Japonsko

Kolébka lahůdky zvané sushi

Japonsko je výjimečnou zemí, kde se tradice střetává s nejmodernějšími výstřelky dnešního světa. V každém jeho koutu na vás čeká nějaké překvapení. Země je známá svou bohatou kulturou a tradičním uměním, ale i jako jedna z nejpohostinnějších a nejpřívětivějších zemí na světě. Je také kolébkou lahůdky zvané sushi.

Vybrané hotely


 

Příroda

I když by se mohlo zdát, že je Japonsko jedno velké, hustě osídlené megaměsto, skutečnost je taková, že více než dvě třetiny Japonska pokrývají zalesněné hory a kopce a že tu najdete také mnoho národních parků. Japonsko má hornaté vnitrozemí, které je většinou tvořeno sopkami. Tyto vrcholy poskytují spoustu příležitostí pro pěší turistiku a malebné vyhlídky. Japonské pobřeží je jedním z nejdelších na světě a nabízí mnoho působivých částí, a to nejen členité útesy, různé geologické útvary a turistické stezky, ale také spoustu pláží vybízejících ke koupání, šnorchlování a potápění.

1032x554_Japonsko_shutterstock_1279790275

 

Gastronomie

Do japonské kuchyně neodmyslitelně patří sushi, které je populární díky svojí exotické chuti, ale i tomu, že se jeho pojídání řadí ke zdravému stravování. Patří k němu ale i spousta rituálů, které můžete v Japonsku poznat a zažít. Sushi se podává v mnoha druzích provedení a v Japonsku vám je určitě rádi představí, ale nejoblíbenějšími a nejznámějšími jsou maki, sashimi, nigiri, temaki a gunkan.

Fugu je pokrm vyrobený z ryby Puffer (blowfish) a japonské zákony nařizují, že blowfish může podávat pouze licencovaný profesionál. Zatímco maso samo o sobě není jedovaté, orgány ryby obsahují smrtelná množství konkrétního tetrodotoxinu, který, pokud není ryba připravena kuchařem zkušeným v oboru přípravy fugu, může kontaminovat maso. 

1032x554_Japonsko_shutterstock_720517810

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Abyste se při svých cestách po této krásné zemi mohli ještě lépe sžít s jejími zvyklostmi a kulturou, měli byste vyzkoušet i její tradiční styl ubytování v takzvaných ryokanech. Naleznete je prakticky po celé zemi a nejčastěji jsou umístěny v blízkosti horkých pramenů. Jedná se o ubytování ve vyloženě rodinném prostředí s tradiční japonskou kuchyní, a někde se dokonce spí ještě na futonech, na podložkách tatami. Odpočinek po náročném dnu v privátní lázni napájené přímo z horkého pramenu určitě oceníte.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist