Filipíny

Rozmanité a okouzlující Filipíny

Filipíny jsou známé svými krásnými plážemi, bujnými deštnými pralesy a živou kulturou a jsou oblíbeným cílem turistů. Na Filipínách si z více než 7000 tropických ostrovů najde každý ostrov podle svého gusta – od písečných plání uprostřed oceánu přes sopečné krajiny skrývající skryté laguny až po rozlehlé ostrovy jako je Luzon a Mindanao. Filipíny nabízejí širokou škálu zážitků pro každého cestovatele, od nádherných pláží, dobrodružných aktivit, jedinečné kultury až po vynikající jídlo. Je to destinace, která každému zaručí nezapomenutelné zážitky.

 

Příroda

Filipíny jsou díky tropickému podnebí, rozmanitému reliéfu, bujným deštným pralesům a rozmanitému ekosystému domovem mnoha endemických druhů, včetně mnoha druhů, které se nevyskytují nikde jinde na světě. Na Filipínách se nachází také několik národních parků, včetně národního parku Mt Apo, který je nejvyšším vrcholem země a je považován za jednu z biologicky nejrozmanitějších oblastí v zemi. V parku žije více než 270 druhů ptáků, přes 70 druhů savců a najdete zde také širokou škálu rostlin a stromů. Filipíny se v neposlední řadě pyšní jedním z nejrozmanitějších mořských ekosystémů na světě, kde se vyskytuje více než 200 druhů korálů, 500 druhů ryb a několik druhů velryb, delfínů a mořských želv. Celkově Filipíny nabízejí nepřeberné množství přírodních divů, které stojí za prozkoumání. 

1032x554 Filipíny shutterstock_128587673

 

Gastronomie

Na Filipínách si přijdou na své také milovníci jídla. Filipínská kuchyně je známá svými výraznými a pikantními chutěmi a zahrnuje širokou škálu ingrediencí, jako je rýže, mořské plody, zelenina a různé bylinky a koření. Národní jídlo Adobo je pikantní dušené maso, které se obvykle připravuje z kuřecího, vepřového nebo obojího masa a které musí ochutnat každý návštěvník. Kromě slaných pokrmů je filipínská kuchyně známá také svými sladkými dezerty. Návštěvníci Filipín si mohou pochutnat na široké škále lahodných a autentických pokrmů, které jistě potěší jejich chuťové buňky a zanechají v nich trvalé vzpomínky na kulinářské zážitky v zemi.

1032x554 Filipíny shutterstock_1853766091

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Jsou Filipíny zemí vašich cestovatelských snů? Neváhejte nás kontaktovat!“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer