Dovolená v Zimbabwe, Zambii a Botswaně den po dni

Zážitky Safari

Podívejte se, jak by mohla vypadat vaše safari dovolená. Tu vaši ale připravíme přímo vám na míru.

1450x674 Dovolená v Botswaně den po dni | Exclusive Tours shutterstock_548199886

 

13 dní nejen se safari programem

Doporučujeme vám dovolenou začít v Zimbabwe, kde si budete moci prohlédnout slavné Viktoriiny vodopády, poté strávit 2 noci v Zambii a poté se vydat do Botswany, kde vás čeká mnoho krásných safari zážitků.

1.–2. den: Odlet z Prahy a přílet na Victoria Falls Airport v Zimbabwe

Po příletu na vás bude čekat řidič, který vás odveze do hotelu Victoria Falls Hotel v Zimbabwe, kde strávíte 3 noci. Zbytek dne budete mít volno.

Ubytování: Victoria Falls Hotel

 
1032x554 Victoria Falls Hotel PKP-1652__zoom

 

3. den: Viktoriiny vodopády

Po snídani vás průvodce vyzvedne a společně se vydáte k Viktoriiným vodopádům. V případě zájmu můžeme např. zařídit let helikoptérou a Viktoriiny vodopády si můžete prohlédout z ptačí perspektivy.

Večer budete mít večeři na sdílené plavbě po řece Zambezi. Přivítají vás na palubě a vydáte se na plavbu při západu slunce. Zatímco slunce klesá pod třpytivou hladinu Zambezi, podávají se amuse bouche a talíře s občerstvením. Poté, co slunce klesne pod linii řeky, se na spodní palubě lodi podává večeře.

Ubytování: Victoria Falls Hotel

2 1032x554 Zimbabwe | Exclusive Tours shutterstock_451669237

 

4. den: Den pro vybrané aktivity

Dnes budete mít volno. Budete si moci vybrat z celé řady aktivit, které jsou tu k dispozici:

  • Výlet za kulturou: Navštivte tradiční hliněné chýše a odlehlé vesnice, školy a kliniky.
  • Safari na sloním hřbetě: Na hřbetě jednoho z nejmajestátnějších afrických zvířat se vydejte na jedinečné safari ve volné přírodě.
  • Procházky se lvy: Vydejte se brzy ráno na procházku s mladými lvy do divočiny.
  • Umění a řemesla: V Zimbabwe jsou řezbáři kamene a dřeva proslulí svými duchovními i jinými díly. Navštivte živý řemeslný trh a nechte se ohromit širokou nabídkou řezbářských výrobků a etnických šperků.
  • Safari 4x4: Vydejte se do nedalekých národních parků Chamabonda nebo Zambezi a pozorně sledujte divokou zvěř, zejména slony, lvy, buvoly a další.
  • Golf: Jen 10 min. jízdy od hotelu The Victoria Falls najdete jedno z nejunikátnějších golfových hřišť na světě, kde se volně pohybuje divoká zvěř. 18jamkové mistrovské hřiště Elephant Hills Resort navrhl Gary Player a na některých jamkách budete v doslechu hřmotu vodopádů.
  • Interakce se slony: V blízkosti a na dosah chobotu. Vychutnejte si radost a překvapení z interakce s domestikovanými slony a obohaťte své znalosti o těchto majestátních zvířatech.
Ubytování: Victoria Falls Hotel
 
3 1032x554 Victoria Falls Hotel | Exclusive Tours WH-ELEPHANTS04__zoom

 

5.–6. den: Tongabezi Lodge – Zambie

Dopoledne vás vyzvedne řidič a odveze vás do Tongabezi Lodge, kde strávíte 2 noci. Tento lodge už se nachází v Zambii.

V národním parku Mosi-oa-Tunya se můžete z pohodlí otevřeného vozidla setkat s různými druhy divoké zvěře. Ulovte si svoji rybu během celodenního rybářského výletu na řece Zambezi, která je domovem proslulých dravých tygřích ryb.

Také se můžete podívat do muzea Livingstone, kde se setkáte s nejrozsáhlejšími památkami na doktora Davida Livingstona, včetně autentických map, osobních věcí a deníků. Čeká vás fascinující sbírka artefaktů i vyprávění o přírodovědných, antropologických, afrických kulturách a zambijské biodiverzitě.

Ubytování: Tongabezi Lodge
4 1032x554 Tongabezi Lodge | Exclusive Tours nut-house

 

7.–8. den: Chobe Game Lodge

Dopoledne vás vyzvedne řidič a odveze vás do Chobe Game Lodge, kde strávíte 2 noci. Tento lodge už se nachází v Botswaně.

Hosté mohou vidět to nejlepší z přírody ze souše i z vody, a to buď safari vozidlem, nebo lodí. Obě varianty jsou chytře navrženy tak, aby poskytovaly nerušený výhled a nejlepší šanci na skvělá pozorování.

Ubytování: Chobe Game Lodge 

5 1032x554 Chobe Game Lodge| Exclusive Tours Chobe-Game-Lodge-River-Safari_202321-jpg

 

9.–10. den: Ghoha Hills Savuti

Dopoledne se přemístíte do lodge Ghoha Hills Savuti, kde strávíte 2 noci. Po příjezdu do hotelu vás přivítá personál. V hlavní společenské místnosti proběhne krátká instruktáž a poté vás odvedou do vašeho pokoje, kde si můžete odpočinout a osvěžit se. High Tea se podává v 16 hod. v restauraci, kde si můžete vychutnat jedinečný výhled na Savuti.

Odpolední projížďka se zvěří při západu slunce začíná kolem 16:30 s využitím  soukromé sítě cest, nápoje dle výběru si vychutnáte buď v úkrytu s výhledem na soukromé vodní jezírko Ghoha, nebo dorazíte ke skupině baobabů, kde si můžete vychutnat nádherné západy slunce.

Stáda slonů, buvolů, impal, kudu, žiraf, zeber, antilop roanských, hyen, lvů a leopardů jsou některá z možných pozorování v okolí. Nemluvě o mnoha různých druzích ptáků.

Ubytování: Ghoha Hills Savuti

6 1032x554 Ghoha Hills Savuti Ghoha-Gallery-Image-9

 

11.–12. den: Xugana Island Lodge

Xugana Island Lodge se nachází v soukromé koncesi, která nabízí řadu aktivit a umožňuje vám zažít pravé safari v deltě Okavango. Všechny aktivity jsou vedeny zkušenými profesionálními průvodci. Prozkoumejte křišťálově čisté vodní cesty na mokoro (tradiční dugout kánoi) nebo v motorovém člunu a vychutnejte si nádhernou rozmanitost druhů ptáků, rostlin a plazů, které se v oblasti vyskytují.

Ubytování: Xugana Island Lodge 

7 1032x554 Xugana Island Lodge Okavango-Delta-Mokoro-Activity1-07

 

13. den: Návrat domů

 

8 1032x554 Dovolená v Botswaně den po dni | Exclusive Tours shutterstock_425957404

 

Tipy na další zážitky

Nejlepší lodge tanzanských safari

Nejlepší lodge tanzanských safari

Ke skvělým zážitkům ze safari patří i adekvátní ubytování. Tamní lodge jsme proto pro vás navštívili, a díky tomu vám nyní můžeme doporučit ty nejlepší z nich.

Objevte více
Z Nairobi za zvířaty, pod Mount Kenya a zpět

Z Nairobi za zvířaty, pod Mount Kenya a zpět

Keňa nabízí autentickou kulturu, surovou Afriku a především neustále usměvavé a pohostinné obyvatelstvo. Travel designéři vypráví o této zemi i o safari.

Objevte více
Safari v Africe

Safari v Africe

Pohled na nespoutanou přírodu a divokou zvěř je opravdu úchvatným zážitkem. Inspirujte se našimi tipy na africké destinace, kde si safari náležitě užijete.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Vaši cestu naplánujeme od A do Z a vše bude na míru. Neváhejte nás kontaktovat!“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader