„Náš zákazník, náš pán – říká se. Na servis se snaží dbát všechny resorty, které doporučujeme. V Porto Zante na řeckém ostrově Zakynthos ale zažijete tak unikátní koncept, až nabudete dojmu, že jste ve své vlastní pobřežní vile. Naprosté soukromí, až lenošivá samota, úplná vybavenost a navíc zvláštní mechanismus plnění všech přání, i těch, která nejsou běžná.“

Načítám

Není to ani pokojový servis, ani butler service. Přenosným telefonem, který obdržíte při příjezdu a nosíte ho všude s sebou, třeba i na pláž, se můžete kdykoliv dovolat stálé manažerce, jež přijímá požadavky a zajišťuje jejich uspokojení prostřednictvím svého personálu. Můžete si přát libovolný pokrm kamkoli a kdykoli. Můžete mít vlastní harmonogram. Na lehkou váhu tady neberou žádné připomínky. A začíná to již před příjezdem:

„Dobrý den, moje dítě má rádo mušličky. Jsou na hotelové pláži?“

„Nebojte se, budou.“

Na udržované písečné pláži pak mušličky opravdu jsou. Rozeseté kolem lehátek vyhrazených dané vile. Za normálních okolností je přitom pláž bez mušliček.

„Dobrý den, jsem opatrný a bojím se o své malé děti, aby nespadly do bazénu u vily.“ Přispěchá četa montérů a za chvíli už stojí ohrádka. Ne provizorní. Pevná, natřená. Jako byste ve vile měli zůstat navždy. Jako by vám patřila. Právě tak vypadá dovolená šitá za pochodu na míru v Porto Zante.

Načítám

Na letišti v Zakynthosu vás vyzvedne hotelové Viano. Neoznačené. Bez poutačů a reklamních ukazatelů je i okolí resortu. Nenápadná zaprášená cesta se náhle stočí k bráně, kterou by nikdo nehledal. Za ní je pouhých šest vil. Na pláž není vidět z vil ani z okolních hotelů (které tam stejně nejsou), nýbrž je viditelná jen od moře. Vily jsou však umístěny nad ní, na útesu. Veškeré budovy i terasy s bazénem jsou schovány.

Maximální soukromí zajistí úplný a nerušený odpočinek. Nemusíte si vozit tolik oblečení, stačí pohodlné domácké, neboť hotel má sice restauraci, ale do té hosté prakticky nechodí. Nemají pro to zvláštní důvod. Kuchař jim jednoduše připraví jídlo podle jejich chuti a personál ho donese do vily. K dispozici je sice základní menu, ale to spíše pro případ, že nechcete přemýšlet a návrhy použijete jako záchytné body.

Načítám

Vily jsou vybaveny vším potřebným, např. i plyšovými hračkami pro děti, které se vždy kupují zcela nové. Řešení jednotlivých vil se různí, vždy tu ale myslí na bezpečnost dětí, soukromé zahrady končí na srázu skleněnými zábranami. Od vil se jde ke kamenným schodům směřujícím na pláž, kde hoteliéra poněkud zlobí dno – vlivem mořských proudů je občas písčité, občas oblázkové. Proto se do vody nejdříve schází po žebříčku, ale pak se již do hloubky klesá zvolna, což je vhodné i pro děti. Volně k dispozici jsou tu kajaky, oblíbený je pronájem jachty s kapitánem a obsluhou s občerstvením. Děti zaujme také nedaleký aquapark. Hotel nemá dětský klub, předpokládá se totiž, že vzhledem k soukromí si tu rodiče budou chtít své děti užít. Hlídání je přesto v záloze, díky němu mají hosté čas zajít si například do hotelového spa.

Načítám

Vily mají různý počet ložnic, ke každé náleží koupelna a pro každý případ je připravena i malá kuchyňka. V případě, že by větší rodině snad jedna vila nestačila, je možné dvě sousední vily propojit a získat tak čtyři ložnice. V Porto Zante myslí opravdu na vše. I na slunce, které po celý den prozařuje soukromou zahradu, aniž by vily zároveň vrhaly stín. Když pak v pohodlných útrobách vily hosté cokoli potřebují, je to již předem splněno. Nezapomeňte, že mají po ruce vždy kouzelné sluchátko.

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Co vás také může zajímat

Petr Udavský