Jaké je Turecko?

Nádherné pláže, luxusní resorty i bohatá historie. Jedinečná poloha činí z Turecka křižovatku, do které se zapsaly evropské, africké i asijské vlivy. Západ se tu potkává s východem, minulost prolíná přítomností. Což se projevilo nejen rozmanitou architekturou Istanbulu, ale hlavně na místní lahodné kuchyni.

Hlavní trumfy

  • Malebný Bodrum
  • Relax v Antalyi
  • Živoucí Istanbul
  • Tisíciletá historie
  • A hlavně jídlo!

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/LFmuDFLVRsQ

Odpočinek v Bodrumu

Bodrum poskytne návštěvníkům ten nejmalebnější pohled v celém Turecku. Kochat se budete rozmanitou architekturou ale i nádhernými západy slunce. Jinak je to samozřejmě ideální místo k odpočinku na pláži a občasným procházkám napříč přístavními vesničkami, kde čas plyne trochu pomaleji, než jste zvyklí.

Pláže Antalye

Největší město na pobřeží Středozemního moře je oblíbenou destinací na plážovou dovolenou. Ale nabízí mnohem víc než jen relax v horkém písku. Historii opředenou mnoha legendami o Osmanské říši, kouzelné starobylé centrum města, a muzea plná příběhů na každém rohu. A za hranicemi města se rozprostírá nádherné pobřeží, osázené luxusními resorty.

Istanbul – křižovatka civilizací

Staletí vroucí kotlík kultur a divoké historie. Istanbul je místem, v němž narazíte na spoustu jedinečných zážitků. Dokonce víc, než je ve městě minaretů. A těch je opravdu hodně. Tržiště kypící životem, majestátní chrámy v čele s impozantní basilikou, dnes muzeem Hagia Sofia. V této pestré směsi navíc narazíte na místní, kteří milují život se vším, co k němu patří, tedy skvělé jídlo a party až do kuropění.

Výlety do minulosti

Tureckem za dobu jeho existence prošlo mnoho různých civilizací. Osmani, Řekové, Benátčané, Egypťané a spousta dalších. A každá jedna z nich zde zanechala svůj důrazný otisk, na který se můžete podívat i dnes. Navštivte archeologická naleziště v Efezu, minerální lázně v Pamukkale, nebo zatopené město Simena, a procestujte tisíce let dob dávno minulých.

Pestrá lokální kuchyně

Jídlo patří k nejčastěji skloňovaným lákadlům Turecka. Ne bezdůvodně. Zdejší pochutiny vycházejí ze staletí trvající fúze blízkovýchodní, středomořské a balkánské kuchyně. Variace masa, bylinek, pestrého koření, které se zde hromadilo již od dob Hedvábné stezky. A tolik sladkostí, po kterých se můžete utlouct. Taková šťavnatá, slaďoučkým medem nasáklá baklava doslova pohladí po duši.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Štěpán Borovec

Štěpán Borovec

travel consultant

+420 734 446 757 borovec@exclusivetours.com

Nebo nám napište