Matěj Polák

„Milujete-­li přírodu a chcete prozkoumat místa, jejichž krajina je po staletí stejná, plná života, musíte se vypravit do nejzajímavějších přírodních parků. Doporučuji vám ubytování v těsné blízkosti, abyste neztráceli čas dopravou, a naopak mohli dýchat vzduch z plic naší planety. Doporučím vám přírodní eco­-lodge, které se nacházejí přímo v parku, a rangera, který zná každý jeho kout a ukáže vám skvělá místa pro fotografování."

Matěj Polák, travel designer
 

 

Vydejte se s námi do Japonska, Austrálie nebo Jižní Ameriky. Nebudete zklamáni.

Už jste objevili úžasné přírodní divadlo afrického safari, jedinečnost amerických národních parků i prehistorické formy života na Galapágách? Naše tři doporučení vám znovu povzbudí cestovatelský apetit.

Národní park Fuji-Hakone-Izu, Japonsko

Z cest v parku Fuji-Hakone-Izu se návštěvníkům naskytne nádherný pohled na pestrobarevnou krajinu. Té dominuje nejvyšší japonská hora Fudži, 3776 metrů vysoká sopka se 700 metrů širokým kráterem. Kolem hory se rozkládají nížiny plné květin, a ty mimo jiné obklopují i soustavu pěti jezer – Yamanaka, Kawaguchi, Sai, Shoji a Motosu. Fotografie krásné scenérie hory Fudži, která se zrcadlí v klidné hladině, můžete pořídit právě u jezer Kawaguchi a Shoji. Ačkoli je národní park pohodlně přístupný z Tokia, můžete se ubytovat blíže přírodě. I zde se nacházejí v Japonsku populární ryokany. Ryokan Gora Kadan nabídne typickou japonskou pohostinnost, nechybí ani lázně.

Načítám

Národní park Kakadu, Austrálie

Jižně od Darwinu leží park Kakadu, jedna z největších atrakcí severní Austrálie, přírodní skvost bohatý na faunu a flóru. Ne nadarmo je součástí světového dědictví UNESCO, můžete zde tedy spatřit mnoho ohrožených živočišných i rostlinných druhů. Je to skutečný ráj pro milovníky přírody – žije zde přes 280 druhů ptáků, 118 druhů plazů, 60 druhů savců, 10 000 druhů hmyzu a 1 700 druhů rostlin. Bohatá historie země zahrnuje i původní obyvatelstvo – Aboridžince. Jejich skalní malby poukazují na to, že zde byli desetitisíce let před příchodem Britů. Vedle starých maleb a úchvatných rozhledů do divoké krajiny zde můžete spatřit řadu ikonických zvířat. Jedním z nich je papoušek kakadu, mezi další zajímavá zvířata se řadí krokodýl mořský. Prozkoumat a pořádně si užít park, který je přibližně stejně velký jako stát Izrael, zabere dlouho. Proto doporučujeme ubytování v jeho blízkosti, alespoň na dvě noci – v luxusním lodgi Bamurru Plains. Nachází se uprostřed mokřin a nabídne klidné ubytování v luxusních bungalovech, kde si hosté užívají nerušeného výhledu do krajiny se symfonii zpěvu divokých ptáků.

Načítám

Národní park Iguazú, Jižní Amerika

Na východě Jižní Ameriky, při hranicích Argentiny, Brazílie a Paraguaye, leží jeden z největších přírodních divů na světě. Řeka Iguazú, což v indiánském jazyce znamená „velká voda“, dala jméno i národnímu parku a nejmohutnějším vodopádům na světě. Okolí vodopádů pokrývá tropický deštný prales, který sice není pro turisty snadno přístupný, ale na relativně malém prostoru se zde mohou setkat s velkým množstvím tropických druhů. Ti, kteří navštívili vodopády Iguazú, je považují za nejkrásnější na světě. Chcete-li se nechat okouzlit mohutným zvukem a vodní tříští soustavy těchto vodopádů, můžete se ubytovat přímo v brazilském parku Iguazú. Zajímavým luxusním hotelem v parku je Belmond Hotel das Cataratas – leží v těsné blízkosti na pravém břehu řeky Iguazú. Z některých pokojů můžete mít za dobrých klimatických podmínek krásný výhled na část divoké vody.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě.