Jitka Kolmanová

"Zaleťte si na víkend do Madridu. Zdejší park Casa de Campo je perfektní místo pro romantické rozjímání, dokonce větší jak Central Park v New Yorku. Z městských zdí doslova prýští umění a historie s Goyou na každém rohu... ale hlavně ty tapas!"

Jitka Kolmanová, travel designer

 

Hlavní město Španělska zahrnuje to nejlepší z celé země. Atmosféru, energii, vášeň i kulturu. Madrid prostě žije. Město doslova přetéká muzei a galeriemi a za tři dny jej rozhodně nedokážete pojmout celé. Travel designerka Jitka Kolmanová pro vás přesto sestavila nabitý třídenní program, díky němuž si Madrid užijete naplno.

Den první. Za kulturou

Základem úspěšné návštěvy Madridu je bezpochyby výlet po památkách. A začít byste měli v místě s jejich nejvyšší koncentrací. Tím je Museo del Prado, které hostí jednu z největších a nejprestižnějších sbírek umění na celém světě. El Greco, Hieronymus Bosch, Francisco de Goya, Peter Paul Rubens a mnoho dalších na jednom místě. Přes 1300 vystavených uměleckých děl vás zajisté zabaví na dlouhé hodiny. Můžete muzeum prolétnout, ale to byste dozajista nestihli nasát příběhy jednotlivých obrazů, o kterých poté můžete přemítat u sochy samotného Goyi v nedalekém parku.

A kde složit hlavu po takto intenzivní dávce inspirace? Jednou z možností je Palacio de Tepa, luxusní hotel řetězce NH Collection, jehož budovu navrhl stejný architekt, který stojí i za budovou Musea del Prado. Součástí hotelu je nezapomenutelná restaurace La Terraza del Casino, ověnčená dvěma michelinskými hvězdami, která leží jen pár kroků historickým centrem od vašeho suitu. Z její střešní terasy budete mít Madrid jako na dlani.

Načítám

Den druhý. Za zábavou

Jak jsme již psali, v Madridu to žije. Hospůdky tu jsou na každém rohu, v nich osvěžující pivo, útulná, domácká atmosféra a obsluha, která se jen předhání, aby vám nabídla lepší tapas a dotlačila tak na váš účet nějakou tu cervezu navíc. Máte-li rádi autentické zážitky a chcete se vyhnout těm nejvíce turistickým oblastem, rozhodně byste měli navštívit čtvrť Malasana, kde se mísí tradiční, generacemi prověřené hostince s moderními bary. ¡Salud!

Po dlouhém dni se o vás skvěle postarají a novou krev do žil nalijí v Barceló Emperatriz. Tento luxusní palác je inspirován životem poslední francouzské císařovny, Evženie de Montijo, manželky Napoleona III. Čeká vás takový přepych, že si dokonce budete moci vybrat i z pestré nabídky polštářů ten, který vám zajistí, že se vyspíte do růžova.

Načítám

Den třetí. Relax

Třetí a poslední den vašeho výletu by se měl nést především ve znamení odpočinku. Ideálním místem k načerpání nových sil je rozhodně park Casa de Campo. Obrovská plocha zeleně, která se nachází jen pár minut od centra, je oblíbenou odpočinkovou destinací všech místních. Najdete tu zoologickou zahradu, zábavní park a díky rozloze parku sem tam i nějakou tu divou zvěř, která do městského prostředí úplně nezapadá. Zkrátka si tu perfektně vyčistíte hlavu. Po vydatné procházce by měla následovat ještě vydatnější večeře, na kterou si můžete zajít do DiverXO, jediné restaurace v Madridu, která se pyšní třemi michelinskými hvězdami. Místo jídla v ní totiž servírují fantazii. A nebo můžete do nejstarší, nepřetržitě fungující restaurace na světě, Sobrino de Botín, která funguje od roku 1725.

Madrid však není jen park a muzeum, nabízí nepřeberné množství aktivit, zábavy a způsobů jak trávit volný čas v přepychu. Kontaktujte nás a naši travel designeři vám rádi sestaví itinerář na míru vašim představám, s rezervacemi v restauracích, transfery, či dokonce privátními prohlídkami muzejních sbírek.

Načítám

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Petr Udavský