Vzrušující destinace, jejíž vaše návštěva jistě nebude tou poslední

Kanada je zemí rozmanité severské přírody, pulzujících multikulturních metropolí, jedinečných ski resortů, špičkového hokeje a vřelých obyvatel. Celoroční destinace, která láká nejen dobrodružné cestovatele, ale i milovníky sportu či kultury. Obdivujte krásu a sílu Niagarských vodopádů, projděte si historické centrum frankofonního Québecu, zajděte si na NHL zápas nejznámějších hokejových týmů, vydejte se po stopách medvěda grizzlyho v Národním parku Banff, nechte se unést nespoutaným západním pobřežím provincie Britské Kolumbie nebo pozorujte kosatky ve Vancouveru. 

Vybrané hotely


 

Příroda

Druhá největší země na světě se rozkládá se na 10 provinciích a 3 teritoriích, v 6 časových pásmech. Kanada zabírá velkou část kontinentu Severní Ameriky a je omývána Atlantickým oceánem na východě, Tichým oceánem na západě a Severní ledový oceánem na severu. Zemi pokrývají četná pohoří, národní parky a rezervace plné bujných rozlehlých lesů, arktické ostrovy, průzračná jezera a divoké řeky, jež Kanada právem považuje za své přírodní bohatství. Fauna v Kanadě je stejně rozmanitá jako flóra, země je domovem mnoha druhům divoké a polární zvěře. Volně můžete potkat nespočet savců, bobrů, ptáků, ale rovněž losy, sobi, medvědy a vlky, na severu pak polární lišky a lední medvědy. Podmořský svět je stejně zajímavý, vody oceánu obývají velryby a kosatky.

1032x554 Kanada shutterstock_713507566

 

Gastronomie

Kanada je zemí mnoha kultur, jazyků a historie, jejíž identita je těžko zachytitelná. To stejné platí o kuchyni, která vychází převážně z francouzské, britské a rovněž kuchyně původních obyvatel. Kanaďané konzumují místní suroviny, maso a ryby. Národním jídlem je Poutine, smažené hranolky zalité sýrem a šťávou z masa. Mezi známé pochoutky patří javorový sirup, jehož list je státním symbolem. Současná kuchyně je ovlivněna trendy, naleznete zde spoustu restaurací rychlého občerstvení, sushi studia i veganská bistra. Zejména gastronomie Vancouveru je zatížena na zdravý životní styl a vyváženou stravu. 

1032x554 Kanada Poutine shutterstock_781404058

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Kanada je vzrušující destinací, která vám učaruje a její návštěva jistě nebude poslední.“

Veronika Robin

Product Manager