Úchvatná země zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO

Brazílie je největší zemí Jižní Ameriky a pátá největší na celém světě. Jedna z nejúchvatnějších zemí, která je i díky moderní architektuře zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO, láká svou pulzující energií, barevností, bílými plážemi a amazonskými pralesy turisty z celého světa.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Brazílie je legendární svou biologickou rozmanitostí: její ekosystémy se pyšní největším množstvím rostlinných a živočišných druhů na světě. V Brazílii je nespočet míst, kde můžete spatřit ikonické druhy zvířat, včetně tukanů, makaků šarlatových, opic howler, kapybar, růžových delfínů, mořských želv a tisíců dalších žijících druhů.

1032x554 Brazílie shutterstock_2202334549

 

Gastronomie

Stejně jako celá Brazílie je i její kuchyně barevná díky kombinaci evropských, afrických a domorodých indiánských vlivů. Typická brazilská kuchyně si i díky rozlehlosti země zachovává regionální odlišnosti. Národním jídlem je feijoada, což je hutný pokrm s kousky dušeného masa s černými fazolemi v omáčce. Za ochutnání stojí jistě typický brazilský národní koktejl caipirinha připravován z brazilského destilátu Cachaça, limetek a cukru. Pokud rádi zkoušíte nové chutě a jídlo obecně máte rádi, Brazílie je pro vás ideální destinací. 

1032x554 Brazílie shutterstock_2165376143

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Dobrodružství na Galapágách, Arktidě, Dubaji, kdekoliv. Podle vašeho přání připravíme dokonalý zážitek.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader