Kambodža

Nejlepší útěk za tropickým teplem, chutěmi a vůněmi

Kambodža patří mezi naprosto stabilní destinace. Zatímco vnitrozemí ukrývá poklady v podobě starobylých chrámů, jihozápad země nabízí hojný výskyt pláží pokrytých zlatavým pískem a omývaných průzračnou blankytně modrou vodou.

Pokud vás tedy láká exotika, usměvaví lidé a zajímavá historie asijských zemí, pak je Kambodža, ale i sousední Vietnam, jasnou volbou pro vaši dovolenou. Kambodža přímo láká svým klidem, Vietnam zase svou výtečnou a zdravou kuchyní. Obě země se pyšní nádhernou nedotčenou přírodou a okouzlí vás svou neopakovatelnou atmosférou.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Většinu země tvoří nekonečné, hustě zalesněné pláně. Zalesněné oblasti Kambodže jsou domovem velkých zvířat – slonů, tygrů, býků, jaguárů, buvolů, medvědů, opic a divokých koček. Krokodýli a jedovatí hadi jsou v Kambodži běžní a ne březích řek můžete spatřit vodní ptactvo včetně pelikánů a plameňáků. Kambodža je domovem ptáků, kteří se nenacházejí nikde jinde na světě, a některých živočišných druhů, které byly donedávna považovány za vyhynulé. V zemi najdete mnoho národních parků, které vás uchvátí svou přírodou i buddhistickými památkami. Jejich lídrem je nádherný Angkor, kde vás mimo jiné uchvátí chrámový komplex Angkor Wat postavený na počest hinduistického božstva Višnua.

1032x554_Kambodža_shutterstock_423566122

 

Gastronomie

Kambodžská kuchyně je silně ovlivněná sousedními zeměmi, a to hlavně Thajskem, Laosem a Vietnamem. Kambodžská jídla se často připravují s využitím mnoha indických koření a kurkuma, zázvor, galangal, kardamom a skořice tu při vaření hrají důležitou roli.

Objevíte tu širokou škálu oblíbených tradičních kambodžských jídel, které můžete vyzkoušet, od kari přes masová jídla až po grilovaná masa. A také ryby a dary moře – smažená mořská ryba, Trei Tappo Kanh Chhet, je oblíbeným pokrmem na slavnostech a při zvláštních příležitostech, grilovaná chobotnice nebo mořské plody, Ang Dtray-Meuk, se podávají s oblíbenou kambodžskou omáčkou z česneku, čerstvého chilli, rybí omáčky, limetkové šťávy a cukru, či smažení krabi, Cha Kdam, které jsou specialitou kambodžského pobřežního města Kep.

1032x554_Kambodža _shutterstock_2013216629 2

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Vietnam a Kambodža zatím nebyly ani zdaleka turisticky prozkoumány tak, jako třeba Thajsko. Buďte tedy těmi, kteří prožijí tyto stále málo objevené krásy zdejších končin na vlastní kůži.“