Jitka Kolmanová

„Po týdnu v práci je ideální jet si na víkend trochu odpočinout. A pokud nemáte chuť vyrazit do přírody, tak takřka za rohem je jedno z oblíbených evropských měst, Berlín. Najdete tu totiž všechno. Památky, luxusní hotely, na každém rohu muzea i výtečné bary.“

Jitka Kolmanová, travel designer

 

 

Travel designerka Jitka se byla o víkendu podívat v hlavním městě Německa, Berlíně. Navštívila pro vás několik hotelů, jedno spa, samozřejmě památky, a kromě jiného i vynikající střešní bar, kam se rozhodně vyplatí zavítat alespoň na jeden koktejl. Nebo raději dva.

Po práci v klidu nastoupíte do letadla a za hodinku už vystupujete na místě. Vaše první kroky by měly směřovat do hotelu Waldorf Astoria Berlin, kde na vás čeká luxusní spa, ve kterém si pohodlně odpočinete hned po příletu, navíc budete mít perfektní výhled na celé město. A ráno vstanete svěží, do růžova vyspaní, s vidinou přepychového a lahodného brunche v doprovodu kvalitního šampaňského.

 

Načítám

Ale předtím doporučujeme vyrazit na alespoň spěšnou procházku nejbližších zákoutí. Mezi ty nejzajímavější patří nedaleký hotel Provocateur, který vzdává hold v Berlíně velmi populární burlesce. A také si zde připravují vlastní likéry, infuze a koktejly, takže se rozhodně máte na co těšit.

Jakmile se druhý den ráno pořádně posilníte, je na čase vyrazit na obhlídku města. A začít můžete přímo u hotelu, který se nachází na úpatí městského parku, v němž naleznete berlínskou zoologickou zahradu. Ta je ze zcela zřejmých důvodů tou nejnavštěvovanější zoologickou zahradou v Evropě. A nemůže za to jen přítomnost pandy obrovské, ale také skutečnost, že se zahrada pyšní největším počtem živočišných druhů na světě.

Jelikož je však zoologická zahrada zábava na takřka celý den, je třeba najít místo, kde si po dni na nohou pořádně odpočinout. A než abyste se rovnou vraceli do hotelu, můžete vyzkoušet nedaleký Monkey Bar, kde vás kromě panoramatického výhledu na město, potěší i bohatá nabídka koktejlů, v čele s Jitky oblíbeným French Cupem z ginu a rybízového likéru. A při západu slunce si můžete plánovat, kam vyrazíte zítra.

Načítám

Jednou ze zastávek na vaší cestě Berlínem by určitě měl být zámek Charlottenburg. Jeho historie sahá do 17. století a jde o jedinou dochovanou královskou rezidenci dynastie Hohenzollernů. Patří k ikonickým stavbám města a z jeho barokních a rokokových zdí na vás dýchnou staletí přepychu a historie.

A na závěr vašeho výletu vyrazíte na nákupy do proslulého střediska KaDeWe, Kaufhaus des Westens, největšího nákupního centra v pevninské Evropě. Poprvé své brány otevřel veřejnosti roku 1907 a dnes v něm naleznete obchody těch nejprestižnějších světových značek, mezi které se řadí Gucci, Prada a mnohé další. Rozhodně byste neměli vynechat i místní luxusní foodcourt, v němž vám připraví vynikající zážitek pro všechny smysly.

Načítám

Teď už jen pár tipů na závěr: Berlín je krásné, kosmopolitní město. Pokud chcete zažít nekonečnou noční party, není lepšího řešení než vyrazit do čtvrti Kreuzberg, která se z kdysi nejchudší části města stala nikdy neusínajícím kulturním a uměleckým centrem, kde vás čeká dobrodružství na každém rohu. Doporučujeme k přepravě po městě využít hojně dostupných kol, jelikož je to ten nejpohodlnější a zároveň i nejrychlejší dopravní prostředek. Pokud byste chtěli vidět celý Berlín jako na dlani, rozhodně musíte navštívit ikonickou televizní věž. A nejlépe se najíte po cestě zpátky do hotelu na Potsdamer Platz, kde se nachází dvěma michelinskými hvězdami oceněná restaurace Facil.

Jakub Huja, travel consultant

Jakub Huja

travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Co vás také může zajímat

Jakub Huja