Turecko

Mnohem více než jen pestrá kuchyně

Nádherné pláže, luxusní resorty i bohatá historie. Jedinečná poloha činí z Turecka křižovatku, do které se zapsaly evropské, africké i asijské vlivy. Západ se tu potkává s východem, minulost prolíná přítomností, což se projevilo nejen rozmanitou architekturou Istanbulu, ale hlavně na místní lahodné kuchyni.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Turecko je zemí, kde najdete obrovské množství přírodních zajímavostí, které nikde jinde na světě neuvidíte, jako jsou například jedinečné peri bacaları – “pohádkové komíny”, vysoké, kuželovité skalní útvary seskupené v Monks Valley či Göreme. Oblast Kappadokie je tak různorodý kraj, že je lepší ho poznávat z ptačí perspektivy. Měsíční krajinu střídají bílé skály, ze kterých vystupují roztodivné útvary se skrytými skalními domy, v údolí řeky pak roste bujná zeleň. Místo, které je zapsáno na seznam UNESCO, je oblíbeným turistickým cílem.

1032x554_shutterstock_568325110

 

Gastronomie

Jídlo patří k nejčastěji skloňovaným lákadlům Turecka. Ne bezdůvodně. Zdejší pochutiny vycházejí ze staletí trvající fúze blízkovýchodní, středomořské a balkánské kuchyně. Variace masa, bylinek, pestrého koření, které se zde hromadilo již od dob Hedvábné stezky. A tolik sladkostí, po kterých se můžete utlouct. Taková šťavnatá, slaďoučkým medem nasáklá baklava doslova pohladí po duši.

1032x554_Turecko_shutterstock_419956189 2

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Turecká letoviska mají proti evropským destinacím velkou výhodu – i na nejluxusnějších místech je v nabídce stravování formou All Inclusive.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader