Kristýna Kopečková

„Z města Ehrwald, kam se pohodlně můžete dostat autem z Prahy, se vydejte, ať už pěšky či lanovkou, k průzračným horským jezerům. Cestou určitě potkáte pasoucí se stádo krav, nad hlavou vám přeletí alpský orel a u jezera vás mine mlok. Blíž k přírodě už snad být nemůžete!"

Kristýna Kopečková, travel designer

 

Obujte si pořádné boty a vydejte se na velkou procházku.

Ne, nebojte se, strmé skály a husté lesy přenecháme dobrodruhům, s námi si užijete jen nezapomenutelné přírodní scenérie. Pročistíte si hlavu a dopřejete si klid v národních parcích i podél pobřeží. Výlety zaberou jen pár hodin a mohou se stát nezapomenutelným zpestřením vaší jarní dovolené.

Skotsko: Quiraing

Pro milovníky panenské přírody je to zásadní záležitost. Trasa Quiraing vede tou nejpozoruhodnější skotskou krajinou. Najdete ji v nejsevernějším výběžku horského pásma Trotternish na ostrově Skye. Na téměř 7 km dlouhé stezce si rozmanitě tvarované skály pohrají s vaší fantazií, o adrenalin se postarají hluboké útesy, skalní soutěsky i výstup na vrchol hřebenu. Odměněni budete nádherným výhledem do údolí i na okolní ostrovy. Na dvouhodinovou procházku si s sebou určitě vezměte foťák. Ať máte památku – o takové kráse se těžko vypráví, ta se musí vidět. A hlavně zažít.

Načítám

Itálie: Cinque Terre

Je to jeden z nejmalebnějších koutů Itálie: národní park Cinque Terre s barevnými rybářskými vesnicemi obklopenými skalami a mořem. Je obtížně přístupný, i proto se tady zastavil čas. Všech pět skvostů – Monterosso, Vernazza, Manarola, Corniglia a Riomaggiore – spojuje stezka Sentiero Azzurro. Oblíbená trasa měří 12 km, cestou si přitom můžete „odskočit“ do moře nebo vychutnat místní kuchařské umění. Doporučujeme vám vyrazit od východu (vesnice Riomaggiore) k západu do Monterossa. Uprostřed ve vesnici Corniglia klidně nasedněte na vlak a pokračujte po kolejích, které propojují všech pět slavných míst Cinque Terre.

Načítám

Seychely: Glacis Trois Frères Trail

Legendární exotické souostroví Seychely je poseto turistickými trasami. Pokud se vám podaří odpoutat se od zdejších pláží, vydejte se na jednu z nejkrásnějších: Glacis Trois Frères Trail na ostrově Mahé, kde se to hemží exotickou faunou a flórou. Pobřežní stezka v nadmořské výšce 300 metrů vás provede nejpůsobivějším palmovým hájem s úchvatným pozadím žulových skal a obřích balvanů. Cestou se vám hned několikrát naskytne úžasný výhled na město, které vstupuje do oceánu. A když je jasný den, dohlédnete až na ostrovy La Digue a Praslin. Trasu zvládnete za 45 minut, ale buďte na pozoru: roste tady masožravá seychelská špirlice.

Načítám

Rakousko: Ehrwald – Seebensee

Nechte se unášet krásou čisté přírody jen pár hodin jízdy od vašeho domova. Na nenáročný denní výlet z Ehrwaldu k jezeru Seebensee a zpět se klidně vydejte i s dětmi. Na Ehrwalder Alm do výšky 1500 metrů n. m. se nechejte pohodlně vyvézt lanovkou – tam už na vás čekají značené cesty skrz lesy, svěží horské louky a pastviny, které vás dovedou k třpytivému jezeru Seebensee. Je obklopeno působivou horskou scenérií s drsnými vrcholky. Toto oko zdejší krajiny je právem chloubou Tyrolska. Trasa je dlouhá přes 10 km a svěží chůzí ji zvládnete za 4 hodiny.

Načítám

Yosemite: vodopády a Half Dome

Jedna z turistických tras Yosemitského národní parku v Kalifornii spadá do kategorie „must see“: výprava do Yosemitského údolí ke slavným vodopádům Vernal a Nevada Falls. Pokud dáváte přednost kratším trasám, vydejte se na vrcholek vodopádu Vernal, kam se dostanete zhruba za tři hodiny. Nevada Falls jsou vzdálenější (necelých 9 km) a dá se k nim dojít za pět hodin. A jestli zatoužíte prodloužit si výlet na více dnů a máte rádi adrenalinové akce, zdolejte žulový útvar Half Dome. Výstup na vrchol není zrovna jednoduchý, ohromující výhled ale stojí za to.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě.