„Velké množství parků je rozeseto po celé zemi a v každém naleznete několik kempů různých cenových kategorií. Výhoda Keni spočívá ve snadné dostupnosti,“ říká Markéta Udavská.

Načítám

Keňa každým rokem láká více turistů, jde o bezpečnou africkou zemi, která soustavně pracuje na rozvoji své infrastruktury. Po příletu do Nairobi doporučuje Markéta strávit noc v některém z luxusních hotelů. Nabízí se například Ololo Lodge, který je vzdálen přibližně 20 minut od letiště. Během transferu nebudete muset stát v kolonách. Další alternativou mohou být hotely Kempinski Villa Rosa či Hemingways. Pokud byste své safari chtěli obohatit o blízké setkání s žirafami, můžete se vydat do Giraffe Manor House. Tato krásná zvířata zde můžete krmit přímo z okna svého pokoje.

Načítám

Za safari je pak lepší vypravit se mimo hlavní město. Vedle nejznámějšího a největšího parku Masai Mara se nabízí například park Amboseli. Během července a srpna spatříte v těchto rezervacích nejvíce zvířat. Když budete mít štěstí, uvidíte dokonce celou velkou pětku. Tato nejobávanější zvířata Afriky, mezi které patří lev, slon, nosorožec, buvol a levhart, jsou zároveň největším lákadlem. Stejně jako Masai Mara je Amboseli vzdáleno přibližně jednu hodinu letu z Nairobi. Ten absolvujete v malém letadle. Cesta je pohodlná a máte během ní k dispozici pitnou vodu. S obdobným servisem se setkáte prakticky v celém průběhu safari. Je dobré navštívit několik různých kempů a rezervací a na jednom místě setrvat alespoň dvě noci. Teprve pak budete moct v klidu nasát atmosféru a objevit veškerá specifika dané lokality. 

Načítám

Lodge Great Plains leží mimo hlavní centra pohybu turistů. Takže v hlavní sezoně se zde nesetkáte s davy lidí. Právě to může výrazně ovlivnit váš zážitek ze safari. Představte si, že jedete půl hodiny džípem, abyste dorazili na místo, kde již parkuje dalších pět aut. Není to moc intimní zážitek. Je proto dobré zvolit klidné parky, které nejsou přeplněné turisty. V parku Masai Mara vám doporučujeme například lodge Ol Seki Hemingways. Prostorné stany poskytnou komfortní ubytování s královskou postelí a veškerým nutným vybavením, které na safari potřebujete. Místní průvodce a řidič vám pomohou nalézt skupiny zvířat a přiblíží se k nim natolik, abyste si mohli odvézt nejen krásné vzpomínky, ale i fotografie. Nechybí ani možnost letu balónem či setkání s Masaji. Večer vás bude čekat chutná večeře a především obloha plná hvězd, kterou můžete objevovat dalekohledem přímo ze svého pokoje.

Načítám

Dalším kempem, který si zaslouží naše doporučení, je Mahali Mzuri. Nechal ho postavit miliardář Richard Branson. Nabízí ubytování v luxusních stanech na vyvýšeném pahorku. Nechybí zázemí v podobě hezkých lázní a restaurací s výtečnou kuchyní. Z tohoto kempu se můžete vydat na setkání se zvířaty do privátní rezervace Motorogi. Je zde pouze 12 stanů, takže váš zážitek bude opravdu nerušený. Stany nesou názvy 12ti masajských rodů, které se vyskytují v rezervaci. Stejně jako je tomu v případě dalších kempů, i zde je v ceně ubytování zahrnutý kompletní servis – jídla, nápoje i aktivity. O pohodlí hostů, kterých zde může být maximálně 24, se stará 41 zaměstnanců. Stany jsou díky vyvýšení bezpečné a mají lepší výhled. Jelikož kemp není oddělen plotem, hosty doprovází personál hotelu. 

Neváhejte se na Markétu obrátit, pokud se rozhodnete vypravit se za zvířaty do Afriky. Poradíme vám, který stát a park bude pro vás ten nejlepší, a sestavíme pro vás itinerář cesty. Stihnete vše podstatné a zároveň si odpočinete.

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Petr Udavský