Jitka Kolmanová

"Už od malička jsem si vždycky přála podívat se do světa. Zažít od každého trochu, rozšířit si obzory, poznat jinou kulturu a objet Zemi kolem dokola. Teď už konečně můžu a je to mnohem jednodušší, než jsem si kdy myslela. Stačí nastoupit do soukromého letadla a zážitky už přijdou samy. Tak poleťte se mnou!"

Jitka Kolmanová, travel designer
Načítám

11. 11. – 1. 12. 2017

To je 21 dní, 10 přeletů soukromým Boeingem 767 a 9 destinací. Cesta kolem světa, lepší než od Julese Verna.

S Exclusive Tours máte jedinečnou možnost podniknout epickou výpravu do těch nejkrásnějších koutů světa. Stačí vám k tomu jen trocha odvahy, sbalená zavazadla a chuť vyrazit. O zbytek už je postaráno.

V Paříži nasednete do soukromého Boeingu 767, v němž vás čeká naprosté pohodlí, bohatý vinný sklípek, kvalitní šampaňské a výtečná kuchyně, což z přeletů mezi jednotlivými destinacemi činí příjemné zpestření.

K tomu máte na výběr ze tří různých kategorií cesty, které se liší v několika směrech. První kategorie, nazvaná L’Espace Safrans, stojí 22 900 eur. Druhá, Le Club Safrans, vyjde na 30 900 eur a třetí, nejvyšší, La Premiere, na 48 900 eur. Hlavní rozdíly mezi nimi spočívají v pohodlí a soukromí, kterého se vám dostane během letu, a v ubytování, které budete mít k dispozici v jednotlivých destinacích. A v několika případech také v kvalitě zážitků, které budete moci během cesty okusit. V rámci cesty však budete moci za příplatek vyzkoušet i nejednu alternativu ke standardním zážitkům.

Las Vegas

11. – 13. 11.

 

První dva dny strávíte v hlavním městě zábavy, americkém Las Vegas, uprostřed nevadské pouště. Čeká na vás jak prohlídka města, tak i výlety do okolí, protože je rozhodně co k vidění. Budete mít na výběr mezi návštěvou údolí řeky Colorado, Grand Canyonu, nebo výjezdem do Death Valley, nejteplejšího místa na Zemi. A večer se můžete těšit na kulturní zážitek v podobě světově proslulých artistů či popové zpěvačky Céline Dion.

přejít na itinerář

Havaj

13. – 15. 11.

 

Ráno se probudíte, vyzvedne vás transfer a odveze na letiště. Příští zastávka – slunné Honolulu, hlavní město Havaje na ostrově Oahu. Plánovaný přílet je v brzkých odpoledních hodinách, poté vás čeká organizovaná prohlídka města. Zastavíte se na ananasové plantáži, vyrazíte do Paláce 'Iolani, sídla havajských králů, a pak už vás čeká transfer do hotelu.

přejít na itinerář

Fidži

15. – 18.11.

 

Jakmile sundáte havajskou košili a sukni z palmového listí, vyrazíte vstříc ostrovům Fidži. Během zhruba sedmihodinového letu překonáte mezinárodní datovou hranici, což znamená, že ač vyrazíte ráno 15., do cíle přiletíte odpoledne 16. Váš pobyt v Melanésii však bude ve znamení odpočinku a je jen a jen na vás, jak využijete váš čas ve městě Nadi na největším tamním ostrově Viti Levu.

přejít na itinerář

Austrálie

18. – 21. 11.

 

Ráno budete mít volný program, abyste tak na poslední chvíli ještě okusili některé z mnohých krás Fidži, odpoledne však již vyrazíte na letiště a večer vás čeká Melbourne v Austrálii. Tamní druhé největší město se pravidelně umisťuje na předních příčkách žebříčků nejlepších míst pro život, tudíž vás dozajista čeká perfektní zážitek.

přejít na itinerář

Kambodža

21. – 23. 11.

 

Po Melbourne se vaším krátkodobým domovem stane populární turistické letovisko v Kambodži – Siem Reap. Město Siem Reap je branou do prastarého chrámového města Angkor, jehož prohlídkou zřejmě strávíte většinu času. A že je na co se dívat. Z každého koutu zde čiší náboženská posvátnost vprostřed tajemné a životem kypící džungle.

přejít na itinerář

Srí Lanka

23. – 25. 11.

 

Po krátkém letu ze Siem Reap přistanete v Colombu, hlavním městě Srí Lanky. Následuje komentovaná prohlídka města, během které objevíte nejen koloniální historii Srí Lanky, která v místní opevněné čtvrti hraje všemi barvami, ale například také památník, připomínající získání nezávislosti na Velké Británii. 

přejít na itinerář

Tanzanie

25. – 27. 11.

 

Ráno odletíte z Colomba a v brzkých odpoledních hodinách přistanete na mezinárodním letišti Kilimandžáro, pod stejnojmennou horou v Tanzanii, na dohled od národního parku Ngorongoro. Místní divoká příroda vám dá jasně najevo, jakým směrem se budou ubírat vaše další kroky. Vydejte se vstříc lvům, slonům, levhartům a vší té divé zvěři, kterou běžně znáte pouze ze zoologické zahrady.

přejít na itinerář

Etiopie

27. – 29. 11.

 

Další zastávkou na cestě kolem světa je Etiopie a její hlavní město Addis Abeba. Země, která je považována za kolébku křesťanství a lidstva obecně, vás přivítá s velkou pompou. Podíváte se do míst, kde údajně vzniklo náboženství, a oblaží vás i místní tisíciletou kulturou.

přejít na itinerář

Izrael

29. 11. – 1. 12.

 

Poslední zastávkou na cestě kolem světa bude Izrael. Navštívíte Jeruzalém a jeho mnohé památky, v čele se Zdí nářků, Davidovou věží či Olivovým vrchem. Podíváte se do Tel Avivu či do Betléma, kde se údajně narodil sám Ježíš Kristus. A také na mnohá další mytická místa, která lákají poutníky z celého světa.

přejít na itinerář

Líbí se vám tento itinerář, dejte nám vědět

Petr Udavský

Petr Udavský

chief travel consultant

+420 777 533 603 udavsky@exclusivetours.com
Jakub Huja

Jakub Huja

travel consultant

+420 777 533 494 huja@exclusivetours.com

Nebo nám napište