Proč se tam vydat?

Vydejte se do skrytého pokladu Orientu. Sultanát Omán si oproti hypermoderní Dubaji zachoval svou původní tvář, přitom ale splňuje podmínky, které si stanoví i velmi nároční cestovatelé. Čeká tam na vás 2000 kilometrů dlouhé pobřeží s fjordy a opuštěnými plážemi, nedotčená pohoří, fascinující poušť i tisícileté památky. To všechno samozřejmě doprovázené typickou místní pohostinností a laskavostí.

Hlavní trumfy Ománu

  • Kombinace komfortu, tradice a nedotčenosti
  • Panenská příroda
  • Prastaré památky
  • Nesmírně milí a pohostinní lidé

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/ZZF2qzU7WO4

Jeden den v Ománu

První den v Ománu vás probudí klidné šumění moře. V soukromé vile s bazénem, vstupem přímo na pláž a butlerem, který je vždy připraven splnit každé vaše přání, najdete perfektní útočiště. Po vydatné snídani můžete vyrazit poznávat zdejší krásy. Vydejte se na túru do Jabal Samhan, kde narazíte na vzácné stromové dračince nebo se zajeďte podívat do Salalah, druhého nejvýznamnějšího města Ománu. Pokud si přejete zažít něco dobrodružnějšího, pak doporučujeme výlet do srdce ománské pouště. Tam vás čeká jízda na velbloudech nebo adrenalinová jízda autem po písečných dunách. Jakmile se ze svého dobrodružství vrátíte zpět do resortu, můžete příjemně unaveni spočinout v tradičních orientálních lázních.

Pro děti

I když by se mohlo zdát, že Omán není vhodnou destinací pro rodinnou dovolenou, opak je pravdou. Kromě dětských klubů, kterými je vybavena většina zdejších luxusních hotelů, se vaše děti zabaví na nádherných plážich. A až vás přestane bavit šnorchlování a poznávání tamního podmořského života, můžete se vydat soukromou lodí na širé moře, po celý rok se totiž u pobřeží vyskytuje několik druhů delfínů. Večer si pak užijete spolu s vašimi dětmi soukromé kino pod hvězdami a zhlédnete svůj oblíbený film.

Pro milovníky přírody a adrenalinu

Divoká krajina Ománu představuje to pravé ořechové pro všechny milovníky přírody. Zdánlivě nekonečnou poušť si užijete nejvíc na velbloudovi, který vás bezpečně dopraví, kam potřebujete. Pokud budete mít zájem, není ani problém přímo v jejím srdci strávit noc, a to v klimatizovaných stanech. Nebo se naopak můžete vydat do některého z nejvýše položených luxusních resortů Ománu, které se nacházejí v mýty opředeném pohoří Džebel Achdar neboli Zelené hoře. Stejně jako princezna Diana budete obdivovat dechberoucí výhledy a pokud si troufnete, můžete svou dovolenou zpestřit adrenalinovým horolezectvím, lukostřelbou nebo sjížděním řeky.

Pro milovníky památek a historie

Ani milovníci památek nezůstanou v této krásné zemi o zážitky ochuzeni. Tisíciletá historie Ománu na vás dýchá na každém kroku. V hlavním městě Muskatu najdete mešitu s lustrem vyrobeným z 600 000 křišťálů Swarovski, historicky první operní dům na Blízkém východě, nebo pryskyřici, která měla kdysi větší cenu než zlato. Nezaostává ale ani zbytek země. Cestu zpátky v čase zažijete při navštívíte staré pevnosti, archeologických nalezišť nebo tradiční rybářské vesničky.

Gastronomie

V typickém ománském jídle nesmí chybět kuřecí, jehněčí či rybí maso, rýže a bohatá směs koření a bylinek. Ať už máte chuť na zdejší, středomořskou, arabskou nebo indickou kuchyni, místní šéfkuchaři uspokojí všechny vaše rozmary.

Praktické informace

 Nejlépe vám v Ománu bude od října do května. V létě totiž šplhají teploty až do extrémních výšek. Před cestou je také zapotřebí zajistit víza. Po zdravotní stránce je naprosto bezpečnou zemí, proto zde nemusíte mít žádné speciální očkování.  

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 608 848 844 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.