Anguilla

Karibik, Anguilla

Klidný ráj Karibiku

Anguilla je klidným rájem, jehož hlavními přednostmi jsou krásné pláže a pestrý podmořský život v okolí korálů a vraků potopených lodí. Korálový a vápencový ostrov byl vystaven britskému vlivu a od roku 1971 je plnohodnotným zámořským územím Velké Británie. Mezi místa oceňovaná turisty se řadí především pláže Shoal Bay a Meads Bay. Klidnější, menší a exkluzivnější pláž je v zátoce Maundays Bay.

 

Příroda

Pláže Anguilly s bílým pískem jsou legendární, ale ostrov nabízí i dramatickou krajinu, která přímo vybízí k pěší turistice, jízdě na koni, cyklistice nebo jízdě autem.

1032x554_shutterstock_1579368220 2

 

Gastronomie

Anguillanské jídlo sdílí podobné recepty jako některé z ostatních karibských zemí, ale i anguillanská kuchyně se od nich mírně odlišuje. Anguilla většinu masa dováží, a tak ryby a mořské plody jsou tu v receptech na předním místě. Mezi další typické ingredience patří citrusové plody, holubí hrách, česnek a rajčata, které se v Anguille pěstují. Národním jídlem Anguilly je holubí hrách s rýží, ochucený bylinkami a kořením. Mezi místními obyvateli i návštěvníky je oblíbený grilovaný humr.

1032x554_shutterstock_1758818459 2

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Objevíme pro vás cizí kultury, ochutnáme exotickou kuchyni, vyzkoušíme hotel, otestujeme kvalitu služeb a mnoho dalšího. Díky našim zkušenostem vám navrhneme nezapomenutelnou dovolenou od chvíle, kdy překročíte práh.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader