Australská lodní společnost Scenic Luxury Cruises se už od roku 1968 zabývá luxusními plavbami po nejslavnějších říčních veletocích a od roku 2019 své pole působnosti rozšířila i na plavby námořní. Dnes její flotila čítá více než 10 lodí, z nichž je valná většina určena k brázdění sladkých vod. V říční dopravě patří společnost k naprosté špičce, což potvrzují pravidelná ocenění, které každoročně získává. Jen v roce 2019 si Scenic Luxury Cruises v Cruise Critic Awards odnesly tituly dva – za speciální program Enrichment a za nejlepší novou luxusní loď, ultramoderní Scenic Eclipse. Pokud vás tedy láká opustit pevnou zemi a poznat oblíbené destinace jinak, se Scenic Luxury Cruises nešlápnete vedle.

Načítám

Říční plavby

Plavit se po řekách Evropy nebo třeba Asie patří mezi ty méně typické způsoby, jak strávit svou dovolenou. Díky komfortnímu ubytování, tematickým trasám a bohatému programu v zastávkách, ale rozhodně stojí za to. Každá plavba cestujícím nechá vychutnat atmosféru typickou pro danou destinaci. Milovníci dobrého vína si tedy zamilují řeku Rhône a Saône, vášnivý historici historici zase upřednostní třeba Sénu, Volhu nebo dokonce Nil. Díky speciálnímu partnerstní si navíc můžete vybrat speciální plavby s předními experty a fotografy National Geographic, díky kterým se vám dostane nejen tipů, jak zachytit vaše zážitky na fotoaparát, ale zároveň inspirativních exkurzí.

Cestovatelé si také mohou stáhnout speciální aplikaci přímo od Scenic Luxury Cruises & Tours, která vám pomůže personalizovat vaše zážitky v přístavech, ve kterých lodě kotví, na maximum. Zároveň v ní najdete také kompletního průvodce a nabídku z nejrůznějších obohacujících programů, které vás ponoří do světa kultury, folkloru a tradice zemí, kterými cestujete. V rámci tohoto programu si zajdete v Petrohradu na ruský balet, nebo navštívíte francouzský zámek Tournon Castle na jihu Francie.

Načítám

Život na palubě

Ubytování a servis na lodích Scenic Luxury Cruises se řadí do stejné kategorie jako pětihvězdičkové hotely, díky čemuž si hosté užívají během cesty prvotřídního komfortu. Po celou dobu plavby je vám k dispozici osobní komorník, který vám splní vám téměř vše, co vám uvidí na očích. Této služby můžete využít, ať už jste ubytování v jakékoliv kategorii, které jednotlivé lodě nabízí. Velikost standardního typu suitů se pohybuje okolo 15 až 16 m2, v royale suitech si pak budete užívat až 47 m2. Pokud se ubytujete právě v tomto nejluxusnějším typu ubytování, bude na vás kromě extrémně komfortního interiéru čekat mnoho dalších výhod, mezi které patří kredit do místního welness centra, láhev šampaňského nebo přednostní rezervace do restaurací. Gastronomie na palubách lodí Scenic Luxury Cruises se po dohledem špičkových šéfkuchařů typicky inspiruje tradičními pokrmy v oblastech, kterými zrovna proplouváte. Pokud ale zrovna nemáte chuť zkoušet nové chuťové variace, pochutnáte si zde například i na pizze.  

Vzhledem k bohatému programu mimo lodě Scenic Luxury Cruises & Tours se není čemu divit, že chce personál hostům dopřát kvalitní zábavu i na palubě. Večery se nesou ve stylu koncertů tradiční hudby destinací, kterými proplouváte a odpoledne můžete strávit na některé z lekcí vaření. V případě tras, které jsou organizovány ve spolupráci s National Geographic jsou pro hosty také pořádány vzdělávací přednášky a diskuze.

Načítám

Scenic Eclipse

Scenic Eclipse je jedinou zaoceánskou lodí ve flotile společnosti, která se vydává na oceánské plavby. Vzhledem k tomu, že brázdí světové vody teprve od roku 2019, se jedná o ultramoderní záležitost, díky které se podíváte i do nejvzdálenějších koutů naší planety. Přidanou hodnotu bezpochyby představuje helipad, který umožňuje vyhlídkové lety vrtulníkem, a šestimístná ponorka, díky které prozkoumáte vámi vybrané destinace pod vodou. Tyto možnosti zajisté oceníte při plavbě na Antarktidu nebo Arktidu. Na první pohled pustá ledová krajina se jeví pod hladinou naprosto jinak. Na palubě Scenic Eclipse se podíváte nejen na celoročně bílá místa naší Země, ale prozkoumáte z ní mimo jiné také Středomoří, Baltické moře nebo Severní i Jižní Ameriku.  

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat