Proč se tam vydat

Mexiko je jednou z nejikoničtějších destinací Střední Ameriky. Budete se tu doslova koupat v hromadě přírodního bohatství, obdivovat to kulturní a historické a pochutnávat si na tom gastronomickém. Proslavené pláže Yucatanu, historické stopy starých Mayů, nádherné přírodní rezervace, geniální kuchyně. A k tomu záplava barev, vůni a dojmů. To vše a ještě mnohem více na vás čeká v této rozmanité a pohostinné zemi.

 

 

Hlavní trumfy

  • Skvělá gastronomie
  • Mayské památky
  • Nádherné pláže
  • Divoká a rozmanitá příroda

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/mNVDQUt1Gj4

Pro rodiny s dětmi

Mexiko si užijí spíše starší děti a teenageři. Vyrazíte s nimi po stopách starých civilizací, na výlet do džungle nebo za velrybami. Ani s malými ratolestmi se sem ale nemusíte bát vyjet. Především poloostrov Yucatán je destinací číslo jedna pro rodiny s dětmi. Napříkla na pobřeží u Tulumu najdete nejúchvatnější pláž v Mexiku s nefritově zelenou vodou, bílým pískem, zářivým sluncem a výhledem na mayské zříceniny. V luxusních resortech s dětskými kluby a profesionály připravenými udělat vše, co vašim ratolestem na očích uvidí, si odpočinete a rychle naberete energii. 

Pro milovníky přírody a aktivní dovolené

Mexiko je rájem milovníků přírody a dobrodružství. Najdete tu divoké hory, rozlehlé pouště, tropickou džungli i tyrkysové moře. Můžete skákat do hlubin zatopených jeskyň, potápět se s delfíny a mírumilovnými žraloky obrovskými, sjet nejdelší podzemní řeku na světě nebo se proletět balónem nad nádhernou krajinou. Velmi lákavou aktivitou je i pozorování velryb. Největší šanci spatřit majestátní kytovce máte od ledna do dubna především na jižním cípu Kalifornského poloostrova.

Pro milovníky kultury a historie

Stejně jako je Mexiko veliké, tak je i bohaté na kulturu a historii. Smísily se zde původní indiánské kultury a evropské vlivy, které tvoří pestrobarevný mix. Rozhodně si nenechte ujít mayské památky na poloostrově Yucatán, především jeden ze sedmi divů světa, Chicken Itzá. Navštivte historická města, jako je Mérida nebo Veracruz. Koloniální architekturu, vykopávky i moderní umění můžete obdivovat v hlavním městě Mexico City. Nebo se vydejte po stopách prastarých mýtů, jako třeba o opeřeném hadu Quetzalcoatl. A nezapomeňte se zapojit do jednoho z mnoha svátků neboli fiest, které se konají po celý rok.

Gastronomie

Mexická kuchyně – to je výbuch chutí, barev, koření a přísad. Je dokonce zařaze na seznam nehmotných památek lidstva UNESCO. Vyvíjela se spojením tisíciletých domorodých kulinářských tradic a evropských vlivů už od 16. století. Mezi nezaměnitelné suroviny mexických jídel patří fazole, kukuřice a chilli papričky. V podstatě každý mexický region má ale svá typická jídla. Například Oaxaca je známý svou přípravou omáček mole. V pětihvězdičkových resortech a mexických metropolích vám však nebude scházet ani výběr mezinárodní gastronomie.

Praktické informace

Do Mexika se můžete vypravit celoročně. Nejlepší doba pro poznání památek a kultury je listopad až duben a pro relax na pláži květen až srpen. Pro vstup nepotřebujete víza, pokud vaše dovolená nepřesáhne 180 dnů. Před cestou si ověřte platnost očkování proti tetanu a dalších vakcín z dětství. Preventivně se doporučuje očkování proti žloutenkám typu A + B, břišnímu tyfu a očkování proti meningokokovým a pneumokokovým infekcím. Mexiko je relativně bezpečná země, jako i jinde v Latinské America je třeba dávat pozor na cennosti, vyhýbat se větším davům a cestování v noci.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 608 848 844 pipek@exclusivetours.com
Hana Rieplová

Hana Rieplová

travel consultant

+420 777 928 840 rieplova@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.