Rakousko

Luxus na dosah ruky

I když je Rakousko naším přímým sousedem, je jeho krajina díky Alpám mnohem rozmanitější. Vysoké hory zde střídají velká jezera, nechybí hrady, zámky a krásně čistá města v čele s Vídní, kterou lze považovat za hlavní město vážné hudby. Bohatá kultura, perfektní lyžování, krásná příroda – to vše máme doslova na dosah ruky.

Rakousko je kolébkou alpského lyžování. Výborná dostupnost z ČR, příjemná rodinná atmosféra a bezpečné sjezdovky všech úrovní z něj dělají skvělou zimní destinaci. Užijete si tu zasněžené bílé svahy mezi kouzelnými horami i odpočinek s bohatými nabídkami wellness a spa v luxusních horských chatách.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Rakouské přírodě vládnou bezkonkurenčně Alpy, kde jí je všude dostatek včetně bezpočtu nádherných panoramatických výhledů. Letní Rakousko nabízí nádhernou přírodu, zelené kopce a mnoho zajímavých míst na túry a procházky s perfektními výhledy. Láká-li vás koupání v přírodě, navštivte jedno z mnoha místních jezer, jako jsou Wolfgangsee, Zeller See či Hallstatter See.

Rakouské Alpy jsou skvělou volbou pro zimní dovolenou na horách. Najdete tu velké množství kvalitních lyžařských resortů a v nich bezpočet stále upravených sjezdovek. Nejlepší lyžování vás čeká v Kitzbühelu, Arlbergu či na ledovcích Stubai a Dachstein.

1032x554_shutterstock_408550804

 

Gastronomie

Rakouská gastronomie se vskutku neomezuje jen na klasický a vynikající telecí Wiener Schnitzel (vídeňský řízek) a vídeňskou kávu. Velký důraz se zde klade na sezónní a lokální suroviny a pestrý výběr masa s největším zastoupením vepřového, hovězího, krůtího a zvěřiny. Jinak je Rakousko zemí, která si potrpí na knedlíky a štrůdly, stejně jako u nás, avšak naleznete tu i velmi moderní a kvalitní michelinské restaurace, které tyto tradice posouvají na zcela novou úroveň.

1032x554_shutterstock_533306212

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„My máme v nabídce pouze ta lyžařská střediska, která se řadí k těm nejlepším z nejlepších, a moc rádi vám pomůžeme s výběrem. Během dovolené vám budeme neustále k dispozici, a jediným vaším úkolem tak bude si ji užívat.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader