Proč se tam vydat

Majestátní hory a kopce, malebná údolí, hluboké lesy, divoké řeky i životem kypící města. Portugalsko je v mnoha ohledech velmi bohatá země, kterou nelze pojmout celou během jediné návštěvy. Neustále je zde co objevovat. Krásy Portugalska vás nenechají chladnými a vždy se sem budete rádi vracet.

Hlavní trumfy Portugalska

  • Neskonale pestrá příroda a teplé podnebí
  • Členitá a živoucí krajina
  • Ideální destinace pro dovolenou s dětmi
  • Pestrá gastronomie založená na čerstvých plodech moře
  • Je to prakticky za rohem

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/TN5BwFLL0bg

Jeden den v Portugalsku

Ráno bohatá snídaně ve středomořském stylu a pak už je to jen na vás. Vyrazíte na pláž, zajedete do města, projdete se po památkách či půjdete objevovat krásy přírody. Portugalsko zkrátka nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit. Ať už hledáte klid, sport, bohatý noční život, výlety za historií či pod hladinu oceánu, tady si přijdete na své.

Pro děti

Portugalci jsou skutečně pohostinný národ, který má rád děti. Většina zdejších restaurací je na ně také plně připravena, a ačkoliv třeba nedostanete všude dětskou židličku, dětskou porci určitě ano. Místní hotely však s dětmi plně počítají a například na jihu v Algarve naleznete několik resortů, které vyjdou vstříc všem jejich potřebám. Krásné počasí a příroda jsou jen třešničkou na dortu vaší rodinné dovolené.

Pro milovníky sportu

Díky členité krajině a Atlantickému oceánu nabízí Portugalsko opravdu velké množství vyžití. Ve vnitrozemí můžete chodit na túry, v horách si vyzkoušet paragliding či zlézat jednotlivé vrcholky, sjíždět divoké řeky na raftech i kánoích nebo celou zemi projet na horském kole. Přitom však nesmíme zapomenout na krásná portugalská golfová hřiště, kterých je skutečně mnoho a jejichž greeny patří mezi ty nejlepší, které v Evropě můžete vyzkoušet. Je přitom jedno, zda se se vydáte do Algarve, Lisabonu či Porta.

Pro milovníky přírody

Horské masívy, hluboké lesy, rozsáhlé pláně, krásné pláže i skalnaté útesy. Portugalsko je opravdu pestrá země, plná přírodních krás, které jen čekají, až je objevíte. Najdete tu velké množství přírodních rezervací, v nichž život jakoby ustrnul v dobách dávno minulých. Vyčnívá mezi nimi především národní park Peneda-Gerês, ležící na severozápadě země, který je domovem několika jedinečných druhů fauny i flóry.

Madeira

Byla prvním objeveným ostrovem na západ od Evropy ve věku zámořských objevů. Dodnes je součástí Portugalska. Ostrov proslulý vínem a bujarými novoročními oslavami je také velmi oblíbenou turistickou destinací s bohatou přírodou a perfektním místem pro pozorování mnoha druhů delfínů a velryb. Zároveň je také druhým nejbohatším portugalským regionem, hned po hlavním městě Lisabonu.

Azory

Souostroví vulkanického původu, do něhož se řadí devět hlavních ostrovů, z nichž ten největší je Sao Miguel. Podobně jako Madeira, i Azory jsou velmi významnou turistickou destinací, kde se nachází dvě lokality zapsané do seznamu kulturního dědictví UNESCO. Zároveň jde o nejzápadněji položenou část Evropské unie.

Gastronomie

Portugalská kuchyně je stejně rozmanitá jako zdejší krajina. Velké množství čerstvých plodů moře zde doprovází pestrá paleta koření včetně skořice či šafránu a hlavně olivového oleje. Pochutnáte si na výtečné bujabéze, kvalitních uzeninách i horských sýrech. K tomu vás navíc čeká bohatý výběr portugalských vín. Určitě během své návštěvy ochutnejte směs mořských plodů na víně a rajčatech, uvařenou v tradiční pánvi cataplana.

Praktické informace

Portugalsko je nejzápadněji položenou zemí Evropské unie a také jednou z nejteplejších. V létě dosahují teploty až 40 °C, ale horké podnebí vyvažuje chladnější vítr od Atlantického oceánu. Je o něco málo větší než Česko a má také kolem 10 milionů obyvatel. Hlavní město Lisabon leží přímo na pobřeží a bylo jedním z nejdůležitějších evropských přístavů, což dokazuje i portugalská historie jako koloniální mocnosti. Země je to velmi členitá s bohatou přírodou, pohořími i mnoha památkami.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 739 808 000 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.