Indie

Země plná kontrastů, která cestovatele láká už od pradávna

Indie je naprosto unikátní zemí a navzdory její dvojí tváři, s honosnými paláci na jedné straně a chudými čtvrtěmi na té druhé, nebudete její návštěvy rozhodně litovat. Každému, kdo jede poprvé do Indie a není si jistý, kde s poznáváním této kulturně bohaté země začít, můžeme doporučit návštěvu takzvaného indického zlatého trojúhelníku. Jeho hroty tvoří města Dillí, Agra a Džajpur. V každém z nich, nebo v jeho blízkosti, najdete světově známé památky, které svou krásou okouzlují cestovatele už po dlouhá staletí.

Vybrané hotely


 

Příroda

Indie je domovem celé řady eko zón včetně pouští, hor, tropických a mírných lesů, řek, plání a dokonce i ostrovního souostroví, a je tak domovem více než 7 % světové populace savců, 12 % všech ptáků, 11 % všech ryb, 4 % všech obojživelníků a 6 % všech druhů kvetoucích rostlin a mnoho národních parků a rezervací se ochraně zvířat také věnuje. Najdete tu 87 národních parků, 13 bio rezervací a více než 400 přírodních rezervací. Zvířata jako asijský slon, bengálský tygr, asijský lev, leopard a indický nosorožec jsou pro indickou kulturu velmi důležitá a jsou spojována s božstvy.

Národní květinou Indie je lotos a mnoho květin se zde používá k léčebným účelům.

1032x554_Indie_shutterstock_499964698

 

Gastronomie

Kuchyně Indie se vyznačuje především svými bohatými a kořeněnými pokrmy. Přestože je zde běžná kuchyně spíše vegetariánská, tvořená hlavně ze široké škály rýžových, zeleninových a čočkových jídel, na své si tu přijdou i milovníci masa. V Indii se běžně konzumuje kuřecí, krůtí a jehněčí maso. Kráva je v zemi posvátné zvíře, takže hovězí v tradičním jídelníčku ani nehledejte.

1032x554_Indie_shutterstock_361128932

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Na rozdíl od africké verze funguje indické safari trochu jinak. Nejezdí se tam za pozorováním divoké zvěře obecně, ale vždy za jedním konkrétním druhem.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader