Jakub Ručka

"Přijdou vám pražské restaurace příliš fádní a jejich nabídku už znáte nazpaměť? Na Šumavě u Štěpána jste již ochutnali vše, co ochutnat šlo, a rádi byste konečně zkusili něco nového? Tak nasedněte na letadlo a zaleťte si do Salcburku do Hangar-7. Čeká vás výtečná večeře a velmi zajímavý doprovodný program."

Jakub Ručka, travel designer

 

Hangar-7 je unikátní prostor, jehož majitelem je nadšený pilot a spoluzakladatel firmy Red Bull Dietrich Mateschitz. V útrobách Hangar-7, který se nachází přímo na letišti v Salcburku, naleznete kolekci závodních automobilů Formule 1 a ve světě zcela jedinečnou sbírku leteckých nadšenců vystupujících pod jménem Flying Bulls.

Ta čítá „nejlepší letadla v historii letectví“. Mezi nimi i takové rarity jako Lockheed P-38 Lightning, které poprvé spatřilo světlo světa v roce 1939, či americký bojový letoun Vought F4U Corsair od společnosti Chance. Jsou tu také unikátní vrtulníky, mezi kterými vyčnívají dvě BO 105, jediné civilní helikoptéry s licencí pro vzdušnou akrobacii.

Načítám

To však zdaleka není všechno, Hangar-7 funguje rovněž jako nádherná galerie nejen současného umění. Od 6. září do 8. října tu na vás čeká slavná výstava Red Bull Illume, která vám představí 55 podmanivých sportovních a akčních fotografií na světelných billboardech. Nezapomenutelný zážitek je to zejména večer za tmy, kdy jsou zářící obrazy viditelné už z dálky.

Načítám

Skutečným zlatým hřebem Hangar-7 je však restaurace Ikarus, která se pyšní zcela jedinečným konceptem. Každý měsíc zde totiž vaří jiný michelinský šéfkuchař. Ačkoli se menu pravidelně mění, jeho nesporná kvalita je stálá.

V září se můžete těšit na Jorgeho Valleju, šéfkuchaře mexické restaurace, která patří mezi 12 nejlepších na světě. Jeho úspěch tkví ve využívání kvalitních místních ingrediencí a inovaci tradičních receptů, díky které pokrmy dostávají nový rozměr. "Není důležité, jak jsme vařili před 300 lety, ale jak to děláme teď a tady," říká Jorge. Těšit se můžete na jeho největší specialitu - mexickou tortillu plněnou masem, zeleninou a mexickými lanýži.

Načítám

Naprostý kulinářský luxus vás také čeká v říjnu. To totiž Hangar-7 navštíví Nicolai Nørregaard, michelinský šéfkuchař vynikající dánské restaurce Kadeau, nacházející se na ostrově Bornholm v Baltském moři. Specializuje se na pokrmy z masa, ryb, bylinek a hub. Jeho jídla vás vezmou na cestu skrze celý Bornholm a vy tak budete mít jedinečnou možnost poznat drsnou krajinu pokrytou lesy a útesy.

Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám zařídíme rezervaci i dopravu soukromým letadlem až na místo.

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Co vás také může zajímat

Petr Udavský