Proč se tam vydat?

Omán je skrytý poklad Orientu. Oproti hypermoderní Dubaji si zachoval svou původní tvář. Čeká vás panenské, 2000 km dlouhé pobřeží s fjordy a opuštěnými plážemi, nedotčená pohoří, fascinující poušť i tisícileté památky. To vše doprovázené typickou místní pohostinností a laskavostí. V Ománu se sny stávají skutečností.

Hlavní trumfy Ománu

  • Kombinace komfortu, tradice a nedotčenosti
  • Panenská příroda
  • Prastaré památky
  • Nesmírně milí a pohostinní lidé

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/ZZF2qzU7WO4

Jeden den v Ománu

Probudíte se do osvěžujícího luxusu. V soukromé vile s bazénem, vstupem přímo na pláž a butlerem, který je k ruce pouze vám. Okolo jen moře, písek a palmy. Po opulentní snídani se vydáte objevovat tisícileté památky a dechberoucí hory. K obědu si s šéfkuchařem uvaříte arabské jídlo. Nebo si necháte přinést, na co zrovna budete mít chuť. Odpoledne se vydáte na plavbu privátní lodí a večer si odpočinete v tradičních orientálních lázních.

Pro děti

I když by se mohlo zdát, že Omán není vhodnou destinací pro rodinnou dovolenou, opak je pravdou. Až vás s dětmi přestane bavit pláž a šnorchlování, vyrazte na širé moře pozorovat delfíny. Večer si pak společně užijete soukromé kino pod hvězdami. V dětských klubech, které místní resorty nabízejí, se vaše ratolesti také rozhodně nudit nebudou a vy si zatím se svým protějškem můžete dopřát chvíli jen pro sebe.

Pro milovníky přírody a adrenalinu

Rozmanitá a divoká krajina Ománu představuje to pravé pro milovníky přírody. V pohodlných, klimatizovaných stanech strávíte noc v poušti pod hvězdami. Na výpravu do hor vyrazíte v Salalah na jihu země přímo z pláže. Nebo si odpočiňte daleko od civilizace v některém z nejvýše položených luxusních resortů, které se nacházejí v mýty opředeném pohoří Džebel Achdar neboli Zelená hora. Budete obdivovat dechberoucí výhledy tak jako kdysi princezna Diana. Vydáte se objevovat skryté oázy wádí, kde se ponoříte do vody barvy tyrkysu. A pokud si troufáte, nabízí se vám adrenalinový canyoning, horolezectví nebo lučištnictví.

Pro milovníky památek a historie

Ani milovníci památek nezůstanou v této krásné zemi ochuzeni. Tisíciletá historie Ománu na vás dýchá na každém kroku. V hlavním městě Muskatu najdete mešitu s lustrem vyrobeným z 600 000 křišťálů Swarovski, první operní dům na Blízkém východě a pryskyřici, která měla kdysi větší cenu než zlato. Ale ani zbytek země nezaostává. Cestu zpátky v čase zažijete, až navštívíte staré pevnosti, archeologická naleziště nebo tradiční rybářské vesničky.

Gastronomie

V typickém ománském jídlu nesmí chybět kuřecí, jehněčí či rybí maso, rýže a bohatá směs koření a bylinek. Ať už máte chuť na zdejší, středomořskou, arabskou nebo indickou kuchyni, místní šéfkuchaři uspokojí všechny vaše chuťové buňky. Můžete si také s vlastním šéfkuchařem uvařit Arábií inspirované jídlo.

Praktické informace

Nejlépe vám v Ománu bude od října do května. V létě totiž šplhají teploty až k extrémním hodnotám. Do Ománu je také za potřebí zajistit víza. Pokud si budete přát, o vše se postaráme již před vaším příjezdem. Alternativně lze víza zařídit až po vašem příletu, nicméně to trvá déle a představuje více komplikací. Omán je exotickou zemí, po zdravotní stránce ale naprosto bezpečnou. Žádná očkování se nedoporučují.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Martin Adam

Martin Adam

travel consultant

+420 777 928 840 adam@exclusivetours.com
Michaela Pipek

Michaela Pipek

travel consultant

+420 608 848 844 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.