchodu k druhému. Nakupte luxusní kousky do svého šatníku v některých ze 75 butiků a pak naberte síly v jedné z více než 20 populárních restaurací, barů a kaváren.

Aby arabští obyvatelé ukázali své bohatství, vytvořili tři umělé poloostrovy z písku, na kterých vyrostla vznosná obchodní centra. Jen pro zajímavost – písek, který při výstavbě spotřebovali by více než dvakrát zaplnil Empire State Building v New Yorku.

Načítám

Lyžování v 50 °C? A proč ne.

Teploty tu sice šplhají až k 50 °C, ale v Dubaji je možné všechno. Nebudete lyžovat na písku, ale na uměle vytvořeném sněhu v nejdelší kryté sjezdovce na světě. A rozdíl ani nepoznáte. Ve Ski Dubai si užijete zábavu s celou rodinou – kromě lyžování můžete jezdit na snowboardu nebo se jen koulovat se svými nejbližšími. Sjezdovku s lanovkou najdete v obrovském nákupním centru Mall of the Emirates, který má stovky luxusních obchodů, restaurací a barů, dále kina a bowlingové dráhy.

Po náročném dni spočinete v luxusním hotelu One&Only The Palm, kde se pohodlně ubytujete přímo na soukromé pláži. Budete si vychutnávat panoramatické výhledy a jídlo ve vynikající restauraci Zest, kde vám naservíruje slavný šéfkuchař Yannick Alléno italské nebo asijské pokrmy. Ten doporučuje hovězí maso Wagyu, s houbami shitake a teriyaki omáčkou.

Načítám

Pouštní safari

Další den bude vaše cesta pokračovat pouštním safari, a jakmile pro vás přijede luxusní Land Cruiser s pohonem všech čtyř kol, vyrazíte na písečné duny. Nádhernou dubajskou poušť stojí za to vyfotit. Pozdravíte velbloudy, pak si na jednoho sednete a obejdete s ním beduínský kemp. Když budete mít štěstí, spatříte i bílé roztomilé mládě.

Na arabském stanovišti uvidíte sokola, který si vám sedne na ruku a můžete ho pohladit. Ochutnáte typickou beduínskou aromatickou kávu s kardamomem a budete mít možnost vyzkoušet vodní dýmku s příchutí máty nebo hroznového vína. Velkou atrakcí je běhání z duny dolů – do písku se zaboříte tak hluboko, že nespadnete ani když poletíte obrovskou rychlostí z té nejstrmější.

Pokud nechcete trávit čas v top restauracích v centru města, můžete si vychutnat večeři při západu slunce u ohně v poušti, odkud budete sledovat arabské taneční vystoupení. Po představení uvidíte oblohu posetou tisíci hvězdami a do hotelu se vrátíte s úsměvem na tváři.

Načítám

Kluby a bary, které jinde jen tak nenajdete

Nejspíše se vám bude zdát, že Dubaj má nevyčerpatelnou energii. Najdete tu kvalitní kluby a bary, kde na rozdíl od zbytku města neplatí zákaz pití alkoholu. Neustále se předhánějí, kdo vymyslí lepší zábavní program. A tak tu uvidíte kromě koncertů i velkolepé ohňostroje a jiné vychytávky. Budete se skvěle bavit a nejspíše i protančíte celou noc.

Favoritem je restaurace a bar At.Mosphere v nejvyšší budově světa Burj Khalifa, na jejíž vrchol se dostanete superrychlým výtahem, který dosahuje až 65 km/h. Vyhlídková plošina vám odkryje Dubaj jako na dlani. Pokud sem zamíříte k večeru, pokocháte se krásným západem slunce.

Druhou neméně zajímavou možností je klub 360°, který stojí vedle známého hotelu Burj al-Arab. Zahrají vám ti nejlepší DJs z celého světa a vy si budete vychutnávat koktejl při výhledu na celou Dubaj.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě.