Fidži, země s velkým výběrem luxusních resortů s perfektním servisem

Fidži je skupina ostrovů v Tichém oceánu, na kterých vás po příletu přivítají vřelým pozdravem Bula! a květinovým náhrdelníkem. Tento kout světa láká milovníky pláží s bílým pískem, dobrodruhy lačnící po tropickém pralese a především obdivovatele bohatého mořského života. Pro potápěče je to učiněný ráj, ale na své si přijdou i ti, kteří chtějí relaxovat na pláži a objevovat různorodé ostrůvky v okolí dvou hlavních ostrovů, Vanu Levu a Viti Levu. A kdo chce splynout s oceánem, může se vydat sjíždět vlny na surfu.

Souostroví Fidži je snadno dostupné z větších asijských i amerických letišť a je ideální zastávkou pro cesty kolem světa. Jde o bezpečnou destinaci bez nutnosti očkování a zajištění víz.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Dva hlavní ostrovy nabídnou nejen rajské pláže, ale také bujnou vegetaci s úchvatnými vodopády. Divokou džungli a místní kulturu objevíte zejména na severním Vanua Levu, kde se nacházejí nejlepší místa pro šnorchlování a potápění. Zažijte ceremonii Kava, během které poznáte tradiční zvyklosti původních obyvatel. Nebojte se vyrazit na moře, kde mimo jiné můžete zažít třeba potápění se žraloky, třeba i bez klece.

1032x554_ Fidži_shutterstock_483891619

 

Gastronomie

Tradiční způsoby vaření spočívají ve vaření na otevřeném ohni nebo v podzemní peci. Hlavními ingrediencemi fidžijské kuchyně jsou ryby a kořenová zelenina. Díky vysoké indické populaci tu ochutnáte také velké množství kari – fidžijské kari je typicky uvařené z kokosového mléka, rajčat a můžete v něm najít i zelený banán a jitrocel. Kari se vždy podává s přílohou dahlové polévky a roti, placky z nekynutého těsta. Typicky fidžijským jídlem, zpravidla předkrmem, je Kokoda, jídlo ze syrových ryb marinovaných v citronové nebo limetkové šťávě, jarní a červené cibulky, chilli papriček, kapie, rajčat a kokosového mléka.

1032x554_Fidži_shutterstock_1798875904 2

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Fidži je jednou z nejoblíbenějších romantických destinací. Vydejte se na opuštěný ostrov, vychutnejte si piknik na pláži a prožijte nezapomenutelnou noc pod nebem plným hvězd. Vyplujte vstříc nekonečnému horizontu při západu slunce... Dopřejte si relaxační masáž pro dva. Pokud chcete mít absolutní klid, zvolte resort na soukromém ostrůvku, chcete-li zažít trochu dobrodružství, přijde vhod kombinace s pobytem na některém z větších ostrovů.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader