Jaké je Rakousko

Náš soused s námi sdílí velkou část historie, ale jeho krajina je díky Alpám výrazně rozmanitější. Vysoké hory zde střídají velká jezera, nechybí hrady, zámky a krásně čistá města v čele s Vídní, kterou lze považovat za hlavní město vážné hudby. Vysoká kultura, perfektní lyžování, krásná příroda, a to vše doslova na dosah ruky. Zdaleka to není jen o řízcích a jódlování.

Hlavní trumfy Rakouska

  • Vídeň, evropské město hudby a kultury
  • Velké množství alpských resortů
  • Vskutku na dosah ruky
  • Celoroční dovolenková destinace
  • Památky, opera a bohatá historie

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/SJNgDAx85aI

Jeden den

Rakousko nabízí návštěvníkům mnoho možností, jak trávit svůj den. Všechny by však měly začít bohatou snídaní a výtečnou kávou, kterou je tato země proslulá. A pak už je to na vás. Ve městě vyrazíte za kulturou, na oběd do michelinské restaurace, poté za památkami a den zakončíte v opeře. A v Alpách je program poněkud přímočařejší – všude je dostatek krásné přírody a panoramatických výhledů, tudíž v zimě na svah a v létě na túru.

V létě

Letní Rakousko je ideálním místem pro aktivní dovolenou. Nádherná příroda, zelené kopce a mnoho zajímavých míst na túry a procházky s perfektními výhledy. Stačí pevné boty a můžete projít křížem krážem celé Tyrolsko, pohoří Wilder Kaiser či údolí Ötztal. A pokud se vám již zajídá plážová dovolená, ale chcete mít možnost koupání v přírodě, navštivte jedno z mnoha místních jezer, jako jsou Wolfgangsee, Zeller See či Hallstatter See. Tamní wellness hotely vám dopřejí přepychový odpočinek.

V zimě

Rakousko je skvělou volbou pro zimní dovolenou na horách. Vzhledem k tomu, že Alpy pokrývají většinu jeho území, najdete tu velké množství kvalitních lyžařských resortů a v nich bezpočet stále upravených sjezdovek, na kterých takřka nestojíte frontu na lanovku. Nejlepší lyžování vás čeká v Kitzbühelu, Arlbergu či na ledovcích Stubai a Dachstein. Rozhodně však nemusíte svůj volný čas trávit jen na svahu, dostupných aktivit je stále dost – od ochutnávek tradičních rakouských pálenek až po návštěvu ranče s tažnými psy.

Vídeň

Hlavní město Rakouska se pravidelně umisťuje na předních příčkách žebříčků nejlepších míst pro život. Nádherná architektura, množství památek, Vídeňská opera, Sacher a takřka nekonečný nákupní bulvár Mariahilfer Strasse. Vídeň je ideálním místem pro ty, kteří chtějí svůj čas trávit ve společnosti kvalitní vážné hudby, vysoké gastronomie, evropského umění a architektonických skvostů sahajících do barokních dob. A samozřejmě nesmíme zapomenout na ikonický Prátr a nádherné vánoční trhy.

Praktické informace

Rakousko je středoevropskou zemí, členem Evropské unie a sdílí s námi hranice. Tudíž je pro nás skutečně velmi blízko a stačí vám platný občanský průkaz. Hlavním městem Rakouska je Vídeň, známá také jako město hudby. Platí se zde eurem a zaručeně se domluvíte německy, ale také velmi dobře anglicky, pokud se nezatouláte do nějaké zapadlé vesničky.

Gastronomie

Rakouská gastronomie se vskutku neomezuje jen na klasický a vynikající telecí Wiener Schnitzel a vídeňskou kávu. Velký důraz se zde klade na sezónní a lokální suroviny a pestrý výběr masa s největším zastoupením vepřového, hovězího, krůtího a zvěřiny. Jinak je Rakousko zemí, která si potrpí na knedlíky a štrůdly, stejně jako u nás, avšak naleznete tu i velmi moderní a kvalitní michelinské restaurace, které tyto tradice posouvají na zcela novou úroveň.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 739 808 000 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.