Omán

Kombinace komfortu, tradice a nedotčenosti...

... panenská příroda, prastaré památky a nesmírně milí a pohostinní lidé. Sultanát Omán, skrytý poklad Orientu, si oproti hypermoderní Dubaji zachoval svou původní tvář, přitom ale splňuje podmínky, které si stanoví i velmi nároční cestovatelé. Čeká tam na vás 2000 km dlouhé pobřeží s fjordy a opuštěnými plážemi, nedotčená pohoří, fascinující poušť i tisícileté památky. Tisíciletá historie Ománu na vás dýchá na každém kroku. V hlavním městě Muskatu najdete mešitu s lustrem vyrobeným z 600 000 křišťálů Swarovski, historicky první operní dům na Blízkém východě nebo pryskyřici, která měla kdysi větší cenu než zlato.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Divoká krajina Ománu představuje to pravé ořechové pro všechny milovníky přírody. Zdánlivě nekonečnou poušť si užijete nejvíc na velbloudovi, který vás bezpečně dopraví tam, kam potřebujete. Pokud budete mít zájem, není ani problém přímo v jejím srdci strávit noc, a to v klimatizovaných stanech. Nebo se naopak můžete vydat do některého z nejvýše položených luxusních resortů Ománu, které se nacházejí v mýty opředeném pohoří Džebel Achdar neboli Zelené hoře. Stejně jako princezna Diana budete obdivovat dechberoucí výhledy a pokud si troufnete, můžete svou dovolenou zpestřit adrenalinovým horolezectvím, lukostřelbou nebo sjížděním řeky.

1032x554_Omán_shutterstock_614718656

 

Gastronomie

V typickém ománském jídle nesmí chybět kuřecí, jehněčí či rybí maso, rýže a bohatá směs koření a bylinek. Ať už máte chuť na zdejší, středomořskou, arabskou nebo indickou kuchyni, místní šéfkuchaři uspokojí všechny vaše rozmary.

1032x554_Omán_shutterstock_438525175

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Nejlépe vám v Ománu bude od října do května. V létě totiž šplhají teploty až do extrémních výšek. Před cestou je také zapotřebí zajistit víza. Po zdravotní stránce je naprosto bezpečnou zemí, proto zde nemusíte mít žádné speciální očkování.“