Jakub Ručka

„Pokud jste hrdým majitelem domácího mazlíčka, neznamená to, že byste měli být uvězněni doma a na cestování zapomenout. Na druhou stranu jistě víte, jak je cestování se zvířaty náročné, a i když se vám přece jenom podaří dostat z bodu A do bodu B, další problém může nastat ve chvíli, kdy se potřebujete ubytovat, jelikož mnoho hotelů není psům příliš nakloněno. A právě proto byste měli ještě před cestou pečlivě vybrat vhodné ubytování. Naštěstí po celém světě existuje řada míst, kde přijmou vás i vašeho čtyřnohého kamaráda s otevřenou náručí – jedná se o takzvané pet friendly hotely, kde se zvířeti dostane stejně prvotřídní péče a pohodlí jako jeho majiteli.“

Jakub Ručka, travel designer

 

Samotná cesta

Ještě před samotnou volbou hotelu je ale třeba mít na paměti, že různé oblasti vyžadují různá opatření a dokumenty, které je pro vašeho mazlíčka nutné získat ještě před vycestováním do zahraničí.

Cestování v rámci EU je relativně jednoduché, stačí nechat pejska očkovat, nechat ho označit tetováním či elektronickým čipem a od pověřeného veterináře získat speciální pas pro zvířata. Ale i v rámci Unie existují různé výjimky, například státy jako Velká Británie, Irsko, Finsko a pár dalších vyžadují i podrobnější dokumentaci. Speciální opatření má v tomto ohledu Island, kde musí zvíře strávit prvních 14 dní pobytu v karanténě, což je pochopitelně pro mnohé dost dlouhá doba na to, aby si cestování s mazlíčkem do této destinace úplně rozmysleli.

Vydat se za hranice EU však už tak jednoduché není, zvláště pokud jde o exotické státy. Na Maledivy se s pejskem rozhodně nepodíváte, panuje zde přísný zákaz dovozu psů z náboženských důvodů. Na Bali se zase pohybuje příliš mnoho toulavých psů, proto ani sem se nedoporučuje cestovat s chlupatými členy rodiny. A třeba na Novém Zélandu si zase potrpí na hromady dokumentace – ovšem pokud jste ochotni i toto absolvovat, se svým mazlíčkem zde bezpochyby zažijete skvělou dovolenou.

Načítám

Co se týče USA a Kanady, je nutné doložit doklad o očkování 30 dní před odletem, užitečné jistě také bude, když si pořídíte pro všechny dokumenty anglický překlad, pro frankofonní část Kanady raději i francouzský. Pokud je pes mladší než 4 měsíce, do těchto zemí se bohužel nepodívá a vy si budete muset počkat, než trochu povyroste.

A konečně, samotná doprava – i v tomto případě je třeba pamatovat na to, že různé letecké společnosti zvířata nepřepravují, a je proto nutné i toto pečlivě zvážit. Ale když překonáte tyto záležitosti, které ve výsledku nejsou ničím neřešitelným, můžete přikročit k výběru toho nejlepšího ubytování pro vás a vaše chlupaté nejbližší.

Rome Cavalieri Waldorf Astoria – Řím, Itálie

Tento římský hotel je špičkovou ukázkou toho, jak daleko lze s filozofií „pet friendly“ zajít. Pestré menu speciálně sestavené pro každého psa může dle přání obsahovat téměř cokoliv, od tuňáka a zvěřiny až po rýži či zeleninovou polévku. Pokud chcete něco speciálního, můžete svému mazlíčkovi dopřát kašmírový svetr se jmenovkou vyšívanou kamínky. Rozsáhlý park o rozloze 15 akrů nabízí spoustu prostoru a nejrůznějších zákoutí, kam můžete vyrazit. Když budete chtít navštívit vyhlášené lázně Rome Cavalieri Grand Spa, personál mezitím může vašeho miláčka doprovodit buď na procházku, nebo rovnou do psích lázní La Domus Aventina, kde se mu dostane vskutku královské péče.

Načítám

Hotel & Spa Klosterbräu – Seefeld, Rakousko

Protože se pomalu blíží zimní, respektive lyžařská sezóna, přesuňme se do tyrolského Seefeldu, kde se nachází tento malebný pětihvězdičkový hotel. Jeho majitelé jsou nadšenými pejskaři, proto není divu, že zde na psy čeká prvotřídní péče. Ihned po příjezdu najdete v pokoji misku a pelíšek vybraný speciálně pro vašeho psa. Velké množství turistických stezek v nádherné krajině láká k dlouhým procházkám, k dispozici je i pokoj s otevřeným přístupem do nádherné zahrady a pověřený personál vám bude ochotný poskytnout službu venčení. Pokud vašeho mazlíčka náhodou něco trápí, podívá se na něj místní veterinář, který s hotelem spolupracuje. A trápit vás nemusí ani stravování – restaurace totiž poskytuje útulný oddělený prostor pro psy a jejich majitele.

The Milestone Hotel – Londýn, Velká Británie

Také v londýnském The Milestone vědí, jak se špičkově postarat o hosty cestující se svými mazlíčky. Na pokoji po příjezdu najdete košíček s pamlsky, hračkami a obojkem se známkou The Milestone. K tomu na vás bude čekat uvítací dopis s užitečnými radami a tipy, kam s pejskem během svého pobytu zavítat. K dispozici je pestré menu plné chutných pokrmů, k občerstvení zvířat jsou misky dolévány prémiovou minerální vodou. Vybrat si můžete z nepřeberného množství pelíšků, přikrývek, deček a samozřejmě i různých hraček. Široká je rovněž nabídka služeb – venčení, hlídání, péče o srst či dokonce možnost uspořádat pro vašeho mazlíčka narozeninovou oslavu.

Načítám

The Peninsula – New York, USA

Neomezujme se jen na starý kontinent, ačkoliv je nutné mít na paměti, že výlet za oceán představuje pro zvířata nezanedbatelnou zátěž. Pokud však váš mazlíček i delší cesty snáší dobře, manhattanský hotel The Peninsula může být ta správná volba. Samozřejmostí je pohodlný pelíšek a přikrývka, velký důraz se tu však klade zejména na vybranou stravu – hotel nabízí různorodá menu sestavená speciálně podle potřeb vašeho mazlíčka. Z nedalekého pekařství Bouchon Bakery jsou pak dováženy speciální pamlsky, který si váš pes jistě zamiluje. A pokud si chcete odskočit třeba na nákupy na Fifth Avenue, hotelový personál se o vašeho mazlíčka spolehlivě postará.

Další pet friendly hotely

Na světě je samozřejmě celá řada dalších hotelů, kde se můžete ubytovat i se svým mazlíčkem. Za zmínku rozhodně stojí slovenský Grand Hotel Kempinski ve Vysokých Tatrách, Hotel Hermitage na pobřeží italského ostrova Elba nebo Park Hyatt Vienna v samém srdci Vídně. Ať už se však rozhodnete vzít s sebou svého pejska kamkoliv, náš tým travel designerů vám pomůže vybrat v daném místě ten správný hotel.

Načítám

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Co vás také může zajímat

Petr Udavský