Jitka Kolmanová

„Havaj je skutečný tropický ráj a luxusní destinace pro romantickou dovolenou. Jejích několik ostrovů patří mezi naprostou špičku, ať se již jedná o potápění, šnorchlování, pláže, počasí, uvolněnou atmosféru či luxusní hotely a resorty. Tato vulkány stvořená země nabízí každému něco jiného a není jednoduché pojmout ji celou najednou. Proto jsme pro vás vybrali pět zážitků, které byste rozhodně neměli vynechat.“

Jitka Kolmanová, travel designer

 

Vrtulníkem nad vulkány

Prvním z nich je návštěva Hawai’i Volcanoes National Park. Nachází se na ostrově Hawai’i neboli „The Big Island“, tvořeném pěti sopkami. Největší z nich, Mauna Loa, patří k těm nejaktivnějším sopkám na planetě. Vedle ní se tyčí Mauna Kea, která je ještě o něco impozantnější. Mauna Kea je dřímající vulkán, který již staletí nevybuchl, a zároveň nejvyšší hora na Zemi. Svou výškou předčí i Mount Everest, změříte-li ji od mořského dna.

Hawai’i Volcanoes National Park je protkán mnoha stezkami, kterými se dostanete do tajemných, místy až takřka magických zákoutí sopečné historie ostrova. Ale vskutku špičkový výhled a nezapomenutelný zážitek vás čeká v případě, že se rozhodnete obletět sopky vrtulníkem a na celou tu úžas vyvolávající scenérii se podívat ze vzduchu.

Načítám

Luau pro dva ve Four Seasons Hualalai

Luau je kulturní zážitek neodmyslitelně spojený s místní atmosférou. Zahrnuje sukně z palmových listů, podprsenky z kokosových ořechů, květinové věnce, vlnění krásných a usměvavých tanečnic hula hula a ohnivou show v doprovodu skvělého jídla a ještě lepšího pití.

A ve Four Seasons Hualalai, mnohdy označovaném za nejlepší hotel celé Havaje, vám připraví luau pouze pro vás v lávovém amfiteátru, kde si dáte vynikající večeři, spárovanou s kvalitním vínem, které perfektně doplňuje bohaté a pestré chutě jednotlivých chodů.

Načítám

Objeďte ty nejkrásnější pláže v Porsche 356 Speedster z roku 1957

Ostrov Maui se honosí těmi nejkrásnějšími plážemi a silnicemi na Havaji. Mezi nimi zcela vyčnívá cesta do vísky Hana. Vlní se v délce 84 km a nabízí magické výhledy, vodopády a úzké zatáčky. Skutečně se jedná o nezapomenutelný zážitek. A k tomu máte zcela jedinečnou možnost celou stezku projet v nádherné replice jednoho z vozů, který udával směr automobilového průmyslu 20. století.

Je jím Porsche 356 Speedster z roku 1957. Místo pouze pro dva, vítr ve vlasech, manuální převodovka a auto, které se řídí takřka samo. Tento kabriolet posune vaši projížďku o několik úrovní výše. A pak už jen vyrazit na cesty napříč plážemi Maui. Vskutku je málo stylovějšího.

Načítám

Soukromý výlet pod hladinu

Havaj je rájem potápěčů a pyšní se mnoha krásnými lokacemi vhodnými k objevování podmořského života. Jednou z nejproslulejších, které byste se rozhodně neměli vyhnout, je kráter Molokini. Ten je domovem více než 200 druhů živočichů. Podobných míst je zde však požehnaně – například ostrov Lana’i s Hulopo’e, který se honosí titulem nejkrásnější pláže v USA.

Na Havaji můžete potkat delfíny, velryby, manty obrovské, žraloky, pestré korály a obrovské přírodní bohatství flóry a fauny. Pro opravdu romantický zážitek je důležité vyrazit z přístavu již za východu slunce a na palubě soukromé lodě si v poklidu užít snídani dřív, než narazíte na prvního delfína.

Načítám

Strávit noc na jachtě pod hvězdami

Pátou a poslední možností, kterou můžete příznačně zakončit svůj romantický výlet po ostrovech, je pronájem soukromé jachty, na jejíž palubě vyplujete na volné moře a v poklidu si užijete jeden druhého. Chybět samozřejmě nemůže výtečná večeře, kterou vám ochotně připraví šéfkuchař přímo na lodi.

A proč na jachtu? Havaj totiž patří k těm několika málo místům, kde ještě můžete sledovat noční oblohu. A když chcete minimalizovat už tak velmi nepatrné světelné znečištění, stojí za to vyrazit vstříc malebnému západu slunce, nechat se chvíli houpat na vlnách a pak pozorovat tisíce hvězd, které kdysi přivedly námořníky na tyto krásné ostrovy.

Jakub Huja, travel consultant

Jakub Huja

travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Jakub Huja