Maledivy jsou jasnou perlou Indického oceánu a místem, který musí poznat každý náruživý cestovatel. Jaký resort si ale vybrat a co tam zažít?

Markéta Udavská má odpovědi. Vydala se na Maledivy, aby vyzkoušela kvalitu zdejších resortů a nyní vám o nich přináší tuto zprávu.

Anantara Kihavah Villas

Při příjezdu do hotelu Anantara Kihavah hosty jako obvykle očekává delegace zaměstnanců, která je vítá s welcome drinkem. I zde má každý z hostů vlastního butlera, který s klienty ve vile provede check-in a nadále je kdykoli k dispozici na telefonu.

Při příjezdu vždy hosty fotí u cedule s nápisem hotelu, fotografii pak hosté obdrží na konci pobytu jako památku. Samotná fotka má ale mnohem hlubší význam – hosty si tu fotí, aby zaměstnanci věděli, jak vypadají, a znali jejich jméno. I to něco napovídá o tom, jakého servisu se vám tu během pobytu dostane.

Vily resortu jsou velmi prostorné a i základní plážová kategorie nabízí dobrou míru soukromí a velkou venkovní, z velké části však zastřešenou, koupelnu. Vodní kategorie vil mají vždy průzor v podlaze, a to přímo pod vanou a také venkovní sprchou. Hosté tak zde mohou pozorovat rybky, mihotající se pod jejich vilou.

Načítám

Six Senses Laamu

Ostrov South Ari Atoll, na němž se resort nachází, leží trochu stranou a nabídne perfektní podmínky pro surfing. Vily Six Senses Laamu jsou pěkné a vše je z přírodních materiálů – je to eco friendly hotel, takže zde nečekejte buggy vozíky. Jsou zde pouze pro převoz zavazadel. Po ostrově se během svého pobytu můžete pohybovat na kole, které vám je k dispozici a na kterém je umístěna dřevěná cedulka s vašimi monogramy. Tu si pak při svém odjezdu můžete vzít na památku.

Je to klasický hotel Six Senses – při příjezdu odložíte boty i starosti všedního dne a užijete si nenucenou, eco-friendly atmosféru

Načítám

Baros Maldives

Hotel Baros se nachází přibližně dvacet minut motorovým člunem od Malé, což osobně považuji za velkou výhodu především pro možnost nočního transferu (hydroplány létají pouze do soumraku).

Tento hotel se může chlubit tradicí dlouhou přes 40 let. A i přesto na něm není znát zub času. Perfektní je zde zejména podmořský život. Korálový útes s bohatým podmořským životem obklopuje celý ostrov. Dokonce se na útesu vyskytují želvy karety – rezidenti, kterých je zde 12 a kteří mají svá jména od hotelového personálu. Když host přijde s fotografií, v PADI centru mu dokážou říci, o kterou se jedná.

Hotel je zaměřený na romantické dovolené, rodiny s dětmi zde nenajdou potřebné zázemí. Z pohledu míry soukromí a komfortu bych v Barosu hostům doporučila zvolit vodní kategorii vily s vlastním bazénem, která je v hotelu tou nejvyšší.

 

Načítám

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Co vás také může zajímat

Petr Udavský