Indie

Země plná kontrastů, která cestovatele láká už od pradávna

Indie je naprosto unikátní zemí a navzdory její dvojí tváři, s honosnými paláci na jedné straně a chudými čtvrtěmi na té druhé, nebudete její návštěvy rozhodně litovat. Každému, kdo jede poprvé do Indie a není si jistý, kde s poznáváním této kulturně bohaté země začít, můžeme doporučit návštěvu takzvaného indického zlatého trojúhelníku. Jeho hroty tvoří města Dillí, Agra a Džajpur. V každém z nich, nebo v jeho blízkosti, najdete světově známé památky, které svou krásou okouzlují cestovatele už po dlouhá staletí.

Vybrané hotely


 

Příroda

Indie je domovem celé řady eko zón včetně pouští, hor, tropických a mírných lesů, řek, plání a dokonce i ostrovního souostroví, a je tak domovem více než 7 % světové populace savců, 12 % všech ptáků, 11 % všech ryb, 4 % všech obojživelníků a 6 % všech druhů kvetoucích rostlin a mnoho národních parků a rezervací se ochraně zvířat také věnuje. Najdete tu 87 národních parků, 13 bio rezervací a více než 400 přírodních rezervací. Zvířata jako asijský slon, bengálský tygr, asijský lev, leopard a indický nosorožec jsou pro indickou kulturu velmi důležitá a jsou spojována s božstvy.

Národní květinou Indie je lotos a mnoho květin se zde používá k léčebným účelům.

1032x554_Indie_shutterstock_499964698

 

Gastronomie

Kuchyně Indie se vyznačuje především svými bohatými a kořeněnými pokrmy. Přestože je zde běžná kuchyně spíše vegetariánská, tvořená hlavně ze široké škály rýžových, zeleninových a čočkových jídel, na své si tu přijdou i milovníci masa. V Indii se běžně konzumuje kuřecí, krůtí a jehněčí maso. Kráva je v zemi posvátné zvíře, takže hovězí v tradičním jídelníčku ani nehledejte.

1032x554_Indie_shutterstock_361128932

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Na rozdíl od africké verze funguje indické safari trochu jinak. Nejezdí se tam za pozorováním divoké zvěře obecně, ale vždy za jedním konkrétním druhem.“

Kristýna Kopečková

Travel Designér