Dar Nilu

Egypt, země s jednou z nejstarších historií, s pískem pokrytými hrobkami, pyramidami a vysokými chrámy faraonů, ale také průzračně čistým Rudým mořem, láká návštěvníky v průběhu celého roku. Staré rčení praví, že Egypt je darem Nilu. Bez řeky by nebyla úrodná půda, jídlo a mnohem ani elektřina. Přestože jsou životy lidí stále více fyzicky odděleny od vody, Nil stále hraje jedinečně roli. Naštěstí pro návštěvníky je řeka také ideálním místem, odkud lze spatřit mnoho velkolepých starověkých památek, což je jeden z důvodů, proč je plavba po Nilu stále tak oblíbeným způsobem cestování.

  

Příroda

Pobřeží podél Rudého moře se vyznačuje drsnou pouštní krásou nad hladinou moře a různorodostí pod ní. Stojí za to ho prozkoumat na jednom z nejlepších míst pro potápění na světě nebo během odpoledního šnorchlování podél korálové stěny. Ještě více prostoru a stejně tak krásy se nachází v rozlehlých egyptských pouštích. Ať už pozorujete východ slunce mezi nádhernými tvary Bílé pouště nebo třpytivý obzor z pohodlí horkého pramene v oáze Siwa, egyptská krajina je nekonečně fascinující.

1032x554 Egypt shutterstock_1292783845

 

Gastronomie

Egyptská kuchyně je bohatou a rozmanitou směsicí různých kulinářských tradic, které se utvářely díky dlouhé historii země a její geografii. Kuchyně se vyznačuje důrazem na výrazné a pikantní chutě a ve velké míře využívá ingredience, jako je pšenice, rýže, čočka, zelenina a různé bylinky a koření. Důležitou roli v egyptské kuchyni hrají také mořské plody. Jedním z nejoblíbenějších a nejikoničtějších pokrmů egyptské kuchyně je "košari", pouliční jídlo z čočky, těstovin a rýže přelité pikantní rajčatovou omáčkou a ozdobené křupavou smaženou cibulkou.

1032x554 Egypt shutterstock_2038480820

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Je Egypt zemí vašich cestovatelských snů? Neváhejte nás kontaktovat!“

Kristýna Kopečková

Travel Designér