Proč se tam vydat?

Omán je skrytý poklad Orientu. Oproti hypermoderní Dubaji si zachoval svou původní tvář. Čeká vás panenské, 2000 km dlouhé pobřeží s fjordy a opuštěnými plážemi, nedotčená pohoří, fascinující poušť i tisícileté památky. To vše doprovázené typickou místní pohostinností a laskavostí. V Ománu se sny stávají skutečností.

Hlavní trumfy Ománu

  • Kombinace komfortu, tradice a nedotčenosti
  • Panenská příroda
  • Prastaré památky
  • Nesmírně milí a pohostinní lidé

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/ZZF2qzU7WO4

Jeden den v Ománu

Probudíte se do osvěžujícího luxusu. V soukromé vile s bazénem, vstupem přímo na pláž a butlerem, který je k ruce pouze vám. Okolo jen moře, písek a palmy. Po opulentní snídani se vydáte objevovat tisícileté památky a dechberoucí hory. K obědu si s šéfkuchařem uvaříte arabské jídlo. Nebo si necháte přinést, na co zrovna budete mít chuť. Odpoledne se vydáte na plavbu privátní lodí a večer si odpočinete v tradičních orientálních lázních.

Pro děti

I když by se mohlo zdát, že Omán není vhodnou destinací pro rodinnou dovolenou, opak je pravdou. Až vás s dětmi přestane bavit pláž a šnorchlování, vyrazte na širé moře pozorovat delfíny. Večer si pak společně užijete soukromé kino pod hvězdami. V dětských klubech, které místní resorty nabízejí, se vaše ratolesti také rozhodně nudit nebudou a vy si zatím se svým protějškem můžete dopřát chvíli jen pro sebe.

Pro milovníky přírody a adrenalinu

Rozmanitá a divoká krajina Ománu představuje to pravé pro milovníky přírody. V pohodlných, klimatizovaných stanech strávíte noc v poušti pod hvězdami. Na výpravu do hor vyrazíte v Salalah na jihu země přímo z pláže. Nebo si odpočiňte daleko od civilizace v některém z nejvýše položených luxusních resortů, které se nacházejí v mýty opředeném pohoří Džebel Achdar neboli Zelená hora. Budete obdivovat dechberoucí výhledy tak jako kdysi princezna Diana. Vydáte se objevovat skryté oázy wádí, kde se ponoříte do vody barvy tyrkysu. A pokud si troufáte, nabízí se vám adrenalinový canyoning, horolezectví nebo lučištnictví.

Pro milovníky památek a historie

Ani milovníci památek nezůstanou v této krásné zemi ochuzeni. Tisíciletá historie Ománu na vás dýchá na každém kroku. V hlavním městě Muskatu najdete mešitu s lustrem vyrobeným z 600 000 křišťálů Swarovski, první operní dům na Blízkém východě a pryskyřici, která měla kdysi větší cenu než zlato. Ale ani zbytek země nezaostává. Cestu zpátky v čase zažijete, až navštívíte staré pevnosti, archeologická naleziště nebo tradiční rybářské vesničky.

Gastronomie

V typickém ománském jídlu nesmí chybět kuřecí, jehněčí či rybí maso, rýže a bohatá směs koření a bylinek. Ať už máte chuť na zdejší, středomořskou, arabskou nebo indickou kuchyni, místní šéfkuchaři uspokojí všechny vaše chuťové buňky. Můžete si také s vlastním šéfkuchařem uvařit Arábií inspirované jídlo.

Praktické informace

Nejlépe vám v Ománu bude od října do května. V létě totiž šplhají teploty až k extrémním hodnotám. Pro vstup do země už nepotřebujete víza. Omán je exotickou zemí, po zdravotní stránce ale naprosto bezpečnou. Žádná očkování se nedoporučují.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Petr Udavský

Petr Udavský

chief travel consultant

+420 777 533 603 udavsky@exclusivetours.com

Nebo nám napište