Petr Udavský

„Máme rádi aktivní dovolenou a poznávání nových světů, ale ani nám nevadí se na chvíli „plácnout k vodě”. Během našich let v Exclusive Tours jsme již poznali řadu krásných míst, skvělých hotelů a zážitků, které našim klientům doporučujeme. Možná právě proto nakonec při rozhodování kam vyrazit na naši svatební cestu zvítězily Maledivy. Byť s počáteční obavou, že to na nás bude málo aktivní dovolená. Rozhodli jsme se tak na Maledivy vrátit čistě rekreačně a zkusit resorty Four Seasons, v kombinaci s jejich luxusním katamaránem Four Seasons Explorer. A na závěr, třešinku na dortu, Velaa Private Island.“

Petr Udavský, chief travel consultant

 

Four Seasons Kuda Huraa

O Four Seasons Kuda Huraa jsme už od našich klientů slyšeli ledacos – vesměs šlo ale o pozitivní reakce hlavně od rodin s dětmi. Byli jsme proto zvědaví, jak jsou zde připraveni na mladý pár na líbánkách. Přesun z letiště do našeho krásného Sunset Beach Bungalow proběhl rychle, personál nás po 20minutové jízdě rychlým člunem vítal na příjezdovém molu. A vskutku to bylo od začátku skvělé, připravené přímo nám na míru. Ve Four Seasons Kuda Huraa nás ve vile uvítali lahví šampaňského a sladkým překvapením.

Brzy jsme si zvykli na velikost ostrova a na procházky po písčité pláži, která je na obou stranách ostrova překrásná. Příště bychom si ale vybrali a našim klientům doporučili spíše stranu Sunrise – na západy slunce se můžete vypravit jinam, ale šnorchlování přímo u své vilky po celou dobu pobytu oceníte právě z této strany ostrova. Je tu totiž House Reef. Trochu nás překvapilo, že hosté vil nemají k dispozici butlera, jak je tomu například v jiných resortech podobné úrovně. Ale nám to nevadilo, servis byl skvělý i bez něho a péče personálu velmi dobrá. Zkrátka věděli, jak nám udělat radost, připravovali po celý náš pobyt malá překvapení a znali naše oblíbená jídla a nápoje. Nahlédli jsme trochu do zákulisí hotelu a zjistili, že každý den má všech 350 zaměstnanců briefing a jasně dané instrukce, snaží se své hosty poznat a přícházet s nápady, jak je potěšit. Musíme uznat, že se jim to dařilo skvěle.

Načítám

Four Seasons Explorer

Náš první domov Kuda Huraa jsme po pár dnech opustili a nalodili se na Four Seasons Explorer – luxusní 39 metrů dlouhý katamarán s osmi kajutami a jednou královskou suitou. Měli jsme štěstí, byli jsme na lodi pouze my a jeden australský pár. Tedy, ještě nám dělala společnost posádka, čítající 20 sympatických námořníků. Ti se nám hned na začátku po nalodění představili v prostorném lounge. Záhy jsme zjistili, že vedle kapitána je na lodi concierge, dva mořští biologové, instruktoři vodních sportů, šéfkuchař a několik dalších pomocníků, kteří zajišťují, že tento plovoucí hotel šlape jak švýcarské hodinky. Kapitán si nás hned po vyplutí vzal na svůj můstek a ukázal nám, jak se loď řídí, ale také kudy povede naše plavba, kde se budeme zastavovat, po cestě bylo mnoho míst určených pro zábavné aktivity. Naše obavy z toho, že se budeme během čtyřdenní plavby nudit, se rázem rozplynuly.

Itinerář plavby jsme také měli ve své kajutě. Po krátké plavbě od Kuda Huraa jsme tak věděli, že hned můžeme vyrazit na jednu z plánovaných aktivit. Zastavili jsme se u malého písečného ostrůvku a šnorchlovali. Večer jsme si dopřáli steak, který byl famózní, a den završila projekce mořských hlubin. Loď často využívají potápěči, ale i ti, kteří se nepotápí během plavby, uvidí hodně. Další dny jsme pluli podél různých zajímavých míst a s bioložkou Sarou se nořili do hlubin oceánu. Ukazovala nám různorodý život, bez ní bychom si nevšimli malých detailů ani plachých žraloků, kteří se poblíž nás krmili planktonem.

