Austrálie nabízí jak dovolenou na pláži, tak i na horách

Říká se, že v Austrálii žije více klokanů než lidí a klokan je tu národním zvířetem. V Austrálii najdete více než 10 000 pláží a 90 % Australanů žije v blízkosti moře nebo na okraji pevniny. V Austrálii si užijete jak dovolenou na pláži, tak poznávání rozmanité přírody i zimní sporty v australských Alpách, které nabízí velké množství sjezdovek.

Vybrané hotely


 

Příroda

Co se týká endemických druhů, patří australské přírodě první místo na světě. Žijí zde některá z nejnebezpečnějších zvířat na světě, jako je zmije obecná, taipan pobřežní a chobotnice s modrým kroužkem. Asi 20 procent Austrálie je klasifikováno jako poušť, ale pobřežní oblasti a ostrovy jsou domovem tropických deštných pralesů, kopců a pastvin. Velký bariérový útes u pobřeží pevninské Austrálie je největším systémem korálových útesů na světě a také největší stavbou na světě tvořenou živými organismy.

Jižně od Darwinu leží park Kakadu, jedna z největších atrakcí severní Austrálie, přírodní skvost bohatý na faunu a flóru. Ne nadarmo je součástí světového dědictví UNESCO, můžete zde tedy spatřit mnoho ohrožených živočišných i rostlinných druhů. Je to skutečný ráj pro milovníky přírody – žije zde přes 280 druhů ptáků, 118 druhů plazů, 60 druhů savců, 10 000 druhů hmyzu a 1700 druhů rostlin. Prozkoumat a pořádně si užít park, který je přibližně stejně velký jako stát Izrael, zabere dlouho. Proto doporučujeme ubytování v jeho blízkosti, alespoň na dvě noci.

1032x554_Austrálie_shutterstock_60393910

 

Gastronomie

I když je zde klokan národním zvířetem, Australané klokaní maso jedí. Můžete si ho koupit v supermarketech jako steaky, v kavárnách jako gurmánské burgery nebo elegantně podávané v luxusnějších restauracích. Pochutnáte si tu i na tradičním hovězím a jehněčím a můžete se setkat i s krokodýlím masem a masem z emu. Moře obklopující Austrálii zase poskytují velké množství vysoce kvalitních mořských plodů, od slaných studenovodních ústřic v jižních vodách až po sladké bílé maso divokého barramundi uloveného na severu. Australská kuchyně je díky poloze kontinentu, historii a vlivům blízké Asie opravdu rozmanitá.

1032x554_Austrálie_shutterstock_384458350 2

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Mekkou každého vášnivého objevitele podmořského života je Velký korálový útes. Jeho útesy jsou snadno přístupné při šnorchlování, kdy je odměnou prohlídka jedné z biologicky nejbohatších oblastí.“