Svatý Martin

Karibská atmosféra pod vládou Francouzů a Nizozemců

Největším lákadlem vulkanického ostrova Svatý Martin jsou nádherné karibské pláže. Největší zajímavostí je fakt, že ostrovu vládnou dva suverénní národy. Francouzi a Nizozemci tady žili bok po boku stovky let, a když přecházíte z jedné země do druhé, neexistují žádné hraniční hlídky, žádní celníci. Nizozemská strana ostrova je ideální pro aktivní lidi, v té francouzské počítejte s puritánštějším prostředím. I přes evropskou vládu se na ostrově podařilo zachovat karibskou atmosféru.

 

Příroda

Na Svatém Martinu jsou jedinými původními savci netopýři, delfíny a velryby tu můžete pozorovat buď celoročně nebo sezónně. Na Svatém Martinu ale můžete sledovat neuvěřitelné množství druhů ptáků. Ostrov je také domovem ještěrů, plazů a suchozemských a mořských želv. Na Svatém Martinu je i několik národních parků a přírodních rezervací, které mají za úkol chránit ostrovní přírodu.

1032x554_Svatý Martin_shutterstock_273993857

 

Gastronomie

Svatý Martin, známý jako kulinářské hlavní město Karibiku, nabízí opravdu lahodná, zábavná a jedinečná jídla. Jídlo je tu nedílnou součástí kultury. Díky francouzským a holandským vlivům na typické tropické chutě Karibiku vám tu nabídnou skvělé jídlo, ať už jste na jakékoliv části ostrova.

Nejběžněji používanými ingrediencemi jsou na Svatém Martinu lokální ovoce a zelenina, koření, mořské plody a maso (kuřecí, vepřové, hovězí, kachní a kozí). Tradičním pokrmem a oblíbenou pochoutkou na francouzské straně ostrova je hustá zelená polévka Callaloo Soup vyrobená ze zeleniny podobné špenátu, která se pěstuje lokálně na ostrově. Národním jídlem holandské části ostrova je Conch&Dumplings uvařené z lastury (mořského šneka) společně s knedlíky, bylinkami a kořením. Hustá omáčka se často konzumuje ještě s rýží, zeleninou a koláčky.

1032x554_Svatý Martin_shutterstock_685908904

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„„Objevíme pro vás cizí kultury, ochutnáme exotickou kuchyni, vyzkoušíme hotel, otestujeme kvalitu služeb a mnoho dalšího. Díky našim zkušenostem vám navrhneme nezapomenutelnou dovolenou od chvíle, kdy překročíte práh.“