Načítám

Loď rozhodně není stísněná, personál funguje dobře a lehce navozuje přátelskou atmosféru. Každý den také natáčeli co jsme dělali, a na konci plavby nás obdarovali DVD s celým sestřihem našich zážitků.

Výjimečná kuchyně se zde spojuje s unikátními místy. Večeře na horní palubě je skvělý romantický zážitek, stejně tak barbeque na opuštěném ostrově. Kam oko dohlédne, jediné co uvidíte, bude Four Seasons Explorer v dáli. Mezi nejčerstvější potraviny patří samozřejmě ryby, které si můžete společně s posádkou nachytat.

Pokud jde o sportovní aktivity, vedle šnorchlování jsme zkusili tubing – za rychlým člunem to byl až překvapivý adrenalin, ale skvělý zážitek. Chtěli jsme si schovat památku a zároveň nepustit kameru z ruky, a tak si Petr přivodil zranění. Posádka však zareagovala excelentně, během 45 minut jsme již byli v čisté moderní nemocnici a lékař dal Petrovi na ruku sádru. Dá se říct, že my dva musíme vyzkoušet prostě všechno… Ale ani to nám zbytek dovolené nezkazilo. Naopak nás to donutilo užívat si více relaxace pod širým nebem.

Načítám

Four Seasons Landaa Giraavaru

Den na to jsme zakotvili u Four Seasons Landaa Giraavaru. Opět nás přivítali na molu a my v hotelovém lobby poznali zásadní rozdíl obou resortů Four Seasons. Landaa Giraavaru je větší, na veřejných místech již nemáte pocit, že jste na malém ostrůvku. Odměnou pro nás byly prostornější vily, luxusněji vybavené, a to nejen uvnitř, ale i venku. Naše Beach Villa měla bazén vhodný pro plavání a celkem devět míst, kde jsme si mohli lehnout a pohodlně relaxovat. Na terase, u bazénu, v houpací síti, na pláži…

Skvěle o nás pečovali také v restauracích, nejvíce se nám líbila Blu Beach u průzračné laguny, která je zaměřená na italskou kuchyni. Romantické chvíle jsme si užili na opuštěném sandbank, nabízela se i jedna z menších hotelových jachet. Ty se dají využít k romantickým výletům, potápění, šnorchlování, ale i adrenalinovějším vodním sportům – například wake boardingu. Nakonec jsme ale jachtu Horizon využili k přesunu do Velaa Private Island.

Načítám

Velaa Private Island

Markéta byla ve Velaa již podruhé, takže mohla porovnat, co se zde od otevření změnilo. Ostrov si zachoval svůj kouzelný ráz, na nízký počet vil je tu stále velké množství personálu a vily jsou stále krásné. Zkrátka, Velaa Private Island se pořád drží na špičce pomyslného žebříčku maledivských resortů. Jednou z předností je gastronomie. Pokud si náhodou v restauraci nevyberete, nevadí, stačí říct své přání a kuchyně vykouzlí pokrm třeba z receptu od maminky.

Na první pohled se dá řici, že Velaa Private Island má podobné parametry jako oba Four Seasons resorty. Ale ve skutečnosti má k vilám přiřazený dvojnásobný počet personálu, restaurace mapují celý svět a aktivit zde naleznete také přehršel. Velaa je ale přeci jen o kousek dál. Lázně My Blend by Clarins jsou více romantické, jejich nabídka pestřejší a naleznete zde takové speciality, jakou je například sněhová místnost. Velaa Private Island je v porovnání s Landaa Giravaru více luxusnější a intimnější, nikdy nebudete mít pocit, že jste ve velkém resortu. Určitě doporučujeme vyzkoušet všechny restaurace, každá má svou danou specialitu, my jsme si nejvíce pochutnali na japonském hovězí kvality A5. Pokud jste nároční milovníci vína, určitě vás potěší výběr místního vinného sklepa, který se nachází v atypické věži uprostřed ostrova.

Naše zážitky z resortů Four Seasons, Velaa Island Private a katamaránu Four Seasons Explorer vám rádi sdělíme osobně. Připravíme pro vás skvělou dovolenou na Maledivách, ať už ji pojmete aktivně, či pouze jako relaxaci. Ozvěte se nám.

Načítám

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Petr Udavský