Proč se tam vydat

Rakousko je kolébkou alpského lyžování. Výborná dostupnost z ČR, příjemná rodinná atmosféra a bezpečné sjezdovky všech úrovní z něj dělají skvělou zimní destinaci. Užijete si tu zasněžené bílé svahy mezi kouzelnými horami a vaše děti se naučí sportu v četných lyžařských školách. Rustikální horské chaty lákají k odpočinku u krbu se svařeným vínem či k ochutnávkám tradičních rakouských pálenek.

Hlavní trumfy

  • Dostatek sněhu
  • Moderní a kvalitní lanovky
  • Rodinná atmosféra a pohostinnost místních
  • Vynikající dostupnost z ČR

Serfaus-Fiss-Ladis

Nádhernému údolí horských vesniček Serfaus, Fiss a Ladis se přezdívá sluneční terasa Tyrolska. Kromě slunečného počasí na vás čeká výborné lyžařské zázemí. Nadchne jak úplné začátečníky, tak zkušené sportovce. Hlavně vaše děti se tu budou mít jako v ráji – místní dětské parky se řadí mezi ty nejlepší v Alpách. Ubytujete se v rodinných, tradicí prověřených hotelech, hned vedle sjezdovek, kam doletíte vrtulníkem a kde se vám dostane bezchybného servisu a dokonalé péče ve wellness centrech.

Sjezdovky: 123 km červených, 47 km modrých, 28 km černých

Zillertal 3000 / Hintertux

Údolí Zillertal vás ohromí. Obrovskou lyžařskou oblast tvoří tři propojené skiareály Eggalm, Rastkogel a Penken a oddělený Ahorn. Korunou údolí je ledovec Hintertuxer Gletscher, kde se dá lyžovat celý rok a navíc si tu užijete výhled na okolní hory z panoramatické terasy. Místní specialitou jsou upravené svahy pro snowboarding a carving, ale najdete tu i mírné svahy, na kterých si zajezdíte vy i vaše ratolesti. Centrem après-ski dění je městečko Mayrhofen, kde najdete vše od aquaparku po zázemí pro pestrou paletu dalších zimních sportů.

Sjezdovky: 101 km červených, 54 km modrých, 41 km černých

St. Anton a Ischgl

St. Anton a Ischgl – to je západotyrolský luxus. Obě střediska jsou od sebe vzdálená jenom 40 minut jízdy a patří k těm nejpřepychovějším v celém Rakousku. V obou si skvěle zalyžujete na bezvadně upravených sjezdovkách nebo v hlubokém prašanu ve volném terénu. Zatímco St. Anton je spíše tradičně orientovaným, distingovaným místem, Ischgl je tepající resort s velice živou aprés-ski zábavou, kam jezdí hlavně mladí lidé. Z Ischglu se snadno dostanete do švýcarského Samnaunu, se kterým tvoří Silvretta Arenu, třetí největší a také jeden z nejluxusnějších lyžařských resortů Tyrolska.

Sjezdovky - Ischgl: 143 km červených, 47 km modrých, 34 km černých
Sjezdovky - St. Anton: 62 km modrých,47 km červených, 25 km černých

Kitzbühel

Na lyžařské středisko Kitzbühel jen tak nezapomenete. Jedno z nejexkluzivnějších a nejznámějších míst v rakouských Alpách skýtá nesmírné množství zimních aktivit a zábavy. Skvělé lyžování, snowboarding, běžkování, bruslení a další zimní radovánky si užijete uprostřed dechberoucí horské přírody. V životem pulzujícím centru Kitzbühelu vás čekají špičkové restaurace, příjemné bary a luxusní obchody.

Sjezdovky: 109 km modrých, 60 km červených, 19 km černých

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 739 808 000 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.