Matěj Polák

„Jeden z nejsilnějších zážitků v Říme zažijete při privátní prohlídce římského Kolosea. Po procházce bludištěm této ohromující stavby se vydáte do nejvyšších pater arény, a to právě ve chvíli, kdy nad městem začne zapadat slunce. Romantický výhled na tento historický monument i celý Řím se tak stane jedinečným životním okamžikem. A pokud bezpečnostní personál přimhouří oči, na balkóně si otevřete láhev vašeho oblíbeného šampaňského.“

Matěj Polák, travel designer

Svět je plný nádherných míst a památek. Jenže je chtějí vidět všichni. V Exclusive Tours pro vás umíme zařídit potřebné soukromí i tam, kde se jinak mačkají tisíce turistů.

Objevte sílu lidského ducha na našich VIP prohlídkách. Jestli vám doprovod bude dělat rodina nebo obchodní partner, je jenom na vás.

Nejznámější díla jen pro vaše oči

Přes den je pařížský Louvre hektickým místem. Všichni chtějí vidět Monu Lisu, každý si chce vyfotit Venuši Mélskou. A tak před muzeem i v jeho sálech není k hnutí. Udělejte si radost a umělecké skvosty si užijte v klidu. Vydejte se s námi na večerní prohlídku, kdy je Louvre pro běžné turisty zavřený. Váš průvodce vás seznámí s příběhy umělců, králů a královen, kteří tady bydleli, a poodhalí tajemství skrývající se za slavnými obrazy. Nikam nemusíte spěchat, nejznámější světové muzeum v tu chvíli patří jenom vám. Brány Louvru budete opouštět s neopakovatelným pocitem, že jste si ikonická díla od da Vinciho, Delacroixe nebo Vermeera nejen skutečně prohlédli, ale díky soukromí také pochopili jejich význam.

Načítám

Tam, kam smíte jen vy a papež

Kdo neviděl Sixtinskou kapli, nebyl ve Vatikánu. Ale kdo může říct, že ji navštívil bez davu turistů za zády? Že vstoupil na místa, kde papež přijímá panovníky, státníky a kardinály? Že navštívil papežovu soukromou kapli? Můžete to být právě vy. O Vatikánském muzeu se říká, že uchovává nejlepší uměleckou sbírku světa – vy si ji přitom prohlédnete ve chvíli, kdy se pro ostatní návštěvníky brány muzea zavřou. Nahlédnete do sbírek, ve kterých se prolíná odkaz antiky s křesťanským dávnověkem a mistrovskými díly renesančních umělců. Přes Porta Sant´Anna se vydáte do Sala Ducale a Sala Regia, které papež využívá pro nejdůležitější audience svého pontifikátu, a nakonec stanete v Sixtinské kapli. Opus magnum lidského ducha a umění. Opus magnum křesťanské civilizace. Ten večer bude kaple zářit jenom pro vás. „Bože, buď milostiv mně, hříšnému,“ vykřikl papež Pavel III., když viděl hotové Michelangelovo dílo – 500 let poté zažijete při své soukromé prohlídce stejný pocit.

Načítám

Pozemský ráj pro vás a sultány

Vydejte se do starobylého maurského království. Středověký komplex paláců a rezidencí v jihošpanělské Alhambře u města Granada je fascinujícím výletem. Obzvláště pokud se tímto architektonickým klenotem a kdysi epicentrem islámu v Andalusii procházíte sami. Pozemský ráj kdysi mocného impéria býval domovem sultánů, elitní posádky, vezírů a jejich dvořanů. Pestrá architektura a malby Alhambře zajistily v roce 1984 místo mezi památkami světového dědictví UNESCO. Průvodce vám odhalí fascinující historii tohoto úchvatného místa a poslechnete si z jeho úst dech beroucí a romantické příběhy, které se odehrávaly mezi zdejšími zdmi, v rozlehlých zahradách nebo lázních.

Načítám

Sami v diamantovém pokoji

Dopřejte si ranní intimní prohlídku slavných děl v petrohradské Ermitáži. Z množství exponátů, mezi nimiž vynikají malby Rembrandtovy, da Vinciho, Tiziana nebo Rubense, se až točí hlava. Vždyť jich tady mají více než tři miliony. Prozkoumejte nejslavnější Zimní palác, kde v roce 1764 vystavila Kateřina II. Veliká první obrazy a založila tak největší galerii planety. Průvodce vás zasvětí do fascinujícího světa umělců i do historie tohoto výjimečného místa. Navíc v soukromí uvidíte největší poklady galerie: diamantový pokoj s neuvěřitelnou sbírkou 1 500 děl ze zlata, z nichž ta nejstarší jsou stará téměř 3 000 let, a fascinující „paví hodiny“, které jsou důkazem lidského odhodlání a schopností pracovat pro krásu.

Načítám

Ave, císař taky nestojí frontu u pokladny

Vstupte sami do nejslavnější arény na světě, římského Kolosea. Místa, kde gladiátoři bojovali o život za účasti desetitisíců návštěvníků i samotného císaře. Sami proti sobě, v těžké zbroji i proti divokým zvířatům. Během exkluzivní prohlídky vás vezmeme přímo do míst, které jsou jinak veřejnosti zapovězeny – do zákulisí legendární stavby, kde vás provedeme bludištěm místa plného příběhů. Spojte návštěvu Kolosea se soukromou prohlídkou Vatikánu a máte zaručený zážitek na celý život. A pamatujte, že císař ani papež taky nestojí frontu u pokladny.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě.