Kambodža

Nejlepší útěk za tropickým teplem, chutěmi a vůněmi

Kambodža patří mezi naprosto stabilní destinace. Zatímco vnitrozemí ukrývá poklady v podobě starobylých chrámů, jihozápad země nabízí hojný výskyt pláží pokrytých zlatavým pískem a omývaných průzračnou blankytně modrou vodou.

Pokud vás tedy láká exotika, usměvaví lidé a zajímavá historie asijských zemí, pak je Kambodža, ale i sousední Vietnam, jasnou volbou pro vaši dovolenou. Kambodža přímo láká svým klidem, Vietnam zase svou výtečnou a zdravou kuchyní. Obě země se pyšní nádhernou nedotčenou přírodou a okouzlí vás svou neopakovatelnou atmosférou.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Většinu země tvoří nekonečné, hustě zalesněné pláně. Zalesněné oblasti Kambodže jsou domovem velkých zvířat – slonů, tygrů, býků, jaguárů, buvolů, medvědů, opic a divokých koček. Krokodýli a jedovatí hadi jsou v Kambodži běžní a ne březích řek můžete spatřit vodní ptactvo včetně pelikánů a plameňáků. Kambodža je domovem ptáků, kteří se nenacházejí nikde jinde na světě, a některých živočišných druhů, které byly donedávna považovány za vyhynulé. V zemi najdete mnoho národních parků, které vás uchvátí svou přírodou i buddhistickými památkami. Jejich lídrem je nádherný Angkor, kde vás mimo jiné uchvátí chrámový komplex Angkor Wat postavený na počest hinduistického božstva Višnua.

1032x554_Kambodža_shutterstock_423566122

 

Gastronomie

Kambodžská kuchyně je silně ovlivněná sousedními zeměmi, a to hlavně Thajskem, Laosem a Vietnamem. Kambodžská jídla se často připravují s využitím mnoha indických koření a kurkuma, zázvor, galangal, kardamom a skořice tu při vaření hrají důležitou roli.

Objevíte tu širokou škálu oblíbených tradičních kambodžských jídel, které můžete vyzkoušet, od kari přes masová jídla až po grilovaná masa. A také ryby a dary moře – smažená mořská ryba, Trei Tappo Kanh Chhet, je oblíbeným pokrmem na slavnostech a při zvláštních příležitostech, grilovaná chobotnice nebo mořské plody, Ang Dtray-Meuk, se podávají s oblíbenou kambodžskou omáčkou z česneku, čerstvého chilli, rybí omáčky, limetkové šťávy a cukru, či smažení krabi, Cha Kdam, které jsou specialitou kambodžského pobřežního města Kep.

1032x554_Kambodža _shutterstock_2013216629 2

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Vietnam a Kambodža zatím nebyly ani zdaleka turisticky prozkoumány tak, jako třeba Thajsko. Buďte tedy těmi, kteří prožijí tyto stále málo objevené krásy zdejších končin na vlastní kůži.“

Dominik Kohel

Chief Executive Officer