Portugalsko

Krásy Portugalska vás nenechají chladnými

Portugalsko je nejzápadněji položenou zemí Evropské unie a také jednou z nejteplejších. V létě dosahují teploty až 40 °C, ale horké podnebí vyvažuje chladnější vítr od Atlantického oceánu. Je o něco málo větší než Česko a má také kolem 10 milionů obyvatel. Hlavní město Lisabon leží přímo na pobřeží a bylo jedním z nejdůležitějších evropských přístavů, což dokazuje i portugalská historie jako koloniální mocnosti. Země je to velmi členitá s bohatou přírodou, pohořími i mnoha památkami.

Vybrané hotely


 

Příroda

Horské masivy, hluboké lesy, rozsáhlé pláně, krásné pláže i skalnaté útesy. Portugalsko je opravdu pestrá země, plná přírodních krás, které jen čekají, až je objevíte. Najdete tu velké množství přírodních rezervací, v nichž život jakoby ustrnul v dobách dávno minulých. Vyčnívá mezi nimi především národní park Peneda-Gerês ležící na severozápadě země, který je domovem několika jedinečných druhů fauny i flóry.

1032x554_algarve-1_2

 

Gastronomie

Portugalská kuchyně je stejně rozmanitá jako zdejší krajina. Velké množství čerstvých plodů moře doprovází pestrá paleta koření včetně skořice či šafránu a hlavně olivového oleje. Pochutnáte si na výtečné bujabéze, kvalitních uzeninách i horských sýrech. K tomu vás navíc čeká bohatý výběr portugalských vín. Určitě během své návštěvy ochutnejte směs mořských plodů na víně a rajčatech, uvařenou v tradiční pánvi cataplana.

1032x554_shutterstock_559177075

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Krásy Portugalska vás nenechají chladnými a vždy se sem budete rádi vracet. Majestátní hory a kopce, malebná údolí, hluboké lesy, divoké řeky, životem kypící města a malebné pláže. Portugalsko je také oblíbenou destinací golfistů, a to hlavně pro svoji oslnivou krásu a obrovskou rozmanitost.“