Do Švýcarska se Petr s Markétou vydali na setkání Traveller Made, což je prestižní organizace sdružující luxusní hotely a cestovní společnosti a mezi jejíž členy patří také Exclusive Tours.

Přivezli s sebou spoustu inspirace pro nové zážitky, které vám brzy představíme, a cestou od Ženevského jezera prozkoumali švýcarské Alpy.

Načítám

Vybrali pro vás hotely u Montreaux, v Andermattu a Arose, které splní vaše nejnáročnější požadavky. Už toto léto můžete strávit v pětihvězdičkovém pohodlí a během svých túr obdivovat krásu horských masivů, případně objevovat desítky kilometrů nových sjezdovek v zimě.

The Chedi Andermatt

Perlou údolí Urseren, ukrytého v majestátních Alpách, je vesnice Andermatt. Stala se výchozím bodem nejen lyžařských výprav, ale i pěších túr, rybářských dobrodružství či výletů na kole. Andermatt určitě znáte, vždyť tvořil působivou kulisu bondovky Goldfinger, teď se seznamte s jeho novým hotelem The Chedi.

Načítám

Petr: The Chedi Andermatt byl otevřen před třemi lety. Je to velmi příjemný hotel, vzdušný, s vysokými stropy a přírodními barvami.

Markéta: Všechno v něm působí uklidňujícím dojmem. The Chedi je relaxační hotel, který mi stylem trochu připomněl Cheval Blanc na Maledivách.

Petr: Andermatt je nové centrum, kam se vyplatí zajet i v létě. Přes den se vydáte na trek, odpoledne můžete strávit na osmnáctijamkovém hřišti.

Markéta: Hotel bych doporučila spíš párům, i když v něm bude spokojená i rodina se staršími dětmi. Příjemně se tu relaxuje – hotel má dobré spa, sauny i velký bazén.

Petr: Atmosféře a servisu nebylo co vytknout, všechno fungovalo jako švýcarské hodinky. Až sem pojedete v zimě, oceníte ski butlera. Před lyžováním vám nahřeje boty, navoskuje lyže a také vás nechá odvézt na nejbližší sjezdovku. Po návratu vás pak přivítá šálkem horké čokolády. A protože je The Chedi velmi moderní, lze vše v pokoji ovládat přes iPad. Tabletem si zapálíte třeba i krb.

Markéta: A nesmíme zapomenout na skvělé postele Hästens, které jsou stejně jako krb ve všech pokojích. V létě doporučuji zkombinovat The Chedi s pobytem u jezera Como a návštěvou Milána. Užijete si tak skvělých deset dní.

Chalet RoyAlp Villars-sur-Ollon

Mezi československými klienty zatím málo známé letovisko Villars-sur-Ollon leží vysoko nad údolím řeky Rhôny. Ve výšce 1 300 metrů nad mořem zažijete nespočet letních i zimních aktivit a budete moci obdivovat výhledy na Dents-du-Midi a masiv Mont Blanc. Nejlépe z pokoje Chalet RoyAlp Hôtel & Spa, elegantního, ležérního, útulného a autentického hotelu v srdci švýcarských Alp.

Načítám

Markéta: RoyAlp je zcela jiným konceptem než The Chedi. Je to typický chalet.

Petr: V zásadě je to ski-in ski-out hotel, od kterého vás vlak vyveze na blízkou sjezdovku a zpátky už dorazíte na lyžích sami. V létě doporučuji vzít s sebou golfové hole.

Markéta: Vesnice Villars je živější s množstvím restaurací a obchodů. A samozřejmě s krásnou přírodou okolo Ženevského jezera.

Petr: Ano, výhledy z okna na vrcholky Alp jsou nezapomenutelné.

Markéta: Hotel se bude líbit rodinám s dětmi, protože jednotlivé pokoje lze propojit. Navíc mají bohatý program pro nejmenší – lyžařskou školu, bruslení nebo jezdění na saních v zimě, v létě se zase vaše děti zabaví tenisem nebo na kolech. Přímo v hotelu je pak soukromé kino anebo velký dětský klub.

Petr: Přidanou hodnotou je lokalita. Jste blízko Montreaux a zároveň v přírodě, kam můžete vyrážet na procházky.

Markéta: RoyAlp je určen pro ty, kteří cestují po Švýcarsku a chtějí si udělat zastávku v horách. Do Montreaux je to autem jen půl hodiny.

Tschuggen Grand Hotel Arosa

Na konci romantického údolí Schanfigg, v nadmořské výšce 1 800 metrů, objevíte středisko Arosa. Jeho atmosféru určují nekonečné vrcholky Alp, které jsou atraktivním prostředím pro letní túry i nespočet zimních aktivit. Díky své poloze je Arosa velmi slunečným místem, a protože tady není žádná tranzitní doprava, má také úžasně čistý vzduch. Proto se také stala oblíbeným léčebným střediskem – podle legendy mělo horské podnebí vliv i na Erwina Schrödingera, který v Arose přišel na svoji rovnici kvantové teorie. Jak vás změní pobyt v hotelu Tschuggen?

Načítám

Markéta: Hotel Tschuggen je zase trochu jiný – zvenku to možná tak nepůsobí, ale je velmi útulný a servis má bezchybný.

Petr: Majitel hotelu se zajímá o umění, takže si potrpí na detaily a luxusní vybavení. Hned na recepci se můžete posadit do křesel Hermès, která byla vyrobena na zakázku, se stylovými prvky se potkáte i na dalších místech a samozřejmě i v pokoji.

Markéta: Hned po příjezdu je vám k dispozici několik zaměstnanců, kteří se postarají o vás, vaše věci i auto. Přijde vás pozdravit ředitel hotelu, který pro návštěvníky každou neděli pořádá koktejl.

Petr: Všechny pokoje jsou designové, moderně vybavené. Každé patro má jinak barevné zdi, podle barev jsou laděny i pokoje. Stačí si tedy vybrat barvu, kterou máte rádi. Tschuggen je příjemný hotel, kde hodně myslí na klienty – a ti se k nim rádi vracejí.

Markéta: Ve srovnání s předchozími místy, o kterých byla řeč, je Arosa nejživějším městečkem. Každý den můžete chodit do jiné restaurace, i když v hotelové restauraci už dostali michelinskou hvězdu, můžete také podnikat výlety do okolí. Do kopců vás od hotelu vyveze kabinová lanovka Tschuggen Express a tam už na vás čeká 220 kilometrů sjezdovek vhodných i pro letní výlety. Je to hotel pro páry i rodiny s dětmi, pro týdenní dovolenou ve Švýcarsku ideální.

A jak si Markéta s Petrem ve Švýcarsku zalyžovali před koncem sezóny? Podívejte se na jejich video z Arosy.

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Petr Udavský