Botswana

Domov rozmanité přírody a divokých zvířat

Botswana je domovem rozmanité přírody a divokých zvířat. Zažijete zde naprosto exkluzivní safari zážitky, jako nikde jinde. V místní divočině bez lidí najdete přepychové chatky a odlehlé stanové tábory, zejména v deltě řeky Okavango a okolí, které vám poskytnou místo v první řadě při pohledu na divokou zvěř, kterou budete mít jen pro sebe. 

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Botswaně dominuje poušť Kalahari, největší písečný pás na planetě. Od solných pánví v Makgadikgadi, baobabů v Nxai Pans až po divokou přírodu v Kgalagadi na jihu se jedná o jednu z nejlepších afrických safari destinací. Okavango delta je zase místo, kde se potulují a vládnou divoká zvířata, kde volně pobíhají velké kočky a mnohem větší sloni. Delta je synonymem hojnosti – množstvím a rozmanitostí druhů zvířat i rostlin a také záplavami až biblických rozměrů.

1032x554 Botswana shutterstock_214660147

 

Gastronomie

Mnoho afrických národních jídel je založeno na mase a kukuřici a botswanské národní jídlo není jiné. Oblíbené je především vysoce kvalitní hovězí maso, ale také jehněčí, skopové, kuřecí maso z volných chovů a zvěřina. Botswanské národní jídlo se jmenuje Seswaa. Jedná se o hovězí, kůzlečí nebo jehněčí maso, které se vaří v železném hrnci na třech nohách s "dostatečným množstvím soli", dokud není měkké. Maso se pak rozdrtí nebo naklepá a podává se s papem (kukuřičnou moukou) nebo čirokem jako přílohou.

1032x554 Botswana shutterstock_1056251693

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Poznejte africkou přírodu v její syrové podobě, zároveň si ale neodpírejte cestovatelský luxus a bezpečí, které jsou u naší společnosti samozřejmostí.“

Dominik Kohel

Chief Executive Officer