Ramadán v Dubaji takřka nepoznáte. Luxus stále trvá

V pohodlí Emirates business class uteče let jako voda a po necelých šesti hodinách již kapitán hlásí přiblížení na dubajské mezinárodní letiště. Během pobytu v Dubaji jsme navštívili několik resortů, z nichž některé jsou svým konceptem a zázemím ideální pro rodiny s dětmi, jiné jsou klidnější a potěší zejména páry na romantické dovolené. A které resorty to jsou?

Pulzující svět plný atrakcí a luxusu - Atlantis The Palm 

Resort se nachází na samém vrcholku dubajské palmy – poloostrově The Palm. Z letiště jste tu za necelých 40 minut. Při check-inu v hotelu mě ovšem zarazilo téměř půlhodinové čekání. Že by momentální nedostatek personálu? Jakmile jsem ale dorazila na pokoj, vynahradilo mi předešlé čekání příjemné překvapení v podobě báječné bonboniéry a plážových doplňků. Nezapomeňte – vše, co najdete při příjezdu na posteli, je připraveno pro vás.

Načítám

Svým konceptem a vybavením resort láká zejména k rodinným dovoleným. A dětmi tady doslova žijí! Nejmenší návštěvníci mohou navštívit dětský klub nebo hrací zónu, která trochu připomíná Las Vegas v dětském podání. Místem setkání teenagerů je Club Rush s odpočinkovou zónou a vlastním barem s nealkoholickými koktejly. Všichni hoteloví hosté mají vstup zdarma do přilehlého vodního parku Aquaventure s téměř vertikálními skluzavkami a zvýhodněné ceny do delfinária.

Dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do vody je bez vln, nesměřuje na otevřené moře a je tak ideální pro děti. Cestou na pláž doporučujeme prozkoumat hotelová zákoutí a objevit podvodní bludiště tunelů připomínající ztracenou Atlantidu. V obřím mořském akváriu tady žije více než 65 tisíc živočichů, mezi nimi také žraloci, úhoři nebo piraně.

Načítám

Jeden z plusových bodů, které si resort může na své konto připsat, jsou široké možnosti ubytování. Počítání by ovšem zabralo nějakou chvíli. V nabídce je celkem 1 539 pokojů a prostornějších suit, ve všech najdete dekorace s arabským a mořským nádechem. Přitom 90 % pokojů je vzájemně propojitelných a 24hodinová služba je samozřejmostí.

Některé kategorie ubytování, jako např. základní Deluxe Room, mají výhled na moře z boku, z ostatních hledíte na otevřené moře nebo na dubajské panorama. Mezi unikáty resortu patří dvě podvodní suity s prosklenými stěnami s výhledem do akvária v ložnici a koupelně. Představa, že po probuzení spatříte žraloka plujícího za sklem, ve mně vyvolala směsici úžasu a mrazení v zádech.

Načítám

Pokud máte rádi bohatý výběr restaurací, Atlantis The Palm vřele doporučujeme. Jejich počet se zde zastavil na čísle 20. Mezi naše oblíbené patří Nobu, restaurace od mistra japonské kuchyně Nobuyukiho Matsuhisy, a bohaté snídaňové bufety v Kaleidoscope. Atmosféru ramadánu dokreslila večer arabská restaurace Lavantine s otevřenou kuchyní. Čekali jsme sice do západu slunce, ale vyplatilo se. Pak se servírovaly lahodné mezze, čerstvé mořské plody a masa na grilu. To vše zakončené pozdním drinkem a tradiční shishou.

Načítám

Oáza s nádechem orientu - One & Only Royal Mirage 

V porovnání s resortem Atlantis The Palm One & Only Royal Mirage působí daleko klidnějším dojmem. Svou architekturou připomíná romantiku staré Arábie a s 65 akry svěžích zahrad se řadí mezi nejrozlehlejší dubajské resorty. Páry na romantické dovolené si tak najdou svůj prostor a soukromí stejně dobře jako rodiny, pro jejichž děti jsou k dispozici 2 dětské kluby KidsOnly.

Resort je rozdělen do tří částí – The Palace, Arabian Court a Residence & Spa. Ať už jste ubytováni v kterékoli z nich, vždy budete mít výhled na moře, pouze někdy vám mohou bránit ve výhledu palmy poskytující stín v parných dnech. Nejvíce se nám líbilo v The Palace, která je zároveň hlavní a největší částí hotelu. Vkusný arabský nábytek zde působí nebývale vzdušným dojmem a součástí každého pokoje či suity je balkon. Ačkoliv mají některé kategorie ubytování odlišné názvy, uvnitř jsou stejné. Liší se pouze rozsahem poskytovaných služeb, jako připojení k internetu nebo vstup do exkluzivního Gold Clubu.

Načítám

Část Arabian Court skýtá obdobné pokoje jako The Palace. Kategorie Deluxe Room byla zařízená v poněkud tmavých barvách, které společně s masivním nábytkem působily těžkým dojmem. Proto doporučujeme spíše prostornější suity Executive a Prince se světlejšími interiéry. Nejluxusnější a také nejklidnější částí resortu je Residence & Spa. Rozdíl poznáte v intimitě a rozsahu služeb, které nabízí. Dvě privátní restaurace a bazén jsou určeny přednostně hostům této části.

Každá ze tří sekcí resortu disponuje několika restauracemi, celkem jich tu najdete osm. Pokud byste si přesto nevybrali nebo chtěli vyzkoušet něco dalšího, lze si nechat přistavit lodní taxi, které vás během pěti minut odveze k hotelu One & Only The Palm, jehož restaurace můžete využít také.

Po tenise nebo hře na blízkém 18jamkovém golfovém hřišti si můžete odpočinout třeba v hotelových lázních The Givenchy a naplno se oddat relaxaci. Nebudete litovat.

Načítám

Klidná dovolená v rezidenčním stylu - One & Only The Palm 

One & Only The Palm se honosí privátní a klidnou atmosférou. Dalo by se říci, že je to jediný menší butikový hotel v Dubaji. Dokládají to i budovy, jimž architekt vtiskl spíše rezidenční styl s moderními elegantními interiéry. Samotný resort je poměrně mladý – jeho slavnostní otevření proběhlo k symbolickému datu 10. 10. 2010. Přestože je vhodný zejména pro páry, ani rodiny s dětmi zde díky přítomnosti klubu KidsOnly nepřijdou zkrátka.

Načítám

Kategorie ubytování tvoří pouhých 90 pokojů a suit a 4 vily. Ze všech čiší příjemně světlé barvy a vkusně, rozhodně ne přeplácaně, zařízené interiéry. Hlavní částí je třípatrový Manor House, blíže pláži je potom několik menších budov s klidnější atmosférou. Jak v Manor House, tak v menších budovách se nachází podobné kategorie ubytování, liší se jen velikostí a cenou. Čím blíže k pláži, tím více si připlatíte. Nejnáročnějším hostům jsou určeny čtyři dvouložnicové soukromé vily. Na vlastní zahradě před vilou si můžete vychutnat pozdní večeři s výhledem na dubajské panorama.

Načítám

Michelinský šéfkuchař Yannick Alléno má v resortu pod palcem tři à la carte restaurace. Jedna z nich – 101 – se nachází u hotelové maríny a podává středomořskou kuchyni, restaurace ZEST zase čerpá z prvků asijské, západní a středovýchodní kuchyně. A aby vám nebylo líto, že sem jezdí povečeřet hosté z partnerského resortu One & Only Royal Mirage, jednoduše si nechte zavolat vodní taxi a jeďte na oplátku zase k nim. Restaurace jsou vám plně k dispozici a navíc je to pouhých pět minut plavby.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat