Ráj milovníků přírody a dobrodružství i kultury a historie

Mexiko je jednou z nejikoničtějších destinací Severní Ameriky. Budete se tu doslova koupat v hromadě přírodního bohatství, obdivovat to kulturní a historické a pochutnávat si na tom gastronomickém. Proslavené pláže Yucatanu, historické stopy starých Mayů, nádherné přírodní rezervace, geniální kuchyně. A k tomu záplava barev, vůni a dojmů. To vše a ještě mnohem více na vás čeká v této rozmanité a pohostinné zemi. Stejně jako je Mexiko veliké, tak je i bohaté na kulturu a historii. Smísily se zde původní indiánské kultury a evropské vlivy, které tvoří pestrobarevný mix.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

V Mexiku najdete divoké hory, rozlehlé pouště, tropickou džungli i tyrkysové moře. Můžete skákat do hlubin zatopených jeskyň, potápět se s delfíny a mírumilovnými žraloky obrovskými, sjet nejdelší podzemní řeku na světě nebo se proletět balónem nad nádhernou krajinou. Velmi lákavou aktivitou je i pozorování velryb. Největší šanci spatřit majestátní kytovce máte od ledna do dubna především na jižním cípu Kalifornského poloostrova.

1032x554_Mexiko_sshutterstock_724665742

 

Gastronomie

Mexická kuchyně je výbuch chutí, barev, koření a přísad. Je dokonce zařazena na seznam nehmotných památek lidstva UNESCO. Vyvíjela se spojením tisíciletých domorodých kulinářských tradic a evropských vlivů už od 16. století. Mezi nezaměnitelné suroviny mexických jídel patří fazole, kukuřice a chilli papričky. V podstatě každý mexický region má ale svá typická jídla. Například Oaxaca je známý svou přípravou omáček mole. V pětihvězdičkových resortech a mexických metropolích vám však nebude scházet ani výběr mezinárodní gastronomie.

1032x554_Mexiko_sshutterstock_442301092

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Do Mexika se můžete vypravit celoročně. Nejlepší doba pro poznání památek a kultury je listopad až duben a pro relax na pláži květen až srpen.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader