Proč se tam vydat?

Země plná zlatých pagod doposud žije svým tradičním životem, ve kterém je znatelně cítit indický vliv. Vedle buddhistických památek zde najdete také krásnou přírodu, nejen vnitrozemskou džungli, ale také nedotčené pláže. Díky dlouhodobé izolaci není Myanmar rušnou turistickou destinací, ale naopak místem, kde můžete pozorovat zajímavé střetnutí tradiční kultury se současnou civilizací.

Hlavní trumfy

  • Neobjevená a zachovalá původní kultura
  • Rozmanitá příroda
  • Buddhistické kláštery
  • Pláže bez turistů
  • Pestré způsoby cestování: lodí, autem, balonem i kanoí

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/DX48mJjL7oU

Jeden den v Myanmaru

Brzy ráno se probudíte a vyrazíte na dechberoucí let horkovzdušným balonem při východu slunce. Budete se vznášet nad pagodami a chrámy Baganu, hlavního města bývalé barmské říše, a užívat si romantickou atmosféru nad stovkami střech a stříšek. Poté co prozkoumáte nejznámější památku Barmy ze vzduchu, se k ní vrátíte během pěšího treku. Ale ze všeho nejdřív se necháte hýčkat při snídaňovém pikniku. A nakonec při západu slunce vyjedete na epickou plavbu po řece s romantickou večeří.

Pro objevitele

Země se otevřela turismu teprve nedávno, takže je přímo stvořená pro dobrodruhy, kteří chtějí poznat téměř nedotčenou kulturu. Až opustíte hlavní město Yangon, navštívíte několik buddhistických kláštěrů a setkáte se s místními obyvateli a jejich zvyky. Začnete stoupat do hor, kde na vás čekají pozůstatky britských kolonialistů, z nichž některé byly přestavěny na luxusní lodge. V Mandalay navštívíte Mahámu Paya, jednu z nejvýznamějších buddhistických svatyní. Myanmar můžete objevovat také z paluby lodě na jezeru Inle, které leží uprostřed modrých hor, ve výšce 900 metrů nad mořem.

Umění harmonie

Během objevování památek a barmské kultury budete mít určitě několik příležitostí k relaxaci. Vedle šikovných masérek v lázních si můžete odpočinout také na pláži. Myanmar je totiž známý i pro své krásné a místy divoké pobřeží. Mezi nejznámější plážové letovisko patří Ngapali v Bengálském zálivu, které je omýváno Andamanským mořem. Doporučujeme však spíše menší ostrůvek Pila, kde budete mimo turistický ruch a při ničím nerušeném šnorchlování můžete objevovat svět pod hladinou.

Praktické informace

Nejvhodnější období k návštěvě Myanmaru je od října do dubna, kdy zde neprší a teploty jsou na únosné úrovni. Během léta oblast zasáhnou monzuny a právě díky nim je příroda krásně zelená a plná života. Do Myanmaru se dostanete snadno přes Dubaj, Singapur a Bangkok. V Barmě počítejte s horší infrastrukturou. Není zde mnoho luxusních hotelů, je proto vhodné začít cestu plánovat dostatečně dopředu. Očkování není třeba, víza vám rádi zajistíme.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Štěpán Borovec

Štěpán Borovec

travel consultant

+420 734 446 757 borovec@exclusivetours.com

Nebo nám napište