Kristýna Kopečková

„Při své návštěvě Skotska jsem pro vás kromě Edinburghu prozkoumala také krásný venkovský hotel Gleneagles. Přezdívá se mu ,Riviéra oblasti Highlands‘ nebo ,velkolepé hřiště‘ díky nepřebernému množství nejrůznějších aktivit. Tady se rozhodně nudit nebudete.

Kristýna Kopečková, travel designer

 

Mohla bych vyprávět hodiny o historické budově hotelu, okolní přírodě, službách nebo gurmánském zážitku z restaurace The Strathearn, mimochodem jediné restauraci ve Skotsku se dvěma michelinskými hvězdami. To, co dělá hotel Gleneagles výjimečným, je ale jeho pestrá paleta aktivit, díky které získal přezdívku „The Glorious Playground“ neboli „Velkolepé hřiště.“

Načítám

Golf

Co se týče oblíbenosti, golf je v Gleneagles bezkonkurenčním číslem jedna.  Na zdejší čtyři golfová hřiště se vydávají nejen hoteloví hosté, ale také golfoví nadšenci zblízka i zdaleka. Tím nejzajímavějším hřištěm je rozhodně PGA Centenary, které navrhl Jack Nicklaus a v roce 2014 se zde konal slavný turnaj Ryder Cup. Zatímco toto hřiště je převážně rovinaté, další dvě, The King’s a The Queen’s, jsou kopcovitější a představují tak větší výzvu. Paletu doplňuje čtvrté devítijamkové hřiště, sloužící především pro začátečníky či rodiny, které se chtějí společně pobavit.

Načítám

Koně

Hned po golfu je nejvyhledávanější aktivitou v Gleneagles jízda na koni. Můžete se projet jen v kryté hale nebo i venku a pokročilejší jezdci se mohou vydat i na delší výlet do přírody. Svého koně tu najdou jezdci všech věkových skupin a  úrovní zkušeností. Kromě toho si tu pronajmete také kočár a zažijete, jak se asi kdysi měla šlechta při svých vyjížďkách. Děti si skvěle užijí program „Own a pony for a day“, v rámci něhož se mohou celý den starat o svého poníka, včetně hřebelcování, krmení a projížďky.

Načítám

Sokolnictví

Od roku 1992 zde sídlí Britská škola sokolnictví, což je vůbec první taková škola na světě. Můžete tu obdivovat menší i větší dravce a vyzkoušet si práci s nimi, a to jak během soukromých lekcí, tak i veřejných show. Dravce zde nemají pouze na ukázku, ale vyrážejí s nimi i lovit za doprovodu fretek či loveckých psů. Všechna zvířata mají jména. Jejich sokolníci si vedou denní záznamy, aby dokázali vyhodnotit, kteří dravci zvládnou lekce nebo představení. Draví ptáci totiž musí být správně hladoví a nesmí být unavení.

Načítám

Off road jízdy

Hotelová „flotila“ zahrnuje celkem 14 vozů, například Land Rover 110 Defender nebo Range Rover. Využít můžete také jedinečné terénní vozidlo Argocat (8x8). Děti se vyřádí na miniaturách i věrných kopiích velkých automobilů. Trasa pro ně se nachází v těsné blízkosti hotelového areálu, dospělí vyráží do širokého okolí.

Načítám

A mnoho dalšího

Pokud milujete rybaření, můžete otestovat svůj um v místním jezeře nebo i jinde, záleží na tom, na co si troufnete. V Gleneagles zkusíte i různé druhy střelby: ze vzduchové zbraně, na hliněné holuby nebo lukostřelbu. Zkušenější střelci mohou za doprovodu loveckých psů vyrazit také na lov. Psi tu nejsou ovšem jenom k lovu, ale i k potěšení vašich ratolestí. Mají tu rovněž fretky, se kterými se děti projdou, zacvičí si s nimi nebo proběhnou závodní dráhu. Většina aktivit je dostupná pro děti starší 8 let. Mladší se zúčastnit nemohou, ale mohou se dívat nebo jít společně s rodiči.

Načítám

Pokud vás už omrzelo moře a hledáte místo se spoustou aktivit pro celou rodinu a zároveň kvalitní služby a skvělou kuchyni, Gleneagles je ideální zastávkou. Osobně doporučuji spojit pobyt s návštěvou Edinburghu. Rád vám připravím program celé cesty do Skotska přesně na míru. Stačí se jen ozvat!

Hana Rieplová , travel consultant

Hana Rieplová

travel consultant