Filip Pačes

"V zimě či v létě, v Itálii, hlavně v okolí Lago di Garda, je skutečně krásně. Na své cestě jsem zde narazil na dva klenoty, které vás oblaží osobním servisem, příjemnou domáckou atmosférou a nádhernou okolní přírodou. A na výlet na svah s Albertem jen tak nezapomenu."

Filip Pačes, travel designer

 

Travel designer Filip Pačes se vydal k největšímu italskému jezeru Lago di Garda, kde navštívil dvě překrásná místa. Každé je podle něj vhodné k jinému druhu dovolené, avšak obě jsou velmi luxusní a naprosto pohodlné, což jde ruku v ruce s velmi osobním přístupem ke všem hostům.

Načítám

Jako první Filip navštívil Villu Cordevigo, která se nachází pouhých deset minut autem od jezera. Je to romantické útočiště jako stvořené pro dovolenou ve dvou, během které si například můžete užít chvíle odpočinku či třeba obnovit manželský slib.

Jednou z mnoha výhod Villy Cordevigo je její umístění uprostřed rozlehlých vinic, na které se můžete vydat v rámci hotelových exkurzí. V průběhu jednoho dne totiž podniknete cestu společně s hroznem vína – od jeho vzniku na vinici přes zpracování až po závěrečnou degustaci nádherných vín ze sbírky majitele vily, který své nejlepší kousky distribuuje pouze pečlivě vybraným luxusním restauracím a speciálním obchůdkům.

Načítám

Vila je ideálním místem pro poklidnou dovolenou, kterou si užijete ve sluncem zalité přírodě, na dohled od krásných vinic. Nemusíte nic plánovat, budete prostě jen odpočívat. Kdyby se vám však relax ve zdejším, lehce komorním spa již zajídal, není nic jednoduššího než si půjčit auto a vyrazit na projížďku po okolí. To vás potěší překrásnými výhledy a také největším italským jezerem Lago di Garda, které svým návštěvníkům poskytuje pestré množství aktivit.

Rozhodně tu budete mít dostatek soukromí, jelikož ve vile naleznete jen 6 apartmánů a 34 pokojů, z nichž každý je trochu odlišný. Součástí vily je i malý kostelík a michelinskou hvězdou ověnčená restaurace Oseleta, jejíž šéfkuchař Giuseppe D’Aquino vyjde vstříc každému vašemu přání. A hlavně nesmíme zapomenout na velmi pozorného concierge Paola, který splní, co vám na očích uvidí.

Načítám

Druhým bodem Filipova programu byl Chalet del Sogno ve městečku Madonna di Campiglio, který vlastní snowboardista Alberto Schiavon, trojnásobný vítěz Světového poháru a nadšenec do adrenalinových sportů. A proto je také tento chalet vhodnější pro aktivnější dovolenou. V jeho okolí se nalézá velké množství sjezdovek a dalších aktivit. Je však na celkem odlehlém místě, tudíž je podle Filipa nejjednodušší si nechat zařídit transfer helikoptérou přímo z letiště ve 160 km vzdálené Veroně.

Chalet del Sogno stojí na kraji města od roku 2006, je však prvním turistickým zařízením, které si vysloužilo pět hvězd, což o něm říká mnohé. A přitom se jedná o malý rodinný podnik, ve kterém je pouze osmnáct pokojů. Schiavon se totiž kdysi rozhodl, že bude v Madoně žít, avšak nedovolili mu tam postavit rezidenční budovu. A tak vybudoval tento chalet, v jehož nejvyšším patře dodnes bydlí jeho rodiče.

Načítám

Jak sám rád říká, Madonna di Campiglio je „miska příležitostí“. Ať se totiž z tohoto útulného údolí vydáte jakýmkoliv směrem, čeká vás množství zábavy, krásná příroda a v zimě také skvělé lyžování. Stačí přitom jen vyjít z hotelu, nasadit lyže a jste rovnou na sjezdovce.

Schiavon ke svému chaletu přistupuje velmi zodpovědně a sám si vybírá všechny partnery, se kterými spolupracuje. Výsledkem je perfektní servis, výtečná lokální kuchyně a třeba také to, že vozový park chaletu tvoří pouze vozy značky Audi, se kterými se můžete projet po okolí a v zimě i po nedalekém zamrzlém jezeru.

Obě zmíněná ubytování patří do prestižní asociace Traveller Made, tudíž jsou i našimi partnery. V případě zájmu vám Filip rád zařídí nezapomenutelnou dovolenou, ať již v doprovodu Paola, nebo na cestě mimo sjezdovky s Albertem.

Štěpán Borovec, travel consultant

Štěpán Borovec

travel consultant

Štěpán Borovec