Expedice za polární kruh

Dobrodružná cesta

Antarktida, poslední místo s panenskou přírodou, která láká cestovatele už po několik staletí.

1450x674_Antarktida_shutterstock_1189889770

 

Antarktida, místo, kde vládne sníh, led a ticho

Pokud se opravdu rozhodnete zúčastnit se některé z expedic mířící právě do těchto mrazivých končin, věřte, že se vydáváte na nezapomenutelnou cestu.

Jak se dostat na Antarktidu

Máte na výběr, buď můžete vyrazit lodí z argentinského města Ushuaia skrze Drakeovu pasáž, nebo využít letadla a přistát na King George’s Island. Odtud pak pokračujete také na palubě některé z expedičních lodí.

1032x554_Antarktida_shutterstock_599715623

 

Nezapomenutelný pohled

První pohled na ledový kontinent se jen tak nezapomíná. Nejdřív se na obzoru objeví jemná bílá linka, který se za pár chvil promění v nekonečný ledovec Antarktidy. V ten moment se z lodi spustí zodiaky, opravdové expediční čluny, a vy se můžete konečně vžít do rolí takových průzkumníků, jakými byli například Zikmund a Hanzelka. Některé trasy vás mohou vzít až za polární kruh, což je neuvěřitelný zážitek. S environmentálními experty a specialisty navíc dostane další rozměr. Můžete narazit na kolonie tučňáků, velryby nebo také tuleně.

1032x554_Antarktida_shutterstock_398481634

 

Uprostřed vod ledového kontinentu

Uprostřed vod tohoto ledového kontinentu vám opravdu bude připadat, jako byste se ocitli v jiném světě. Všude vládne sníh, led a ticho. S každým krokem vpřed vás bude šlehat do tváří ostrý vítr, přechodné nepohodlí ale bude stát za to. Pokud se počítáte mezi opravdu velké otužilce, můžete se dokonce na chvíli smočit v ledovcové vodě. Ostatním možná postačí, když si na chvíli sundají rukavice.

1032x554_Antarktida_shutterstock_533701639

 

Podobné zážitky

Safari v Africe

Safari v Africe

Pohled na nespoutanou přírodu a divokou zvěř je opravdu úchvatným zážitkem. Inspirujte se našimi tipy na africké destinace, kde si safari náležitě užijete.

Objevte více
Americké národní parky netradičně

Americké národní parky netradičně

Yellowstone, Grand Canyon či Yosemite. Abyste tato místa navštívili, stačí si půjčit vůz a vydat se po příslušné silnici k jejich vstupu. Máte-li však omezený čas na cestování, přijde vám vhod helikoptéra.

Objevte více
Za dobrodružstvím na daleký sever

Za dobrodružstvím na daleký sever

Laponsko nabízí krásnou přírodu. Během zimy se zde cítíte jako v pohádce, kdy je okolo vás vše zcela bílé. Ale i v létě si tu užijete, především nádhernou přírodu a nefalšovanou divočinu.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Chcete se podívat na sedmý světadíl? Cítit se jako průzkumník a objevitel? Kontaktujte naši cestovní kancelář a nechte si připravit nezapomenutelnou cestu na konec světa. A pokud vaše touha po dobrodružství zůstane neukojena, vydejte se pak rovnou z Ushuaiy do sopečné Patagonie. Je to za rohem a aspoň trochu pookřejete.“

Kateřina Ulmanová

Travel Designer