<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=388330191309507&amp;ev=PageView&amp;noscript=1">

Turecko

Asie

Turecko nabízí mnohem více, než jen pestrou kuchyni

Nádherné pláže, luxusní resorty i bohatá historie. Jedinečná poloha činí z Turecka křižovatku, do které se zapsaly evropské, africké i asijské vlivy. Západ se tu potkává s východem, minulost prolíná přítomností. Což se projevilo nejen rozmanitou architekturou Istanbulu, ale hlavně na místní lahodné kuchyni.

Tureckem za dobu jeho existence prošlo mnoho různých civilizací. Osmani, Řekové, Benátčané, Egypťané a spousta dalších. A každá jedna z nich zde zanechala svůj důrazný otisk, na který se můžete podívat i dnes. Navštivte archeologická naleziště v Efesu, minerální lázně v Pamukkale, nebo zatopené město Simena, a procestujte tisíce let dob dávno minulých.

 

Příroda

Turecko je zemí, kde najdete obrovské množství přírodních zajímavostí, které nikde jinde na světě neuvidíte, jako jsou například jedinečné peri bacaları – “pohádkové komíny”, vysoké, kuželovité skalní útvary seskupené v Monks Valley či Göreme. Oblast Kappadokie je tak různorodý kraj, že je lepší ho poznávat z ptačí perspektivy. Měsíční krajinu střídají bílé skály, ze kterých vystupují roztodivné útvary se skrytými skalními domy, v údolí řeky pak roste bujná zeleň. Místo, které je zapsáno na seznam UNESCO, je oblíbeným turistickým cílem.

1032x554_shutterstock_568325110

 

Gastronomie

Jídlo patří k nejčastěji skloňovaným lákadlům Turecka. Ne bezdůvodně. Zdejší pochutiny vycházejí ze staletí trvající fúze blízkovýchodní, středomořské a balkánské kuchyně. Variace masa, bylinek, pestrého koření, které se zde hromadilo již od dob Hedvábné stezky. A tolik sladkostí, po kterých se můžete utlouct. Taková šťavnatá, slaďoučkým medem nasáklá baklava doslova pohladí po duši.

1032x554_Turecko_shutterstock_419956189 2

 

Vybrané hotely


Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Turecká letoviska mají proti evropským destinacím velkou výhodu – i na nejluxusnějších místech je v nabídce stravování formou All Inclusive.“

Kristýna Kopečková

Travel Designer