Zuzana Pozlovská

„Stála jsem v nejpodivnější krajině, jakou jsem kdy viděla. Pahýly stromů trčely ze žlutého jílu a kolem dokola měnily duny barvu podle polohy slunce, v kontrastu s až nepřirozeně modrou oblohou. Měla jsem pocit, že jsem se ocitla v jednom ze surrealistických obrazů malířky Toyen...“

Zuzana Pozlovská, chief travel designer

 

Načítám

Pustá krajina láká na svou jedinečnost

Apokalyptická scenérie v srdci Namibie nese jméno Deadvlei a v překladu znamená mrtvé bažiny. Kdysi dávno tudy tekla řeka Tsauchab, která v období dešťů zalévala své okolí. Pak udeřilo sucho. Tvář krajiny se nenávratně změnila. Pouštní slunce spálilo stromy do černa a proměnilo v mohyly, které tu už téměř tisíc let tiše drží stráž… Namib znamená rozlehlý prostor, a přesně to zemi vystihuje. Je rozsáhlá jako Německo i Francie dohromady a současně patří k nejméně zalidněným státům světa. Pokud si chcete odpočinout od lidí, Namibie je pro vás ideální!

Načítám

Už jste na vlastní oči viděli, jak se osvěžuje krokodýl?

Mé první kroky vedly do privátní rezervace Erindi Game Reserve. Nemohla jsem se dočkat až uvidím lvy, slony, žirafy a také přímorožce, tamější národní zvířata. Na safari jsme vyrazili brzy ráno. Jeep po chvíli zastavil na kraji údolí a my jsme posnídali s výhledem na krásné hory. Kochala jsem se majestátností okolních kopců a usrkávala horkou čokoládu. Na místním safari je skvělé to, že se nemusíte držet na vyznačených cestách a sledujete tak všechny obyvatele rezervace bez omezení. Místní lodge je situovaný přímo vedle přírodního napajedla, svlažit se postupně přišli sloni, hroši, antilopy, ale i lvi, hyeny a krokodýli!

Načítám

Duny? Jako bychom přistáli na jiné planetě!

Poté jsme se autem přiblížili k Sossusvlei, dalšímu z fascinujících míst Namibie s největšími písečnými dunami světa. Brána do Sossusvlei se otevírá při východu slunce a cesta vede přes park Sesriem, kde jsme se procházeli úzkým kaňonem, kudy teče v období dešťů řeka. Najednou se krajina kolem změnila a ze země začaly vystupovat duny. Bylo to, jako bychom přistáli na jiné planetě. Všude oranžové kopce písku stvořené větrem a vypálené sluncem, kam oko dohlédlo.

Načítám

Když na vás Křováci zamlaskají…

Naší poslední zastávkou byla privátní rezervace v polopoušti Kalahari a s ní další exkluzivní zážitek. Setkali jsme se s obyvateli kmene San, neboli Křováky. Křováci nesou genetické stopy, které se nevyskytují u žádných jiných lidí na světě. Pravděpodobně také patří k vůbec nejstarším národům. Ti milí a srdeční lidé mluví zvláštním jazykem se specifickými mlaskavkami. A přesto, že jsem jim nerozuměla jediné slovo, pochopila jsem vše, co se nám snažili sdělit. A jak tančí!

To není útržek z dobrodružného románu, ale příběh, který můžete zažít i vy. Nečtěte o zážitcích, žijte je! Ozvěte se travel designerům z Exclusive Tours a nechte si připravit cestu podle vašich chutí.

Martin Adam, travel consultant

Martin Adam

travel consultant

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě.