Jaký je Mauricius

Malý, ale půvabný - to jsou slova, která Mauricius nejvíce vystihují. Sopečná krajina tohoto ostrova nabízí jedinečné přírodní zvláštnosti, jako jsou například barevné písky, a jeho pobřeží připomíná pravý ráj na Zemi. Spolu se srdečnými obyvateli, kteří vám splní každé vaše přání, se jedná o ideální destinaci vaší příští dovolené. 

Hlavní trumfy Mauricia

  • Perfektní písečné pláže a průzračná voda
  • Příjemně vyhřáté moře po celý rok
  • Řada výletních cílů a aktivit
  • Četné golfové resorty špičkové úrovně
  • Výtečné a pestré jídlo mnoha chutí

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/ecRy6PUWyC0

Jeden den na Mauriciu

Mělká laguna vytvořena korálovými útesy přímo vybízí ke šnorchlování, proto si ráno tedy dopřejte vydatnou snídani a pak si vydejte prozkoumat přírodní krásy tohoto malého ostrova. Po lehkém obědě si užijte dlouhou procházku místní přírodou, zakončenou hrou na jednom z místních vyhlášených golfových hřišť. Mauricius je zkrátka hlubokou studnicí aktivit a zábavy pro každého, od romantiku vyhledávajících párů po rodiny s dětmi. Na své si však přijdou i ti, kteří si chtějí prostě jen odpočinout a proležet pár dní u krásného moře.

Pro děti

Vaše dítka si na Mauriciu užijí ty nejkrásnější prázdniny. Kromě vodních radovánek a šnorchlování v mělkých vodách Indického oceánu, hrátek na plážích, bohatých animačních programů, výtečné zmrzliny či mnoha sportovních možností nabízí ostrov dvojici atrakcí se značkou „the best for kids“, do kterých můžete vyrazit za exotickými zvířaty. Konkrétně se jedná o park Casela mezi letoviskem Flic en Flac a městem Vacoas-Phoenix a La Vanille Réserve des Mascareignes kousek od obce Souillac. 

Pro milovníky sportu

Dlouhé lány upravených luxusních golfových hřišť určitě potěší každého nadšence do tohoto jedinečného sportu. Na Mauriciu se koná několik profesionálních turnajů, včetně s European Tour, zázemí pro hráče golfu je tedy vysoce kvalitní.

A pokud vás začně pobyt na souši nudit, ukrývá Mauricius několik vynikajících míst, kde si užijete faunu a flóru Indického oceánu dosyta. Jedná se o Whale Rock, Blue Bay Marine Park, jeskyni Katedrálu nedaleko letoviska Flic en Flac, či severní kamenité pobřeží. Z něj se dostanete i k zaplavenému kráteru poblíž Ile Ronde. Vybírat však můžete také z celé řady dalších vodních sportů, případně si užít cyklistiku nebo tenis. Velice žádaný je rovněž rybolov a zvláště plavby lodí či katamaránem kolem ostrova.

Pro milovníky přírody

V poznávání přírodního bohatství Mauricia nesmíte v žádném případě vynechat národní park Black River Gorges. Podivuhodné krajině dominují hory unikátních tvarů v čele s 840 metrů vysokou homolí Black River Peak. Dnes už pod ní nepobíhá blboun nejapný, druh ptáka vyhynulého v 17. století, to nejzajímavější však objevíte ve skrytu hlubokých údolí: překrásné vodopády Tamarind a Alexandra. Zvláštní pozornost si zaslouží i působivé vodopády Chamarel s unikátní turistickou atrakcí různobarevných písků, kterým se říká „sedmibarevná země“.

Praktické informace o Mauriciu

U turistických pobytů do třech měsíců nebudete potřebovat vízum a v případě jakýchkoliv zdravotních komplikací se můžete spolehnout na velice kvalitní zdravotní péči. Úřední řečí je angličtina, ale domluvíte se zde i francouzsky. Vzhledem k poloze Mauricia v tropickém pásmu se můžete těšit na celoročně příjemné, teplé počasí s teplotami kolem 30 stupňů. Sušší období panuje od června do listopadu, po zbytek roku může i sem tam zapršet.

Gastronomie

Zdejší gastronomie, ve které je se mísí vlivy africké, asijské a francouzské kuchyně, je specifická svou aromatičností a barevností. Mezi zdejší pochoutky patří bezpochyby výborná krabí polévka, čočková placka dholl puri, grilované hovězí či směs rýže, brambor a masa zvaná briani. Z nápojů určitě vyzkoušejte místní pivo, rum nebo pití z mořských řas, mléka a ledové tříště - aloudu. Zklamáni nebudete ani v případě, že na místní speciality zrovna nemáte chuť. Hotelové komplexy zahrnují restaurace s evropskou, čínskou nebo indickou kuchyní.

 

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 739 808 000 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.