Filip Pačes

„Vlak Seven Stars nabízí jedinečnou možnost poznat přírodní a historické krásy Japonska. Staňte se jedním z pouhých několika desítek vyvolených, kteří zažili cestu po ostrově Kjúšú, bráně do Asie.“

Filip Pačes, travel designer

Sedm hvězd v názvu značí sedm vagonů tohoto luxusního japonského vlaku, se kterým se můžete vydat na okružní jízdu po ostrově Kjúšú. Bezprecedentní pohodlí, krásný výhled a vysoká gastronomie v průběhu cesty jsou naprostou samozřejmostí.

Seven Stars je nejluxusnějším japonským vlakem, který spojuje to nejlepší z Východu i Západu. V jeho vagonech vás čeká přepychové ubytování i skvělý program, třeba v podobě večerů s živou hudbou, jelikož se v baru na jeho palubě nachází i piano.

Vaše cesta po Kjúšú začíná v hlavním městě prefektury Fukuoka, na vlakovém nádraží Hakata v Kinsei Lounge. Kinsei znamená Venuše, což je první bod, který je vidět na noční obloze. V privátním salónku vyhrazeném pouze pro pasažéry vlaku Seven Stars, jejichž počet nikdy nepřesáhne tři desítky, se občerstvíte a poslechnete si trochu živé hudby při čekání na vaši cestu Japonskem.

Načítám

Pak už je na čase vyrazit. Ve vlaku je celkem 12 suit pro dvě osoby a dva suity Deluxe až pro tři osoby. Druhý suite Deluxe se přitom nachází na samém konci soupravy a poskytuje jedinečný a velmi uklidňující výhled na ubíhající cestu skrze prosklenou záď vlaku. K tomu přidejte samostatný jídelní vagon Jupiter a lounge vagon Blue Moon a dostanete jedny z nejluxusnějších prostor v celé zemi.

Seven Stars je synonymem přepychu a velmi vyhledávanou atrakcí pro náročnou klientelu, vyžadující naprosté maximum ve všech ohledech. Proto také vašemu zážitku předchází komplexní přihlašování do výběrového řízení, které se otevírá pouze dvakrát v roce na dobu dvou týdnů. Takové okno začíná právě 1. dubna a vy tak budete mít jedinečnou možnost zařadit se mezi pasažéry, kteří se zúčastní jednoho ze dvou až pětidenních poznávacích zájezdů.

Načítám

A jak taková projížďka vlakem Seven Stars vypadá? Zlatou střední cestu představuje čtyřdenní výlet skrze prefektury Fukuoka, Óita, Mijazaki, Kagošima a Kumamoto. Během něj objevíte krásy Kjúšú. První den vás čeká výlet do města Jufuin, kde budete mít dostatek času, abyste si ho celé prošli.

Z Jufuinu vyrazíte do města Mimitsu v prefektuře Mijazaki, kde se můžete zúčastnit komentované prohlídky, a pak přesednete na autobus Seven Stars, který vás odveze kolem hory Kirišima až k tradičnímu japonskému hostinci, ryokanu, kde ochutnáte japonskou kuchyni, užijete si zdejších horkých pramenů a strávíte zde noc.

Načítám

Třetí den po snídani si projdete soukromý resort Tenku no Mori, kde budete mít možnost zasadit si na památku své cesty vlastní strom. Po skvělém obědě vás čeká projížďka po Hisatsu Orange Railway, která je považována za jednu z nejmalebnějších železničních cest v Japonsku a vede kolem Východočínského moře. Následně si užijete rozlučkovou večeři inspirovanou francouzskou kuchyní.

Poslední den ve vlaku se liší podle ročního období. Buď vyrazíte na oběd do města Janagawa v prefektuře Fukuoka, nebo vás čeká krásný výlet po ostrovech v oblasti Amakusa, které se pyšní bohatou historií. Obě varianty jsou skvělým zakončením vaší cesty tímto přepychovým vlakem, která vám pomůže proniknout do tajů země vycházejícího slunce.

 

Jakub Huja, travel consultant

Jakub Huja

travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Jakub Huja