Jen pár hodin jízdy od českých hranic a jste u Innsbrucku. V kraji hor, slunce a sněhu. A také panenské přírody, fascinujících výhledů a léčivě čistého vzduchu.

„Stubai je ideální destinací pro krátký odpočinek i aktivní dovolenou,“ říká chief travel consultant Petr Udavský po návratu z Rakouska.

Načítám

Stubaiské Alpy znají všichni milovníci dobrého lyžování. Také v létě umí hory nabídnout fascinující tvář provoněnou rozkvetlými loukami a zurčícími potůčky. Nejlépe je objevíte pěšky anebo na kole. „Jestli chcete zároveň relaxovat, ubytujte se v rodinném hotelu Jagdhof v Nustiftu,“ říká Petr. Luxusní rezidence v kouzelné krajině vám dopřeje pocit králů hor. „Jagdhof je to nejlepší, co v Stubai najdete,“ doplňuje Petr, „hotel patří do skupiny Relais & Châteaux a splňuje přísná kritéria nejluxusnějšího ubytování.“ Venkovský styl lovecké chaty propojuje s moderním luxusem, pýchou hotelu je wellness centrum a lázně, které můžete mít jen sami pro sebe.

Načítám

Skvěle vybavený sklep má na výběr z 20 000 lahví vína, jasnou romantickou volbou je Gourmet Gondola. V kabině lanovky, která je proměněná v malou restauraci, si můžete dopřát vyhlášené degustační menu restaurace Hubertus Stube s typicky rakouskou kuchyní. „Obsluha je velmi pozorná a zároveň decentní,“ říká Petr. „U našeho šestichodového menu mě potěšilo, že si pamatovali objednávku vína z předchozího dne. Nemusel jsem říkat ani slovo a sommelier už otevíral Chateauneuf du Pape.“

Jagdhof neboli „zvěřinový dvůr“ je ideálním místem pro odpočinek mezi turistickými výpravami. V hotelu potkáte majitele, kteří vám doporučí vyzkoušené stezky a vybaví vás na cestu. „Navrch přidají i zážitek ve formě rybaření v řece Ruetzbach anebo domluví zkušeného lovce, se kterým se vydáte do lesů pořídit si vlastní trofej,“ říká Petr.

Načítám

První výlet začněte výšlapem ke klášteru Panny Marie Waldrastské nad městečkem Mieders. Nejvýše položené poutní místo Tyrolska má své tajemství: dříve zde prý odpočívali pastýři se svými stády a v 15. století dva z nich objevili ve stromě portrét Panny Marie. Tyrolsko je velmi zbožným krajem, a tak zde byla postavena kaple a později klášter, ve kterém sídlí řád servitů. Kromě neopakovatelného výhledu na okolní třítisícovky se klášter pyšní pramenem horské vody, o kterém vám každý místní řekne, že je léčivý. Pro Tyrolany je zdejší voda stejně posvátná, jako pro věřící ta v Lurdách.

Po doušku živé vody se vydejte po květinové stezce na horu Blaser a pak vrchol Serles, o kterém už Goethe mluvil jako o největším oltáři Tyrolska. Odměnou vám bude malebná krajina plná rododendronů a hořců. Tu můžete cestou na Serles obdivovat z lanovky, při návratu do údolí ale určitě využijte sáňkařskou dráhu. „Pětiminutová jízda je velkým adrenalinem,“ říká Petr, „ale také intenzivním spojením s alpskou přírodou.“

Načítám

Dáváte-li přednost jízdě na kole, potěší vás cyklostezky různých náročností. Vedou jak údolím – ty jsou určeny pro nenáročnou projížďku –, tak i po hřebenech vrcholů. „Ani těch se bát nemusíte, ve Stubai jsou půjčovny elektrických kol, které vám ulehčí námahu,“ radí Petr. A s kolem vás vezmou i do lanovky na Serles. Pak můžete vyzkoušet svoji odvahu při sjezdu dolů. Budete rychlejší než lidé na sáňkářské dráze?

Údolí Stubai je necelou půlhodinu jízdy od Innsbrucku, takže až dostanete chuť na večeři ve městě, zajeďte do Grand Hotelu Europa. Přivítal už britskou královnu nebo monackého prince. Nenechte si ujít sedmichodové degustační menu, ve kterém šéfkuchař přichystal marinovaného lososa s chřestem, knedlíčkovou polévku, husí játra, jehněcí hřbet i lanýžový dort. Petr přitom dodává: „Myslím si ale, že když bydlíte v hotelu Jagdhof, který nabízí i polopenzi, nikam jinam se vám chtít nebude.“

Načítám

A nezapomeňte navštívit renesanční zámek Tratzberg, který se pyšně tyčí na úpatí skal v hustých lesích. Jeho historie spadá až do 13. století, císař Maxmilián I. ho využíval jako lovecký zámeček a o tři sta let později mu dal dnešní podobu rytíř Jiří z Ilsungu. Jeho krása a historická hodnota je v malovaných fasádách, původním nábytku i zdobených sálech. Tratzberg je dnes rezidencí rodiny z Enzenbergu, která ho otevírá pro veřejnost a zároveň na speciální prohlídky zve i vaše děti.

Tyrolsko je místem plným aktivit a příběhů, ať už jedete jako pár, nebo s celou rodinou. Spojte se už dnes s chief travel consultantem Petrem Udavským a dopřejte si životadárné Rakousko v hotelu Jagdhof.

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Co vás také může zajímat

Petr Udavský